Споделена история от Наркотици и алкохол

Прекалено ограничена ли съм?
Хей. Момиче на 16 съм от Пловдив. От 3 години се познавам с една компания тук, в началото много ги харесвах, някой от тях са по-малки, а други по-големи от мен. Те са най-харесваните в града и всеки ги знае и преди ми беше нещо като фикс идея да съм с тях, за да съм готина и с времето се случи, не сме близки смисъл такъв, че не ми пишат постоянно да излизаме, но като отида там където се събират, никога не ме гонят, държат се добре с мен, дори тези които се водят хейтъри си говорят с мен. Имах някакви приятелки и тъй като си харесвах тези момчета и водех момичетата там, но на тях не им допадаха и ме зарязаха и ги смятаха за ужасни, макар и популярни, тях не ги блазнеше това и ме оставиха. В класа ми момичетата са к*рви и мислят само с кой да се виждат да правят секс, а другата половина не излизат и само седят в тях и четат книги. Демек нямам допирна точка с никого. Така през учебните години скучаех и като дойдеше лятото излизах с тази компания, разбирах се с един от тях да се чакаме някъде и отивахме заедно. Да, но те се развалиха адски много с времето. Миналото лято всичко беше окей и това лято останових, че всички те са започнали да пушат трева, да шмъркат амфети и да приемат екстази, някой от тях са прекалено богати и явно ги избива на глупости. Другите обаче нямат пукнат лев и започнаха да крадат. За жалост цялата компания и момичета и момичета се развалиха. От 3 месеца съм гадже с едно от тези момчета и вече цяла седмица седя с тях на нашето място и видях цялата ужасяваща гледка, единствената тема бяха видовете наркотици, разменяне на блистери с лекарска с които предозират за да има ефект, свиваха трева през 5 минути и говореха за лубриканти и как им е лошо и не виждат и си капят капки от които предрусват докрай и само си гледат очите дали са им червени, половината са лежали в затвора, кой за 24 часа кой за 72. Ходят до близкото магазинче и изнасят алкохоли, шоколади и какво ли не. Направо се отчаях за какво става дума, някой са едва на 13, други колкото мене, някой по на 20, а има и на 27. Предлагаха ми и на мен, аз отказах хидяли пъти. Кефя им се на лошите момчета, но не одобрявам това което виждам. Започнаха да ме ебават, че съм скучна и смотана и се опитаха да ме накарат да друсам, но аз се развиках и те спряха. Иначе не буйстват, забавни са, не се бият, не ме дъпрат. Просто циклят. Не ходят на даскало, хич не ги интересува. Момичетата са толкова красиви, с хубави коси, готин стил, никога не бих предположила какви са, а чантите им бяха пълни с хапчета всякакъв вид. Не знам какво се случва с днешната младеж. Обичам гаджето си и го моля да спре, но той казва, че това не пречи на връзката ни и, че нито ме бие, нито ме обижда. Хората вече ме одумват за наркоманка, заради тях, а даже нямам и общи теми вече, те само за това говорят и аз седя и мълча. Понякога се правя на яка и почвам да разказвам как преди и аз съм го правила и говоря някакви истории, но е явно, че не ми вярват и го усещам по това което ми казват. Чудя се аз ли съм станала прекалено скучна, защото познавам адски много хора от цяла България, супер контанкна съм и всички ми разправят постоянно как са се надрусали, чужденците даже са по-зле. Грешката ли е в мен, че не пия, не пуша, не бягам от даскало и не намирам за нормално да крада и да седя в затвора и да имам досие от малка? Искам просто да не тормозя тялото си, искам да уча, да имам хубав живот, но нямам други приятели освен тях, само те цяло лято ме приемаха да съм с тях и не ме гонеха. Обаче вече се чувствам зле сред тях, защото съм различна, постоянно ми разказват как техните класове са задръстени, че не се друсат и аз викам.. от дааа ебаси смотаните хаха.. ама си викам.. леле сигурно и за мен така говорят... Родителите ми знаят и казаха, че просто мястото не ми е там, защото съм различна и нямаме какво да си кажем, но пък знам че като ми е скучно винаги мога да ида там. Объркана съм, струва ли си да пуша трева и да искам хапчета, за да съм яка в техните очи, защото е явно, че не мога да ги спра и да им налея акъл. Не осъзнавам защо го правят и какви деца ще имат някой ден, тялото страда по този начин. Иначе като видя картинки на трева в нета и вече изпадам в еуфория, кефя се като видя някой надрусан певец по телевизията, но съм прекалено страхлива, че няма да мога да се прибера или че ще ми стане зле. Смотана ли съм както те твърдят? Не съм прекалено широко скроена за тези неща ли? Как да постъпя? Моля ви всеки, който го прочете да даде мнение, искам също и мнение от наркомани или от бивши наркомани.

