Споделена история от Наркотици и алкохол

Пушене и астма
Момиче на 15 съм. От много малка имам астма, обаче сега не съм получавала пристъпи може би над 3 години. Та въпроса ми е много ли ще ми навредят 3-4 цигари седмично? Ще се задъхвам ли много? Ако има астматици, които пушат нека да споделят. :) Съжалявам за тъпата тема, но все пак се вълнувам. :Д;д Мерси предварително! :)

Коментари

1.   Пробвай, може да ти пробият дупка в гърлото и да пушиш през нея.

2.   ами припомни си пристъпите и тогава решавай.

3.   Не разбирам какъв ти е зора да пушиш? От гъзария или от простотия, за да се харесаш на някой, да се правиш на интересна? Здравето ти е за цял живот, момиче! Пази го, не се мъчи да го съсипваш!
Ж27

4.   как така ще пушиш като имаш астма? това е тъпо дори ако си здрава...

5.   Авторката: А бе хора, поисках съвет от хора в моето положение, а не да ми се карате! Пристъпи не съм получавала може би над 3 години-4.

6.   Всички пушачи сме почнали от 2-3 цигари на месец, след това на седмица и накрая по кутия на ден.
Никой не е започнал от 20 цигари на ден.

Аз лично смятам, че пушенето беше една от най-големите ми грешки. От 10 години си играя на котка и мишка с цигарите, постоянно спирам и започвам, минавам през абстиненцията, чувствам се супер зле...

Към цигарите се пристрастяваш много по-бързо, отколкото предполагаш и след това никога не е същото.

Бивш пушач и непушач са две много, много различни неща.

Моят съвет е да стоиш далече от цигарите, защото няма да ти донесат нищо добро, а вероятността да минеш на много повече от 3-4 цигари на седмица е около 99%. Казва ти го препатил човек.

7.   А-а-а значи щом не си получавала присъпи от 3 г., няма да ти вреди. А мислиш ли, че ако пропушиш няма да се появят пак? Ей на това му се вика, зорлям да си търсиш белята.

Между другото ако си беше направила труда да потърсиш инфо за астмата, вместо да задаваш глупави въпоси тук, щеше да знаеш, че пасивното и активното тютюнопушене са сред факторите, ПРЕДИЗВИКВАЩИ астма. Щях да цитирам източници, но няма да ми позволят линкове. Т. е. дори и изобщо да нямаше астма, рискът да я получиш, след като пропушиш, се увеличава, а какво остава, ако си боледувала или боледуваш в момента.

Тялото си е твойто, трови се, щом искаш, всеки си има глава на раменете, но и всеки си пати от собствените действия и бездействия.

А, да - и ако си мислиш, че има пушач, който е казал "от утре ще пуша по 1 кутия на ден", дълбоко се лъжеш. Всички почват с "3-4 цигари на седмица".

8.   АБСУРД! Един приятел, лека му пръст, почина защото беше асматик и пушеше.

9.   Ами, сигурно всяко правило има своите изключения. На теория сигурно биха ти навредили много, но пък лично познавам жена, която пуши по минимум кутия цигари на ден, а е по рождение с астма. Всъщност, когато е поставена под напрежение и е изнервена пуши почти по 3 кутии цигари на ден (това съм го виждал с очите си, а не си го измислям), но въпреки това си е жива и здрава все още.
Не те знам какво решение ще вземеш, но лично от мен имаш следния съвет - никога, и по абсолютно никакъв повод не започвай цигарите, независимо дали си астматичка, или не. На твоите години мислиш по един начин, и сигурно ти се струва "яко" да пушиш, но след някоя и друга година вече ще мислиш съвсем друго и ще си много щастлива, ако не си ги започнала. Изборът си е твой в крайна сметка, така че прави с живота си каквото на теб ти идва от вътре.

10.   Не се докосвай до цигарите, бивш пушач няма. Цял живот ще ти тежи тази зависимост. Дори да ги спреш винаги ще искаш да се върнеш към тях.

12.   Аз имах пристъпи до 11 год възраст. Пуша от 18 годишна. Астмата ми се завърна с пълна сила през последния месец а бременността ми и сега, 3 години по-късно, пак отшумя. А пуша. Здрава съм като бик. Не се гордея, че един порок е по-силен от мен, но много мразя крайни изказвания от разбивачи по всичко..

13.   Аз пуша от 8 клас и лятото ми откриха астма и на нова година тоест 2015 на 30 бях в спешното почти пред умиране когато разбрахме че е пристъп и ми биха Урбазон защото ме губеха и като ми го сложиха цветът на кожата ми се върна и всичко е ок ако пушиш пуши слаби цигари и ме пуши правени

16.   Човек сам си избира кога да си отиде от този свят, а цигарите при астма са като ускорител на този процес!!!