Споделена история от Наркотици и алкохол

Лабиринта на наркотиците
Здравейте. Пиша тук просто, за да споделя исторята си, не за да бъда съдена. На 17 години съм и всичко започна, когато бях на 16. Реших да пробвам амфетамини. Пробвах един път и ми хареса, но в близките няколко месеца не пипнах нищо. Заминах за дълго време, и когато се прибрах все едно се прибирах в различен свят. Всичките ми приятелки, с които дружим от бебета, се бяха присъединили към наркоманска компания. Много пъти са ми казвали "С какъвто се събереш- такъв ставаш. ", но аз никога не съм вярвала в такова нещо. За съжаление го разбрах по трудния начин. Излизах с тях, слушах как говорят за наркотици, как ще се надрусат и как ще изкарат пари за "друсалка" и ме отвръщаваха. Седмици, след като се прибрах от почивката ми беше организиран купон. Дори най- добрите ми приятелки казаха, че ще шмъркат кока. Заклевам се.. казах им, че са долни наркоманки и се излагат и затъват. По време на купона ги виждах.. колко им е забавно.. как танцуват и пият големи количества алкохол без да се напиват.. през цялото ни 16 годишно приятелство не ги бях виждала толкова щастливи. Изведнъж започнах да си внушавам, че от един път няма да се пристрастя. Само една линия. Не беше трудно да намеря стока. Разполагах с 150 лв., от които 120 дадох за кокаин. Прекалих. Поне така си мисля. При мен ефектите бяха много силно изразени. Чувствах, че съм на върха, всичко беше мое, можех да имам всеки, никой не можеше да ме спре, пиех като луда и се чувствах повече от перфектно. Но за 1 час. После бях парцал, бях на дъното, все едно се будех от прекрасен сън- бях тъжна, че е свършил. И така цяла вечер в тоалетната, за да "пудря носа". След въпросното парти спах 15 часа, а когато се събудих беше АД. Пресъхнала уста, ускорен пулс, виене на свят. Дадох си спестените пари за кока. Но парите свършиха, нямаше от къде да намирам по 120лв всеки ден. Реших да спра и наистина спрях. Спрях и да излизам с въпросната компания. Не бях излизала с приятели от 3 месеца. Но няма как вечно да си стоя вкъщи. Този път бях убедена, че каквото и да видя и да ми кажат, няма да дам 500 лева за 6 часа щастие. В същия ден срещнах един приятел, когото не бях виждала от години. Беше станал наркоман. Започнах да го разпитвам- как е стигнал до тук, какво го накара, пристрастен ли е и т. н. И не знам как се стигна до това, но той ми каза, че от екстазито откачаш, и че е най- уникалното. От там аз започнах да си правя сметка- имах 20 лв в мен, 15 щях да дам за хапче и 5 оставаха за мен, и така и направих. Не усетих как вече гълтах хапчето и как попаднах в съвсем различен свят. Ярки цветове, музика, с която все едно се сливах, енергия. И след часове.. пак на дъното. Закачих се за хапчетата. Но и това ми излизаше скъпо. От 2 месеца съм на амфетамини и, от време, на време, кока. Пиша това с цел, ако някой, като мен, който си мисли, че хората, с които дружиш не ти влияят, чете това.. да му кажа, че това е най- голямата грешка. И ако някой родител чете това да го посъветвам.. не пренебрегвайте децата си, говорете си с тях и не им давайте пари, които не знаете за какво ще бъдат похарчени, за да компенсирате времето, в което ви няма.
Аз вече попаднах в капана на наркотиците.. Пазете се!!! Защото кажете ли си "от един път няма да се пристрастя" изричате най- голямата заблуда в живота ви!!! Светс на наркотиците е като лабиринт- влезнеш ли в него излизане няма.