Коментари

1.   Трева, цигарки можеш да си пушиш и да знаеш, че няма да си навредиш по почти никакъв начин. По-силно от тревата обаче недей да взимаш, защото става мазало после и предполагам ваще ще те хванат. Няма смисъл да зарязваш компанията си заради това, ме се дрогират по простата причина, че това е само мода и следващото лято вече ще им е омръзнало. От София съм, на 15 и мога да ти кажа, че тук е същото пошожение.

3.   Ти не си наркоманка, но си на една крачка от това да станеш такава. Затова изчезвай от тази компания, докато не е станало късно! Тази компания не е за теб, както и гаджето ти не е за теб. Просто трябва да не посещаваш сбирките им и далеч от тях. За гаджето не съжалявай, то не е за теб. С него само ще си провалиш живота и ще затънеш, и ти в тази тиня, и това блато. Бягай далеч, докато е време!!! Послушай родителите си, те правилно ти казват, че мястото не ти е там!!!

4.   Странна компания имаш- и аз съм излизала с наркомани, но те освен че никога нищо не са ми предлагали са ми казвали колко лошо нещо са наркотиците. А за тревата- не знам какво толкова ви е страх всички. Може да си направиш кефа, но не очаквай никакви дракончета и не знам си още какво. Но го направи защото искаш да пробваш, а не защото някой те мисли за скучна. По-добре си гледай ученето.. а с приятелят ти се виждайте отделно от компанията. Не се поддавай на наркотиците, защото съм виждала как хора пропадат заради тях. Бъдещето е пред теб не го съсипвай заради едната гъзария. Поздрави и умната :)

5.   Всъщност хич не си задръстена. Аз започнах с наркотиците и преспах с един дето не го познавах понеже бях на път да си прережа вените по едно време. Всъщност бяха и прерязани ама не заради самия кеф уви ами бях в прекалено тежко състояние всъщност. Нямам идея как свърши ама ме бяха намерили припаднала и се събудих в болницата, всъщност.
Оттам насетне смених малко момчета и тъй ама сега съм се закрепила горе долу. Важното е че си осъзнала че е проблем де.. кога си почнала няма значение щото всички го правят.

6.   Направо ми се доповръща от тази компания.

7.   Първото и много важно нещо - за голям град като Пловдив е несериозно да се каже "те са най-харесваните в града". Това не е някое селце, в което всички се познават до болка и има 10 компании на кръст и една е най-желаната. А тези са супер зле както ги описваш

