Споделена история от Наркотици и алкохол

Бавно се самоубивам!
Мили хора, от години се самоубивам бавно с алкохол и не мога да спра. Нито отивам да се лекувам. Отначало пиех чаша бира, после две, после в трудни моменти - малко вино за утеха и т.н. Обаче с времето стана ужасно-всяка вечер се напивам до смърт. Сама. С каквото ми падне. Денем работя здраво в голяма фирма, образована съм, изглеждам добре, шофирам, никой не подозира за отвратителното нещо, което правя. Само родителите и децата ми ме надушиха в един момент и в чудо са се видели. Направо си съсипвам живота и здравето и лошото е, че и характерът ми се изврати, явно много нервни клетки съм убила. Добре, че още мога да смятам и помня, че работата ми е свързана с много изчисления и информация. Дайте съвет как да се спра, че от отдавна не се понасям.

Коментари

1.   Мъж съм
Спри!!!!! Ако има свестен мъж до теб ще те спре, но явно няма. СПРИ !!!!! Оня ден погребах близък приятел когото апкохола уби някъде около 50-те. Той имаше свястна жена, която го изтърпя да пие повече от 20 год. Дай си сметка защо пиеш , кого искаш да премахнеш по тоя начин. Лош спомен, нещастна любов или себе си. Децата няма да са щастливи да погребат майка алкохоличка. Пиши какво ти липсва в тоя живот и какво заместваш с алкохол / аз пия но за удоволствие / Ще прочетеш мнения и на мъже и на жени. Избери което искаш, но СПРИ. Отдай се на секс, на други пороци които макар и плътски не убиват душата

Дори да ти се струва глупаво това което пиша запомни !
Алкохола е не само сигурна, но и прозорна смърт!!!!

2.   Живота така ме намачка, че вече не ми се живее. Имам свестен мъж до себе си, но той дори не подозира. А и не е нужно. А написаното въобще не е глупаво. Аз съм свидетел на смъртта на няколко човека от пиене. Един съсед се удави мъртво пиян в шепа кал пред вратата си.
Много добре осъзнавам какво правя, въпросът е в това как да престана.

4.   Мога да споделя същото за майка ми и тя прави така най доброто лечение е подкрепата от близки хора малко или много това е психичен проблем така че добре е да с е потърси специализирана помощ

5.   Щом има мъж до теб, а е и свестен, е добре! Седни и спокойно поговори с него! Ако той не пие, ще те изтегли бавно и спокойно, с времето! Аз съм мъж, изобщо не пия алкохол и спасих една жена по този начин! Без скандали, а с усмивка! След като аз не пиех и не й правех компания, тя, с течение на времето, спря да пие! 12 год. бяхме заедно и се разделихме, но тя и до днес почти не пие! Ако човекът до теб е истински, ще те измъкне! Просто седни и си поговорете като големи хора!

6.   Започни с езотерична литература, занимавай се с медитации. Аз съм на 58г също като теб тръгнах с по- малко с алкохола .Но стигнах до там че се напивах безпаметно, сутрин по-някога виждах че съм се изпускала, напикавала съм се в леглото. Отвращавах се от себе си мразех се но продължавах. Посети книжарница езотерична намира се на Ангел кънчев -7 Като начало те съветвам за тези книги: Излекувай живота си Луйз Хей, методът Силва,те са три книга, и самата продавачка ще ти ги набави ако в момента ги няма. Успех.

7.   Аз бих препоръчал ако решиш да се занимаваш с медитация, да не се учиш от книги, а от някой който вече практикува в някаква традиция (будистка, хиндуискта и др.). Има много книги на пазара които са пъпни гупости и водят до объркване!

8.   И аз бях като тебе преди години. Трябва да вземеш решение за себе си. Другите хора няма да ти помогнат, никой не е в сила да ти помогне, ако сама не решиш това за себе си и не го п о и с к а ш. Медитацията също помага за всичко, от нея няма вреда. Аз съм жена на 48 години, казвам ти го от личен опит

9.   Имам същия проблем, но при мен е епизодично. Ако пийна само глътка не мога да престана и се обезпаметявам за около месец, а след това съм отвратена.......но до следващия месец. Моля за вашата помощ! Изтормозих децата си......... Приемам всякакви съвети
Благодаря ви .

