Споделена история от Наркотици и алкохол

Въздържателят и аз
Здравейте, ето я и моята история.
Аз съм жена на 28 години, несемейна. Преди шест месеца в някакъв форум подведох дискусия с един от постващите и някак разговора ни потръгна, преминахме в скайп, запознахме се, видяхме се, станахме добри приятели. Виждахме се няколко пъти, след което той отиде в чужбина за два месеца, а след като се върна изкарахме една страхотна любовна нощ. В общи линии, отношенията ни минават на друго ниво и това е страхотно, защото се харесваме взаимно, но има и един проблем - алкохолът.
Проблемът е в това, че той е стриктен въздържател - не вкусва и капка алкохол, ненавижда хората, които пият, а аз..., за мен е закон след напрегнатия работен ден, да се отпусна у дома и да си налея нещо според сезона - водка с лед, студена бира или сгряващо червено винце. Не прекалявам с алкохола, не се напивам, но просто обичам да си пийвам.., а той ненавижда това. Вероятно някой ще попита - "е, как тогава те е харесал" - истината е, че аз го излъгах, казах, че никога не консумирам алкохол и също като него не обичам хора, които пият. Знам, че е тъпо и плоско, но го харесвам много и исках да го впечатля - така и стана, а сега съм влюбена до уши в него и се чудя, дали неговата симпатия към мен не се крепи на една грозна лъжа. Напоследък идва няколко пъти в жилището ми - първият път щях да припадна от ужас като го видях пред шкафчето в което си държа "горивото" - добре, че не го отвори. Незнам какво да предприема - подпитвала съм го, какво би направил, ако се влюби в жена, която пие /в нормални количества/, но той е непоклатим, разбирам го, майка му е била алкохоличка. Варианта е да откажа алкохола.., а някак не искам. Искам и него и пиенето..., искам компромисен вариант, но такъв май няма.

Коментари

1.   Кажи му, че отскоро си пийваш по малко и не виждаш нищо лошо в това. Трябва той да промени малко талибанските си разбирания, а не ти да спираш пиенето. Все едно някоя жена да мрази футбола и аз заради нея да се откажа от Световното и Шампионската лига.

Semtex

2.   Я го приучи по малко и той да кусва жена си, знаеш как.

3.   Явно и двамата трябва да преразгледате ценностните си системи - ти с лъжите, а той с пиенето. Наистина ли са толкова "фатални" тези "пороци".
Пиенето наистина е вредно, и е знак за по-ниско ниво на развитие на даден човек, но за съжаление то не се преодолява насила - просто човек трябва да си го израстне (в житейски и духовен смисъл). "Насила хубост не става" - чрез насилствено непиене въздържател не се става, най-много да се постигне обратния ефект. Просто трябва да стигнеш етап от развитието си, в който да не чувстваш нуждата от алкохол и да не пиеш без никакво усилие на волята (не мисли, че се постига лесно - може и да не стане в този живот...).
Разкажи всичко това на приятеля си, извини му се за лъжата и го помоли за толерантност. Ако е човек на място - ще те разбере, или поне ще се опита. Ако не е - колкото и да ти е тъжно, едва ли има смисъл да се занимаваш да правите връзка с него.

4.   Вероятно или той е имал проблем с алкохола, или е имал алкохолик в семейството. Прочети статии по темата за пълното въздържание и ще оразбереш, че над 90% от пълните въздържатели са станали такива по една от двете причини.

5.   Семтекс е прав. И ти си си права за себе си. Нали си сръбваш в рамките на разумното, не вярвам да му пречи. Пък може и да го открехнеш в занаята.
"Ако пиенето пречи на работата - спирай работата." - стар лаф на стари деградета. По същия начин: "ако мацката пречи на пиенето, разкарай мацката". Само че при теб трябва да се каже на обратно:)))

6.   При мен ситуацията е същата, аз попийвам от време на време, но съпругът ми е изпил 50 грама преди 3 м и не чувства необходимост от повече от това. N4 е прав(а), на съпруга ми баща му е бил алкохолик, напивал се е и ги е биел всяка вечер-който му е пред очите, не е признавал жена или деца, той е отвратен от това му поведение и не иска да чуе за алкохол. Като изпие една бира веднъж в месеца и му е достатъчно, а аз чакам да се прибера в Бг за ваканцията и да се накъркам със сестричката ми, ама като мотики, та да ми държи влага до следващата ваканция

7.   Трябва да те приема каквато си, ако те харесва истински. Ако не, намирай му ти кусури все пак никой не е идеален..