8.   Не си задръстена. Това е егати тъпото, да се друсаш, за да се забавляваш. Вярно си е, че всички почнаха да се друсат. Аз съм от малък град и всеки почти е пробвал трева, даже и по-тежки наркотици. Аз даже и цигари не съм пушила, засега нямам и намерение, ама по-добре цигари, защото тревата само ти размътва мозъка, а най-страшното е като мозъка не ти е в ред. Викат безвредна била, но не е, нали ги виждам - в повечето случаи ходят замяани и не могат да свържат едно смислено изречение. Само се хилят, държат се неадекватно, отпуснати са, не можеш нормално и да говориш с такъв. Отгоре на всичкото тревата прави белите дробове по-податливи на пневмония, бронхит и други белодробни заболявания. Възможно е и рак даже. А пък, ако от такава крехка възраст се захванеш с такова нещо, по-напред може да развиеш биполярно разстройство. Сега тука пушачите на трева веднага ще ми скочат, но моля ви се, глупостите, че е полезна ви го казват само наркоманите и дилърите, за да им купувате боклуците. Не се лъжи да пробваш тая простотия, тя е само началото. А хапчетата - без коментар просто.. Аз някак си съм намерила компания, която не се друса, даже и не пушат повечето, ще намериш и ти.. срещай се по-рядко с тях, за да може като се запознаваш със свестни хора да не бягат от теб, тъй като казваш, че те одумват, че си наркоманка. Съветвам те да не се захващаш с глупости, за да си харесвана. Можеш да си готина и без да се друсаш, да пиеш и да пушиш. Аз пия много рядко, и то само бира, но пак си имам не малко приятели, доста хора ме познават. За да си готин трябва първо самия ти да се имаш за такъв. Имай свобода на духа, не се притеснявай от хорското мнение, дръж се добре и със себе си, и с околните, проявявай толерантност към хората, само внимавай да не те използват. Позволи на хората да те опознаят, да видят, че си готина личност, че си себе си, а не да слагаш фалшиви маски и да се друсаш, за да се правиш на не знам си какво. Все ще се намерят свестни, които да те оценят и ще излизате.

9.   Айде и аз да си напиша мнението, нищо, че не съм нито наркоман, нито бивш такъв, само бивш кандидат-такъв.
Когато бях на твоята възраст нямаше нито социални мрежи, нито GSM-и, само едни мобифони, които ги разнасяха мутрите и бизнесмените в истинския смисъл на думата. Но пък имаше трева в изобилие, хапчетата се даваха в аптеките без рецепти, казваш, че е за баба ти и си осигуряваш блистерче с 10-ки перкизан, диазепамче, лидол и т. н. Амфетаминът не бе толкова разпространен, най-вече трева, хашиш и хероин. Коката бе за "борцата".
Точно в това време се преместих в друго училище. В старото си бях едно момченце, спретнато, ученолюбиво, четящо книги, седящо си в къщи. Типичният залупеняк. Но с местенето си в новото училище, в 8-ми клас реших да стана "готин". Реших да бъда лошо момче, непокорен, вървящ срещу обществото. Така и стана. Сдуших се с най-големите отрепки от школото, започнах да "движа" с тях, приобщих се. Момичетата много ме харесваха, защото бях хем "лошо момче", хем с доста пари, защото родителите ми (в частност баща ми, разполагаше с много средства) и ми се отпускаше за онези времена и среди невиждан бюджет и аз бях на гребена на вълната. Но нещо ми липсваше. Какво? Ами, не взимах нищо. Точно поради тази причина другите отрепки не ме приемаха тотално за свой. Момичетата се закачаха с мен, но истинското уважение показваха към тези от компанията, които взимаха.
Та, в един прекрасен момент и аз реших да бъда, каквито са и те. Започнах с тревица. По 1 на 2-3 дни. Нали трябваше в компанията да съм "готин", само по 1 на 2-3 дни не минаваше. Стана по 1 на ден. След това по 2-3-4-5 на ден. Училището го отсвирих почти тотално, а в редките случаи, когато влизах в час бях напушен до козирката.
Мина време, вече бях "готин", момичетата ме уважаваха, но не достатъчно, за да се хване някоя с мен, въпреки, че по всички тогавашни столични явки ме знаеха и познаваха. Вече 9-ти клас, реших да мина на следващото ниво, за да стана още по-готин. Да живее хашиша. Хвърчаха топчета, като захарни бонбони, по 5-чка на ден. Здравей, живот. Официалното ми гадже бе 4-ти месец с мен. Имах си и още една бройка, която бе на разположение, когато "мойта" не можеше да излезе. Пълен гъзар. Много "лош". С малката разлика от твоята компания, че ние си говорехме за далеч повече неща, не са ни вкарвали в РПУ-та, защото внимавахме, но и много налитахме на бой. Както и да е. Вече "готин", във вихъра на живота реших, че трябва да започна да мешам. И тогава стана шоуто, то не бе трева с алкохол, то не бяха хапчетия, то не бе хашиш, малко "бяло", амфетки. Всичко, за което можеш да се сетиш. Нали бях "пич" с едно от най-готините момичета в компанията за гадже и "държанка" от друго училище, по която течаха лигите на половината й съученици. Компанията - много яка, размазваща. Всеки ден емоции до полуда. Нещо страшно.
Но в една прекрасна вечер (живеех при баба си и дядо си), както си се прибирам размазан като ваденка на стената, баща ми ги бе споходил без аз да знам. По това време аз бях около 60 кг. с мокри гащи, а той около 130 кг. без гащи.
Веднага ме усети и ме вкара в моята стая. Седнах на една табуретка и той нещо ми говореше, което не разбирах. След това ми шибна една тупаница, от която се превъртях назад заедно с табуретката. После какъв бой ядох, само аз си знам. Две седмици не ходих на у-ще, защото нямах физическата възможност, а и доста бях "разкрасен". Но никога няма да забравя думите ми след боя, които бяха: "Ако още веднъж те усетя или разбера, че взимаш нещо, приемай това, което сега те бих, като предястие преди основното".
От тогава до днес са минали 20 години. Все още не съм забравил думите му. Не съм се докосвал до абсолютно нищо, смених компанията, смених си навиците.
Понастоящем, доколкото знам поне 1/3 от тези "готините", който бяха в компанията са вече 2 на 1 метра под земята, 1/3 са из затворите, само 2-3 са читави. За момичетата, нищо не знам, но за себе си знам, че имам страхотно семейство, престижна професия, стабилни доходи и хората около мен ме ценят и уважават.
Няма да ти давам съвет. Ако си стигнала до тук, сама ще си направиш изводите.

