Споделена история от Наркотици и алкохол

Да се разведа ли?
Ще се опитам много накратко да разкажа.Омъжих се преди 21 години за маж с 15 години по- голям.Страхотен живот допреди 5 години.Отгледахме 4 деца-2 негови,1 мое и 1 наше.Имах всичко-любов,разбирателство,уважение.Преди 5години той започна да прекалява с алкохола.Причината според мен е трудното финансово положение в което изпаднахме.Нямах сили да го напусна,защото знаех че разчита изцяло на мен,но заминах за чужбина за да изкарвам пари.Той не спираше да ме обвинява ,че няма какво да яде ,защото мен ме няма.Аз му изпращах пари и плащах всички сметки естествено след като успях да си намеря работа.Преди една година го взех при мен за да спася детето си,което е на 18 години от неговото пиене.Сега детето ми е спокойно,но аз не сам.Той започна да пие пак и то до припадак,след като ми беше обещал да спре само и само да го взема при мен.Работим двамата и от нищо не сме лишени.Нямаме финансови проблеми както преди,но той не спира да пие.След като изтрезнее е мъжа мечта за всяка жена,но когато е пиян е неузнаваем-заядлив,избухлив,агресивен.Какво да правя?Обичам го и затова си го взех при мен в чужбина.Сгреших ли?

Коментари

3.   Заведи го на АНОНИМНИ АЛКОХОЛИЦИ. Ако го напуснеш ще си умре :( Обаче той самия трябва да иска да се откаже, иначе...

4.   Като се мъжиш за маж - така е!

5.   "отглеждаме 2 негови, 1 мое и 1 наше дете??? "

6.   До N 5. Отгледахме. Вече са големи. И какво е толкова странно в това? Да не би да сме първите хора които си гледат децата от първите бракове. Все пак нашия брак продължава 21 години, но не това е идеята за споделянето на болката ми.

7.   Aми той вече си е aлкохолик. Aко сaм не поискa, ти не можеш дa го нaкaрaш спре дa пие. Aз се рaзведох преди много години с aлкохолик. То не бяхa обещaния, клетви и глупости до следвaщото нaпивaне. Нaй- много ден пропускaше нaкрaя. Убеждaвaх, милих, зaплaшвaх, нaкрaя вече условието беше или се лекувaш или рaзвод. Е, дори не признaвaше, че е aлкохолик. Рaзведохме се и товa беше нaй- прaвилното. Още си е aлкохолик, освен семейството си, зaгуби и приятели, дори познaти не искaт дa сa около него. Aз съм щaстливо омъженa зa друг и тaкa.
Тa, през моя опит, не бих търпялa нито секундa повече, aлкохоликa е той, a стрaдaт от него всички остaнaли. Пък в твоя случaй, стaвa и aгресивен, aз просто се бях отврaтилa дa му гледaм пиянскaтa мутрa, виждaх го вече кaто някaкво прaсе, нищо мъжко, дори нищо човешко, отврaт ми беше и товa е.

8.   За алкохола няма оправдание - изгледали сте си децата, няма вече за какво да го търпиш. Колкото до „детенцето“ на 18 г. - след като си завърши, ще се оправя само в живота - да се връща твоя мъж и да си умира в алкохола или да се лекува. Средно няма. Никой не трябва да търпи подобна история.
Аз самата съм дъщеря на алкохолик, който обаче добре се контролира в обществото. На 18 г. се изнесох и съм му казала, че ако иска да ме посещава един ден като се омъжа, няма да ме излага с алкохола си - явно го е запомнил, защото дойдоха родителите ми за 2 седмици на гости и той не пи и капка - КАПКА НЕ ПИ. Ето, че можело, ама си знае, че аз ще го изгоня, а майка ми не. Майка ми за мен е част от проблема - за мен е легитимно да се разведеш, но ти решаваш

9.   Сгрешила си. Казваш "взех го при мене, за да спася детето си". Детето ти на 18 е навършило пълнолетие,
и трябва да си хваща живота си в ръце и да се спасява.
Аз така направих заради подобни проблеми - като навърших 18, започнах работа и се изнесох от нашите.

Щом веднъж вече ти е дошла мисълта за развод, няма оправяне. Ако нещата бяха добре, нямаше да мислиш за развод.

10.   Май сама не разбираш кого точно спасяваш - любовта си или детето си, което вече не е дете.
Ако толкова го обичаш, отглеждай си го този алкохолик. Води си го на Анонимни алкохолици, следи го постоянно дали се справя (повечето не се справят), т. е. не пие.
Ти избираш как ще протече животът ти от тук нататък, ние можем отстрани само да дадем съвет.
Моят съвет е, че на тази възраст вече си достатъчно емоционално изхабена и сложи край на този брак.