Споделена история от Наркотици и алкохол

Може ли някой да ми обясни защо?
Здравейте! Първо да кажа момиче съм на почти 16 години.
Първо ще Ви разкажа, а после ще си задам въпросите.
Миналата година по това време(леле, не мога да повярвам, че е минала една година... времето лети, хаха) аз и една моя приятелка решихме да пушим трева. Не ни беше за първи път. Та така де, намерихме си, взехме си, още една наша приятелка реши да се включи - бяхме си доволни. Почвахме училище след това, отново - не ни беше за първи път нито на училище да сме неадекватни, нито да пушим. Както си го свивахме на ''нашето място'' близо до училище, минаха 2-ма мъже. Бяха на около 20 - 23 години. Видяха ни и казаха " А и те си свиват. Момичета и ние имаме една хубава 10-ка, чист холандец е - Хайде да пушим заедно! " И ние се съгласихме. Запалихме ги, те си пушиха от тяхната, а ние от нашата.
По едно време единият каза "Завъртете вашето към нас и ние ще завъртим нашето. " В този момент едното момиче спря да пуши, защото й дойде много, но с 3-тото момиче продължихме. (Само да отбележа и нашето си беше хубав сорт, ако не ме лъже паметта беше бяла вдовица. )) Окей, напушихме се. Всички - доволни!
Разделихме се с тези момчета и тръгнахме към училище. По пътя - смях ама до толкова, че едвам ходехме. Признавам беше наистина много забавно. Минаха там 20-тина минути и влязохме в час. ( Нито едното от момичетата не беше в моя клас) Какво се случи през часа и как - не знам. Стана ми страшно лошо, започнах да се потя. Ама толкова много се потих, сигурно в сауната не съм се потила толкова. Пребледнях като платно. Цветът на устните ми се равняваше на цветът на кожата ми - бял. (Ако устните не бяха релефни, щяха тотално да се слеят с кожата ми. ) По едно време бая ми се доспа, но не исках да заспивам. Съсредоточих се и почнах да си драскам. (Смешното е, че си мислех, че рисувам и пиша толкова красиво, а после като гледах как съм рисувала и писала се пукнах от смях - няма такава грозотия! ) По едно време започнах да виждам бели и розови петна, не знам какво ми стана. Обърнах се и повърнах- пред целия клас... (историята продължава, но ще спра до тук. )
След този случай като реша отново да пуша започвам да се притеснявам. Не знам, филмирам ли се или какво, въобразявам си, че ще повърна. Един път пак бях в училище след това и ходех в тоалетните да си бъркам в гърлото, защото пак се бях паникьосала, а всъщност нищо ми нямаше.
Въпроса ми е защо става така? Защо всеки път, като пуша, имам чувството, че ще повърна? Последния път като пуших(беше скоро) и пак се филмирах. На някой от вас случвало ли се е или съм само аз? Ако да, как мога да го променя?
Моля ви се, помогнете ми, защото не искам да става така.

П. С Коментарите относно това, че е вредно, че съм малка, че ще съжалявам... да спра докато е време и т. н са напълно излишни.
Знам как тревата ми повлиява, достатъчно информация ми е известна за нея. Не, не съм пристрастена, моля ви - няма нужда.

Коментари

1.   ( Знам как тревата ми повлиява, достатъчно информация ми е известна за нея. Не, не съм пристрастена, моля ви - няма нужда. ) Явно информацията ти не е много достатъчна, щом ни питаш, защо така става. Първо имаш това, чувство защото това е защитна реакция на организма. Не знам до колко си наясно, от ефектите на тревата, но те съвсем не са само да ти е весело. При някой хора или в някой случай тя води до параноя, както при теб. Параноя, че ти става лошо, че умираш, че се разтваря земята и така нататък. Няма аз да те уча, какво да правиш, сама си реши дали си струва да се подлагаш на това. Аз също съм пробвала, преди години няколко пъти. В нито един от тези пъти не ми стана смешно и отпуснато, а напротив. Първия път ми стана лошо. Втория път, имах чувството, че се разтваря земята, и ще припадна, ако стоя права. Така, че лично за себе си прецених, че явно организма ми казва не прави това. И спрях. Имах приятелка, която, като се напуши, непрекъснато мислеше, че се задушава и ще умре, и ни караше да викаме бърза помощ. Тя също след тези случаи спря да го прави. Тези опити съм ги правила преди много години. Сега, когато съм в зряла възраст много се радвам, че така е станало и не съм продължила да го правя. Не вярвам, в това, че тревата не води до пристрастяване, до физическа зависимост може да не води, но до психическа със сигурност, както и до опити с други опиати, просто те подтиква да опиташ. А от там нататък, при много от връстниците ми това имаше пагубни последствия. Не пиша това за да те плаша. Но наистина доста от връстниците ми, с който едно време просто пробвахме трева, стигнаха доста по далеч. Това е било преди 15, 16 години. С днешна дата, 5 човека от тях ги няма. От умни и красиви деца станаха наркомани, 2ма се самоубиха, а за останалите 3ма не знам, просто ги видях да висят по диреците. И хич не си мисли, че пиша това да те плаша, това е самата истина. Не казвам, че така става с всички, който пушат трева, но при някой деца така се почва. Обърни внимание, на тези, който по често пушат трева, 50процента от тях, ще пробват и анфети или др. опиати, а при 10 процента, най вероятно ще се стигне и до някаква зависимост, към нещо. Просто наблюдавай и ще видиш, че съм била права. Умната и успех ти желая.

2.   Както каза No1, това е параноя. Няма да те уча какво да правиш, а само ще ти кажа, че тревата води до:
-Илюзии, че умираш
-Илюзии, че някой иска да те убие (имам приятел, който 3 месеца не излиза от апартамента си, защото мисли, че един го чака пред входа на блока, за да го убие)
-Раздвоение на личността (шизофрения) - развива се при 30-40% от взимащите трева
-Халюцинации
-Пробване и следователно пристрастяване към по - силен вид наркотици (когато тревата вече спре да е достатъчно силна)
И още много. Успех.

3.   Искрено Ви благодаря за информацията. Наистина сте прави и смятам да Ви послушам. Отново - благодаря!

- От Авторката.

4.   Радвам се, че си склонна да послушаш хората! Аз също от личен опит и наблюдения те съветвам да не продължаваш - прекалено много познати имам, които си провалиха живота, почвайки от тревата... и е тъжно да ги гледаш как са имали огромен потенциал, а след това години са в някаква дупка и на доизживяване... Знам, че особено на тая възраст ти е интересно това аху-иху от тревата, ама то може да се постигне и по безопасни начини! Успех!

5.   Номер 1 съм, пиша ти пак защото, както каза номер 4, радвам се, че си склона да се вслушаш. Въпреки, че много не ми се вярва да спреш, само заради това, което ние ти казваме. Знам, че си в възраст дето си мислиш, че всичко знаеш. И ние така сме били. И ние сме били така. Но запомни едно, дори и да не тръгнеш по лош път заради тревата и да ти се размине точно на теб, тревата може да ти отключи множество психични растройства. Твоята параноя, може да стане паник атака, депресия, ОКР и тн, Помисли добре склона ли си, да се чувстваш напушена постоянно, до края на живота си. Защото тревата ти размътва мозъка, и това хич не е безопасно. Вече си отключила параноя, по добре наистина спри. Успех