10.   Благодаря на всички много за съветите. Наистина са ми полезни. Забравих да спомена в историята си, че съм пробвала трева и не ми беше много кеф. Прави сте, че хапчетата ще ме провалят, най-много някой път трева ей така само ако те вземат, но иначе сама да си търся не бих. Няма да се провалям.

От авторката

11.   От номер 3
"Прави сте, че хапчетата ще ме провалят, най-много някой път трева ей така само ако те вземат, но иначе сама да си търся не бих. Няма да се провалям. "
Ако държиш на себе си и собственото си здраве, няма да вършиш глупости и да опитваш. Няма значение трева или каквото и да е друго! Това се отрови, с които си тровиш тялото и тотално си разрушаваш здравето, мозъчните клетки, нервната система и всичко. Всички наркомани точно така са започнали, уж само да опитат и че няма да се пристрастяват. Но много скоро искат да повторят, да пробват и други отрови, и нещо по твърдо, и друго и друго, просто така от любопитство. И ето те клуба на наркоманите и твоята любима компания.
Не посягай! Не посягай въобще към трева, или каквито и да било други отрови! Посегнеш ли, ... вече си в блатото и помията!
Ама, като ти е слаб ангела, прави каквото щеш! На човек веднъж му се казва! Няма да ти бием тъпани я, за да разбереш, че това е отрова! Това е вход без изход! Така че, хич не си въобразявай, че ще ти се размине.
Ти виждала ли си хора на които бъбреците не им работят и ходят през ден в болницата, за да им се филтрира кръвта през изкуствен бъбрек? Които се молят и чакат с години за донор, за да могат евентуално и те да се сдобият и с някакво бъбрече там, само и само, за да могат да уринират? Виждала ли си хора със сърдечни пристъпи, с асматични пристъпи, които не могат да дишат и които се задушават и не могат да си поемат въздух? Виждала ли си хора на които половината чер дроб е изрязан, заради увредени тъкани и невъзможност да работи, и да отделя токсините? Виждала ли си хора с епилептични припадъци, гърчове, които се борят със смъртта и са едва ли не са в предсмъртна агония. Влизала ли си в раково отделение, виждала ли си раково болни хора? Ами, поразходи се до болницата! Може да минеш и покрай гробището!
Мисля, че ти просто нямаш нужда от нашите съвети! Няма смисъл да ти се казва, каквото и да било. Мисловно ти си в клуба на наркоманите, дори вече си и в такава компания, дори вече си пробвала и трева! Остава само да посегнеш и да сложиш отровата в устата си отново и отново!!!
Ами направи го! Като не те е грижа за здравето ти, какво си мислиш, че някой друг го е грижа за твоето здраве ли? Прави каквото щеш!
Човешката глупост е безкрайна! За човешката глупост цяр няма!
После да не търсиш спасение? Пак ти казвам, това е вход без изход!!!