Коментари

1.   Мило момиче аз също съм момиче на 17 и искам да ти кажа, че това крайно си зависи от самия човек, а не от дрогата, явно твоята психика е много слаба и се надявам да четеш това докато не си надрусана. Лично аз пробвах трева няколко пъти и приятелите ми веднага почнаха да ми казват как ще се пристрастя, а те пушат всеки ден и се опитват да ме спрат, да не съм като тях, пробвах и хероин. Вече станаха 3 години откакто пробвах тези неща и миналата година си пуших отвреме навреме, но не съм пристрастена, въпреки че цялата ми компания пушат трева и приемат амфети и хероин, но аз най-много 1-2 пъти през 4-5 месеца. Аз винаги мога да си кажа.. стига.. и да спра рязко без проблем, така че просто нямаш воля. След време като не можеш да имаш деца, като ти опада косата, или като родиш деца уроди ще ти дойде акъла в главата ама ще е късно, ще имаш сини кръгове под очите, ще приличаш на боклук меко казано, мисли за бъдещето си, а не за сегашния кеф, ако мислиш, че така излеждаш готина пред приятелите си ще ти кажа, че крайно грешиш, наркоманите не ги интересува дали ти си наркоман или не, за да си говорят с теб.

2.   Спирай докато е време, че много млади си заминаха от тия боклуци, пуши си масенце, пий си биричка, но тия синтетични лайна ги заеби. Сега си още малка и явно не си даваш сметка какво причиняват тия работи на организма ти. След време ще започнеш да страдаш от безсъние, нервни кризи, умора, невъзможност за концентрация, ще започне драстично намаляване на теглото ти , отслабване на имунитета, окапване на зъбите, перфорация на носната кухина, сериозни проблеми със бъбреците, сърцето, кръвоносните съдове, черния дроб, а най-накрая и амфетаминова психоза. За да се възстановиш са ти нужни 10-15 дена като трябва да взимаш витамини, белтъци ( протеинки за фитнес) и някакъв спорт.
Отказването е доста трудно - колкото по-дълго време вземаш толкова по-трудно става ( абсолютно както е с цигарите) Ако си доста пристрастена ще ти е нужно най-вече воля. Но има и начини как да се улесниш - занимавай си мислите с нещо което ти е супер интересно - книги, филми, спорт, игри на компа, изобщо неща които ти отнемат вниманието от амфетите и те държат
на страна от хората с който "тупаш". Така за 1-2 месеца ще се научиш да отказваш. Някои хора могат да си взимат 1 път на 2-3 месеца без да се пристрастяват, но това са супер малък процент. Никога не се заблуждавай че няма да се пристрастиш защото зависимостта се усеща много късно.

Това ти го пиша от личен опит, от 8 години съм чист и не пипам такива лайна, бях стигнал до такова състояние, че трябваше да си "начертая" за да мога да си легна.

3.   Аз си перкам бело по 2 грама макс на година и не се оплаквам

4.   Всеки отговаря за себе си, а ти си направила грешка, която всъщност си осъзнала чак след края...
Родителите дават пари не за наркотици, а да си вземеш нещо, което ти се иска, ама кока и т. н са изключение.
Самоконтрол е единственото важно нещо.
Има едно нещо казано от велики хора "Грешните мисли карат сърцето да греши". Ако мислиш да крадеш и се чудиш прекалено много - то ти ще започнеш.
Не те съдя, но си имала шанс да бъдеш далеч от наркотиците.

5.   Чак пък да няма излизане. Има излизане, просто трябва да си с повечко воля. Депресията е къде, къде по-кофти от спирането на разните там нещица, добре де може би като изключим Хероина. :D

За съжаление, тея бращолевенки от сорта на "Прави това или онова, занимавай си мислите с това и онова"-на теория са добре, ама на практика, май нулев ефект(лично мнение). Може би е по-добре, да имаш читав приятел/ка до себе си в този момент.

П. С Бивш потребител на:трева, амфетамини, цигари и лепилце(ей, ей без бронз). :D

6.   Аз съм на 18 години. Пуша цигари от 14 годишен и трева от 15. И двете мога, и съм ги спирал за по седмица, месец, дори цяло лято. С една дума-не съм зависим. Мисля си, че и амфети и кока да пробвам пак мога да ги спра когато си поискам. Та като заключение да кажа: може би до голяма степен зависи от самия човек, но ако имаш воля всичко можеш да постигнеш.