Споделена история от Наркотици и алкохол

Не мога да пия.
Не мога да пия алкохол. Не, че не мога, но не ми харесва! Поради това моите приятели ме игнорират, тормозят по някакви начини и ме хейтват! Помогнете ми искам да спра това!!!

Коментари

1.   И на мен не ми харесва и по тази причина не пия.

Не мога да разбера какво искаш да спреш - непоносимостта си към алкохола или тормоза от приятелите?

Не можеш да се насилваш да правиш нещо, което не искаш, следователно и да се наливаш, няма да изпитваш никакво удоволствие и ще станеш за смях, когато се напиеш.

А щом те игнорират - не наричай тези хора СВОИ приятели.

2.   Ти се замисли какви приятели имаш! Аз съм момиче на 15, приятелките ми са на 16-17 или 18, карали са ме да пуша, защото те пушат, някои от тях по-рядко, пият, ама аз не искам и двете. Като съм им отказвала да правя това, те го приеха, не ме игнорират. Ако са ти истински приятели трябва да те разберат. Ако не го направят, просто си помисли дали това са ти приятели.

3.   Всеки може да пие и пуши, то всеки търси лесното нали се сещаш. Хватката е да не си като овцете, да тичаш със стадото. Ако ти бяха добри приятели щяха да те уважават. Като не ти харесва - не пиеш, няма нужда да се съобразяваш със сульо и пульо цял живот само за да се впишеш в "обществото".
Като си в компания, карай ги да ти сипват, не е задължително да пиеш, прави се там, че даваш наздравица и това е.

4.   Като не ти харесва и не искаш да пиеш - не пий. Не виждам какъв е проблемът. Никой от приятелите не може да ти каже какво да харесваш и какво да не харесваш. Аз също не пия нито капка алкохол и приятелите ми са свикнали с това.

5.   Не си длъжен да правиш нещо, само за да се харесаш на другите. Ако имаш желание ти самият почвай малко по малко и ще свикнеш.

6.   Ми щом не можеш да пиеш значи не е за теб, ако приятелите ти не те харесват така значи и те не са твоите приятели, намери си други.

7.   Смени приятелите, просто е. Щом се подиграват на човек, който не пие, значи са пълни загубеняци.

8.   Смени приятелите!
Приятелят е човек, който те приема такъв, какъвто си. Ако трябва да се променяш, за да те харесат и да правиш нещо против волята си, то тези хора не са ти истински приятели.
И да се научиш да пиеш, това за в бъдеще може само да те повлече надолу.
"По-добре сам, отколкото зле придружен! "

9.   Е какво лошо има да НЕ пиеш алкохол даже напротив по-добре за тебе, а относно приятелите ти не ходи повече с тях те изобщо не ти помагат.