12.   От номер 3
А да си чувала нещо за раждане на деца уроди, с физически недъзи или деца с умствена недостатъчност? Замисляла ли си се, че убиваш детето си по този начин? Или си мислиш, че отровата не влияе на плода и потомството, и че точно на теб, това няма да се случи?

13.   Към номер 11-12
Виждам, че следиш темата, но изкара филма прекалено голям. Имам приеятели, които пушат трева по 6 пъти на ден и взимат екстази по 8 пъти на ден. Това можеш да им го кажеш на тях, а не на мен. Пробвала съм трева 1-2 пъти и ти ми изнасяш лекция. Въобще не съм тръгнала по лошия път. Аз тея хора ги виждам много рядко, аз уча и съм първа па олимпиади по математика и френски, а те никога не са отваряли учебник, далече е да ме сравняваш с най-долните наркомани. Нищо няма да ми стане да пуша трева на 5 месеца по веднъж, не се филмирай до крайна степен, плюс това аз имам воля и няма да започна с хапчетата. Аз самата им чета конско, няма как аз пробвам същото. За последното, което каза, искам да ти спомена, че аз съм против имането на деца и смятам да нямам, трябва мъжа ми яко да ме измоли и да ме поглези, за да се съглася. Така че няма какво да мисля за него, като не искам да съществува. Деца не ми трябват, да взема да се чудя как да ги опазя от случващото се и да ми вдигат кръвното.

от авторката

14.   От номер 3
"Нищо няма да ми стане да пуша трева на 5 месеца по веднъж, ... "
Не посягай! Не посягай нито веднъж! Това е отрова! Не прави никакъв компромис с отровата! Забрави за нея въобще! Избий си я от главата и не мисли повече за нея! Забрави я!
Махни се от тази компания и далеч от нея! Тази компания не е за теб! Не се навирай между шамарите и там където не ти е работа!
Радвай се на здраве и щастие!

15.   Към номер 14
Благодаря ти за опита да ме предпазиш,но понякога и мене ме избиват лудите и ми се иска просто да пуша и да не мисля за проблемите.Опитвам се да си я избия от главата и постоянно говоря на глас на хората колко е вредна и какви са последиците,но същност и аз жадувам за нея ,но се спирам,не знам до кога ще е така.Аз хубаво да се махна от тази компания,но всеки ден се запознавам с нови хора,било то наживо или в интернет и масово за трева ми говорят,все едно е нещо като хляб и няма как без него.Колкото и да бягам,пак имам чувството,че съм магнит за тревомани,не знам къде да отида вече.Накрая ще ме погълне всичко това.