10.   Аз съм 1 Нямам рецепта, но опитай освен с това което те съветват и с много воля. Този човек до теб трябва да ти помогне / поне да ти върне желанието за живот/ Пак ще повторя Дай си сметка защо пиеш, кого искаш да премахнеш по тоя начин. Когато го разбереш ще видиш и пътя да спреш.УСПЕХ !!!!!!!!!!

11.   Има клиники , психолози...

12.   Ами вече пия, само заради самото пиене. И аз не знам защо. И на лекар не искам да ходя, макар, че съм направо за клиника, да ме затворят далече от алкохола. Ама като изляза сигурно ще си наваксам. Толкова съм тъпа!

13.   Аз ще ти препоръчам будиската медитация. Във България има манастири на Карма-Кагюпа, те са под духовното владичество на ламите. Май Далай Лама беше техен отговорник. потърси ги, лекуват душите на хората.
От христянството може да ти препорачам манастира на ексинокрифт дякон Василий, намиращ се в родопите.

14.   Ако със сигурност си решила, че трябва да се справиш с това, посети http://www.clubs.dir.bg/. В клуб "Взаимопомощ" влез в "Алкохолно зависими". Чети от началото. Сигурно малко ще ти е объркано в началото, но след това нещата ще ти се избистрят. Там пишат хора, които имат този проблем (всъщност това е болест, наречена алкохолизъм) и успешно се борят с него. Чети литературата на Анонимни Алкохолици и посещавай сбирките им. Те са чудесни хора и са готови да помогнат на всеки. Съветвам те - не бъди предубедена към това, което ще прочетеш, ако искаш да спасиш себе си и близките си.

15.   Трябва просто да се махнеш. Замини някъде за дълго.

16.   Знам за какво става въпрос,защото горе долу по едно време и аз бях така. Сигурно от възрастта или незнам, но преди това нямах нужда като излизам на дискотека напр да пия или като имаше нещо вкъщи. Мин.год. може би започнах да пия...на 20тия ми р.ден. И то заради глупости-някакви тъпи истории, после всеки път като се случеше нещо пиех една чаша напр.. зелен Собиески с редбул хах и така..Започнах обаче да се осъзнавам и да се питам "За кой го правя?", защото вредя само на себе си, пиенето не може да ти оправи живота, когато е скапан или да ти разреши някакъв проблем, не помага да се почувстваш по-добре, дори ти става по-зле. Не е решение. Имала съм наистина отвратителни неща в живота ми, тогава не съм пила, а заради някаква тъпа история с момче, или пък заради някакъв филм.. Наскоро ми откраднаха кучето. Тогава се чувствах мн зле и си купих пиене и пих, не до пиянство, понякога прекалявам, но точно тогава наистина ми прищракна, излях алкохола и счупих бутилката. Това няма да помогне и така..спрях. Не пия всеки ден, никога не съм пила така, напр ако излизам някъде..но пак е мн рядко, нямам нужда да пия, освен на събирания, но не всеки път.

Затова ти казвам.. Имаш семейство, имаш приятели, имаш хора, които те обичат. Просто трябва да бъдеш силна, както преди да си започнала да пиеш, да живееш и ако има нещо, което ти пречи и подсъзнателно те е карало да започнеш-да го разкараш от живота си. Не го заслужаваш, нито пък близките ти.

17.   Лекувай се при психиатър за алкохолизъм или иди
при народен лечител.

18.   И аз имам такъв проблем само, че с храната. какво ли не съм отипвала, за да спра да ям, но не мога... когато се чувствам самотна се тъпча като за последно, при проблеми в работата - също/ на управленска работа съм /...надебелях, обезобразих се, не приличам на себе си, но не мога и не мога да се спра...какво ли не опитвах, чувствам се като нищожество!