Споделена история от Наркотици и алкохол

Хероин.
Здравейте. От известно време съм изключително заинтересован от хероина и неговото влияние.
Интересът започна след като гледах филма Requiem for a Dream и наскоро гледах българския докаментален филм Invisible (Има го в YouTube) за наркоманите в София.
Не възнамерявам да започвам... но наистина много ме влече.
Не знам колко е на добре това...

Коментари

1.   Май нещо ти е прекалено скучно... всъщност не знам, не те познавам.
Ако ти пука наистина за зависимите хора и имаш свободно време, можеш да се поинтерсуваш да ходиш някъде като доброволец да помагаш...

2.   животът си е твой, ти си знаеш. само да не те намерим след време в някоя канавка, умрял като куче.

3.   Познавах една приятелка която беше свестен човек преди да почне хероина... бях само 2пъти във тяхната наркоманска среда.. ужасно е!!!! само крясъци, ама крясъци разбираш ли безпричинни, бяха ме заключвали на косъм се отървахме да не ни набият и извнасилят в апартамента на 1... когато после се махнах чувствах облекчение и леко щастие! :) а и да не забравиш че ще разориш родителите си ако станеш наркоман

4.   А, и аз съм така, споко. В никакъв случай не искам да пробвам, но ми е много интересно. Какво усещат, зависимостта им... И аз започнах след Реквием за една мечта. Само че съм момиче.

5.   Пробвай веднъж да видиш какво е и да не те глоджи. Но имай предвид, че ако един път направиш компромис, втория път е по-лесно да направиш нов компромис, а третия още по-лесно... Така че ако мислиш да пробваш, пробвай наистина с ясната и категорична мисъл да е САМО веднъж, за да няма после "айде още веднъж, то дали веднъж, дали дваж същата работа".

Иначе ме учудва фактът, че си толкова запознат с последствията и въпреки това искаш да опиташ.

6.   Здравей, аз съм пушил на фолио два пъти. Вдъхнових се от филма Trainspotting (1996). Класика, за хероиновия бум през 90те. Гледал съм и Invisible - брутално истински и добър. През 2002г. - два дена в къщи лежах, слушах подходяща музика, естествено доста наркоманска. После месеци наред на моменти много силно желание ми идваше за втори път. Трудно ми е да го обясня, но живееш си нормално, правиш разни неща, забавляваш се с приятели и изведнъж БУМ! Като те удари една тръпка и копнеж пак да го направиш. Имах късмета, че приятелите ми и класът в гимназията си бяхме регулярни тревомани, към други наркотици нямахме толкова интерес, повече информативно.

Така и стана през 2003г. - взех си доста по-голямо количество и 10 дена пуших на фолио нонстоп и по много. Значи много интересно, усетих че се "позакачам", след 3-4 часа пак ми се допушваше и си нагрявах фолиото - ухааа блаженство... Но ми беше кеф, предстоеше да ходя на море и точно щях да го приключа преди морето.

Бяхме взели промишлено количество трева за морето, случайно да не окъсеем:), но първите 2 нощи ми се разказа играта - сърцебиене, избиваше ме студена пот, ставите и мускули наболяваха и не можах да мигна две нощи - по час най-много да задремя, и то някво болно неспокойно такова. През деня бях като утрепан и даже коз не ми се пушеше, въобще не ми създаваше удоволствие или облекчение. Третата нощ беше по-добра, успях да заспя цели 3-4 часа! Почнаха да се оправят нещата, на 4тия ден бях свежарка, дойде ми енергия и пауър и тревата започна да ме хваща готино, страхотно море се получи.

Но ме впечатли как само за 10тина дена яко пушене ме закачи и изкарах малка абстиненция. После 1 година след това пак ми избиваха силни фантазии да пробвам, но ги оставих на ниво фантазии, бях взел твърдо решение. Като видях една сигурно толкова лека абстиненция какво представлява ми се изпари всякакво желание.

Ако ти се иска да пробваш имай предвид че хероинът, който се продаваше 2002-2003г., както и 90те, е бил по-чист. Последните 7-8 години съм чувал, че е тотален боклук и мешавица вече, даже и наркоманите на х. не се кефят и са намаляли драстично като брой.

8.   Много съжелявам за тъпия коментар, но може ли някой да ми даде линк към Invisible? :)

9.   https://www.youtube.com/watch?v=Z6x_ZcwoKYg Това е част 1/6 - другите са в suggestions

10.   Добри хора недейте да се захващате с тези лайна, един път влезеш ли в серия и край! Дори и да се откажеш като колегата по-горе с леката абстиненция, борбата продължава цял живот!!!

11.   Все едно слушам себе си! Не знам защо, но и на мен тази тема ми е много интересна. Гледала съм филмите, за които споменаваш. Както виждам има и други смахнати... :) И все пак не мисля, че е нещо лошо, ако не тръгнем да пробваме. Хората, които работят в комуни за зависимости и в различните рехабилитационни центрове едва ли случайно са попаднали там.
Всеки човек си има интереси, но най-важното е да ги използва разумно.
Пожелавам ти успех за напред! :)

12.   Дори наркоманите (визирам например екстази, амфети, кока), казват че херцата е най-долният наркотик и го вземат хора които са толкова отчаяни че искат да си отидат от този свят, но с кеф (т. е. надрусани). Ако разберат че си пробвал херца дота наркомани че спрат да говорят с теб, поне така е в моя град. Интересно ми стана за това с фолиото: ъм, не е ли пико това което описваш? (метаамфетамин)