от авторката

16.   От номер 3
Ето виждаш ли, дяволчето е влязло вече веднъж в главата ти и ти не можеш да го изгониш. А да не говорим, какво ще стане, ако продължаваш да се поддаваш на изкушението. Казах ти, това е вход без изход. Излез от блатото, докато все още не е станало късно и бягай надалеч! Не поглеждай назад!
Изгони това дяволче от себе си. Изгони го с цената на всичко и с всички възможни средства! Изхвърли го въобще го от живота си. Не мисли повече за тези боклуци и тези отрови!
Ето ти и път към промяната към здраво, хубаво и чисто тяло.
Започни да четеш книги свързани с природосъобразния начин на живот! Опитай се да се храниш природосъобразно! Заживей природосъобразно! Направи си принципи в живота, които да спазваш. Изчисти тялото си, изчисти мислите си. Промени храненето си. Започни да спортуваш, ходи в планината, дишай чист въздух, занимай се с йога, занимавай се с изкуство или там нещо друго твое любимо. Погрижи се за здравето и тялото си, то ще ти се отблагодари многократно. Обичай тялото си и не му слагай отрови.
Промени мислите си. Зарежи всички свои контакти и компании свързани с наркотиците. Изхвърли ги от живота си. Намери си нови стойностни приятели. Намери си приятел, който да е различен от тези до сега и който да те обича.
Въобще не мисли за трева, наркотични вещества и други такива боклуци.

Не позволявай отровата да определя съдбата ти.
Надявам се не си представяш бъдещето, затънала в лай*а и в ролята на някоя развалина и гнусна утрепка от която дори и кучетата да бягат.

Не посягай! Не посягай нито веднъж! ТОВА Е ОТРОВА! Не прави никакъв компромис с ОТРОВАТА! Забрави за нея въобще! Избий си я от главата и не мисли повече за нея! Забрави я!
Не погубвай живота!
Здравето е най-голямото богатство! Знаеш ли колко хубаво е да можеш да дишаш свободно и спокойно, да не те боли нищо, да си усмихнат, и да се радваш на живота и Слънцето над теб?
А този който има добро здраве, не го оценява и какво ли не прави, за да го загуби! Глупаво същество е човекът, животните не постъпват така!

18.   До номер 3 - леле, изнервих се само докато те чета, а представям си, ако те слушах да го говориш (с усмивка го казвам, без лоши чувства). Мисълта ми е, че намеренията ти са добри, ама подхода ти е грешен. Не може да заповядваш на човек какво да прави, не може да му намилаш едни и същи 10 думи, групирани по различен начин в 100 изречения.
Опитала- опитала, нека знае какво е. Ето - не и е харесало, то цялата работа е там - че на нея не и харесва това, което компанията и прави! Малко по-спокойно - тея неща с лекции не стават.
Към авторката - мисля, че си интелигиентно момиче и сама виждаш какво става наоколо, масово децата биват подтиквани по един или друг начин да опитват всякакви наркотици, като станеш още малко по-голяма ще разбереш, че всичко това е политика. (Вероятно ще си промениш мнението и за това да имаш или не деца :) но това е друга тема) Мисълта ми е, че ти казваш "Аз няма да пропадна", но това го казват 9 от 10 човека, пропаднали в следствие на ЗЛОупотреба. Едно пушене на 2-3 месеца, както ти казваш, действително нищо няма да ти навреди, но ще можеш ли да го ограничиш до толкова, ще можеш ли да се контролираш? Всеки мисли в началото "Естествено, как? ! " но не винаги успяват... И ако все пак за тревата може да успееш и да контролираш положението, с всички други видове дрога просто запомни, че НЕ СТАВА. Има една граница в нещата, една мярка, едно ниво, което не трябва да се прекрачва... и често тази невидима граница се преминава неусетно... и затъваш... и после вече става мноого трудно... затова хората за по-лесно казват "Направо не го взимай! " щото стават много грешки... някои фатални.
Да си играеш с наркотиците е като да си играеш с огъня - все ще се изгориш.
А за социалния елемент - разбирам, че това е единствената ти компания, но дай си шанс да се срещнеш и с други хора. Търси ОБЩИ ИНТЕРЕСИ с някой от училището ти, от квартала, от някой курс (ако ходиш на курс по нещо, ако не ходиш - запиши се), от нета... Има много хора, които не се друсат и са много по-отворени от тези, които го правят, повярвай ми.
Желая ти успех и пиши какво става :)