Споделена история от Наркотици и алкохол

Как да спра цигарите?
Здравейте! Момиче на 20 години съм и пуша вече от 2 години. Горчиво съжалявам, че изобщо започнах, но мога само сама себе си да обвинявам за това. От начало си повтарях, че мога да ги спра, когато си поискам, че не съм зависима от тях, но ето, че всяка сутрин се събуждам с мисълта как ще си изпуша цигарата с кафето и ще замина на работа. Вече забелязвам промени в кожата и косата си, които се дължат на тази отрова, пък не ми се мисли за последствията върху организма ми като цяло. И все пак, явно волята ми не е достатъчно силна, за да успея да ги спра. Не знам какво да направя, повечето ми близки и познати са пушачи, навсякъде около мен се пуши, което утежнява допълнително ситуацията. Не мога да се понасям такава- робуваща на един отвратителен навик. Опитвала съм да ги спра вече няколко пъти, но издържам максимум 2-3 дни, след което започват нервите, раздразнителността, постоянно цигарата ми е в главата. А най-важното е,че дори самото пушене вече не ми носи удоволствие, само ме кара да се мразя още повече, че доброволно се тровя. Моля ви, дайте ми съвет как да се отърва от този отвратителен навик.

Коментари

1.   Не съм пушач, но познавам няколко души, които отказаха цигарите, след като прочетоха книгата "Не пуша вече" на Алън Кър. Има я в читанката. За теб пък въобще не би трябвало да е проблем, щом пушиш само от 2 г. Мои познати спряха цигарите буквално от раз, като имаш предвид, че пушеха 20 години. Сега вече по 10-15 години не са палили и веднъж.

2.   След като не можеш да ги спреш от раз, ги спри постепенно. Това е и по-добрият вариант според мен, тъй като организмът няма да изпадне в шок и ще намалиш раздразнителността, нервността и повечкото апетит.
Ако сега пушиш по кутия на ден, си постави за цел през следващите 10 дни да пушиш по половин, но трябва да си много стриктна и да не превишаваш дневната си дажба. След това по 5 цигари на ден за период от 10 дни и т. н. т.
За по-лесно си купувай десятка цигари.
Успех!

3.   Ако 3 дена изтраяш без тях после няма да ги искаш даже

4.   Трудно.

5.   Здравей миличка, напълно нормално е в началото да си нервна и раздразнена, но с всеки изминал ден нервите и раздразнителността намаляват, като до не повече от 2 седмици изчезват напълно. С течение на времето забравяш какво е това нещо наречено "пушене". Знам че е трудно, но трябва да минеш през това, няма как. Замисли се, какво са има-няма 2 седмици дискомфорт сравнен с живота без цигари след това:)
И запомни - спреш ли, НИКОГА не пали отново. Една единствена дръпка е достатъчна да развали всичко!
Успех!

6.   Пробвай пък каквото стане.

7.   Много е трудно, но просто имай волята. Примерно опитвай се да ги намаляш, когато прявиш нещо сложи цигарата в устата но не я пали.Занимай се с нещо купувай си бонбони за смучене пуши колкото се може по малко. Примерно сутрин изпуши една с кафето след това прави нещо и с бонбонките е най-лесно :)
УСПЕХ.

8.   А как започна с цигарите? Кой те накара?
Пушач се става от конформизъм, под натиск на "стадото".
Проблемът ти не е в цигарите, а до къде можеш да стигнеш, за да не се делиш от колектива...

9.   Спираш ги от раз, как. Няма някаква формула за отказването на цигарите. Пушех около 4 години и един ден си запитах: Защо?
и така докато ги спра напълно при всяка запалена цигара се отвращавах от самия себе си. Просто казах КРАЙ, това беше и вече 2ри месец не съм си и помислял да запаля цигара, а и нямам желание. Та, от теб си зависи. :)

10.   здравейте казвам се Ивелин и съм на 15 години започнах да пуша научихаме и сега съжалявам че съм почнал и искам по някакъв начин да спра да пуша. Ако може някой да ми каже как защото незнам как пък имам голямо желание.