Споделена история от Наркотици и алкохол

Прилошава ми от цигарите
Здравейте, пуша цигари от месец, но в началото не знаех да гълтам и днес един ми предложи и аз приех. Когато той видя, че не гълтам ме пита защо не го правя и ми обясни как става. Пробвах 1 цигара така и леко ми се замая и мислех, че ще отмине, но следващото междучасие пак пробвах и ми стана още по-замаяно и не можех да се крепя на краката си и седнах и си мислех, че ще припадна по едно време, но явно е било само замайване.
Така, въпросът ми е дали и на вас ви е било така първия път и дали от това може да се припадне и какви нежелани ефекти могат да се случат? Благодаря!

Коментари

1.   Повръщала съм даже от тях, доста неприятно. Оттогава никакви цигари. Иначе съвсем нормално първия път да се замаеш, както и следващите няколко.

2.   Зависи от цигарите. Има тежки, средни и такива които са планински въздух. Явно си пробвала тежките

3.   Да така става ако нагладно или за първи път но щом ти става така по-добре спри недей само да се тровиш

4.   Ами ти даваш отрова на организма си, как очакваш да реагира? Да се радва, че му даваш канцерогенни вещества ли? Това е начинът на организма ти да каже да не го правиш. Ако не се вслушаш в него и продължаваш, ефектът скоро ще отмине, защото ще разбере, че не ти дреме, но вредата си остава. И в един прекрасен момент след някоя и друга година ше ти сервира някоя болест. Цигарите сират растежа между другото и ти загрозяват кожата. Както и способстват неравномерното разпределение на мазнините. Т. е. те се трупат в корема предимно, а на останалите места ще изглеждаш по-слаба. Ама пък коремът ти ще е леш след няколко години.

5.   Ти сериозно ли?? Искаш да гълташ цигарен дим??
Този твой въпрос звучи като:
-"Моля ви помогнете ми да се отровя и убия без да ме боли много"

Вместо да се занимаваш с простотии и да се тровиш се хвани с нещо разумно(в което се съмнявам, че ще направиш), защото от цигарите нищо добро не те чака.

от Баткото

6.   За кво са ти цигари?
Нежелани ефекти има много, дори рак на белите дробове може да имаш след време.
Цигарите са най-долното нещо на земята

7.   След известно време ще се чувстваш страхотно добре, ако не пушиш. Ще си нестандартен за околните ти и ще имаш тяхното уважение, ако разбира се не парадираш с това. Нямаш представа колко много губиш, като пушиш.

8.   "... и какви нежелани ефекти могат да се случат? Благодаря! "
рак на белия дроб, пародонтоза, емфизем - и разни други такива

9.   И на мен ми беше така и ги спрях :)

10.   Аз започнах да пуша на 14 - сега съм на 22. Представям си на какво ми приличат дробовете.

От сега ще ти кажа че си тъпа. Не започвай да пушиш цигари - от тях зъбите се повреждат, пъжълтяват и може да хванеш различни видове рак. Не си заслужава да се тровиш за да си част от кюпа и да си от готините.

Много добре знам какво ти е мисленето сега - всички пушат, дай и аз да не остана по-назад. Нали трябва да съм готина. Хората ги използват като средство за комуникация и сближаване. "Айде да пушим по цигара" ала бала.. ясна картинка сте - ама ако не вземеш мерки от сега и не проумееш че е вредно, някой ден може и да съжаляваш.

Радвам се че прочетох темата, аз дори преди малко пуших цигара. Сега това което ти написах ме надъха да опитам да ги спра.

11.   Да така става като ''гълташ'' от цигарите. И на мен ми беше така първия път, спокойно. Но гледай на кутийката какви цифри пише отстрани има на никотина и тн. смисъл гледай да са поне 4, 5, 5 да не са 7, 8, 9 например да не са много силни пуши слаби цигари. Но аз сега искам да ги спра... аз не пуша кой знае колко много но все пак и една е много. Спри ги повярвай ще искаш да ги спреш после недей започвай. Сигурно си някоя 6-7 клас.

12.   Аз съм пушач от 2 години и косур.
Нормално е това замяйване и чувството, все едно ще паднеш на мига - аз оприличавам това чувство като на леко пийнал. Всъщност, именно заради този ефект започнах цигарите - тъй като вниманието ми се насочваше към физичните промени след пушене, успявах да забравя мисловните си проблеми - и беше супер. За известно време. Докато организма свикне с всички непознати му дотогава вещества, които цигарите съдържат. В момента този ефект, за който ти говориш, се получава единствено ако да кажем 2 дни не съм пушил, та при първата цигара ефектът се появява, но е по-кратък и не толкова силен.

Моят съвет е, недей да пушиш - зависимостта е силна. И тя не зависи от това колко години си пушил - ето, аз само от 2 пуша, ами от това колко цигари като количество си изпушил - поне считам аз така. А аз съм изпушил доста. А наистина си иска много воля да ги спреш, която аз все още търся в себе си.

Предимства на цигарите - може би единствено, че покрай тях може да завържеш някой и друг разговор с някой, който също в момента с теб пуши. Някой казват, че има и определен чар в цигарите - да, на моменти и аз споделям мнението - тъмна вечер, топлина, луна, а ти бавно издишваш пушака....

Вредни ефекти - много, и все повече откривам, тъй като следвам медицина - бели дробове, сърдечно-съдова система, полова система... разрови се в нета и що клипчета ще намериш на тази тематика.

Друг мит според мен е, че цигарите успокоявали... И 5 цигари да изпуша една след друга - оставам си също толкова нервен, колкото съм бил и преди това. Успокова по-скоро идеята, мисълта, че ето, в момента се занимавам с нещо (пуша), т. е. в момента е оправдано да не си върша задълженията, които са ме направили нервен.

Повечето започват цигарите от газарлък, от Конформизъм - сиреч да правя като другите, за да бъда приет в обкръжението - а факт е, че мнозинството хора у нас пушат, особено тинейджърите. Но имам толкова познати, които въпреки цигарите си останаха също толкова самотни сред познатите си... Въпроса не е в цигарите - а е в това да си спокоен, да се харесваш, да си вярваш, да приемеш идеята, че в момента може и да нямаш Гадже, кво толкова, а не тя да те кара да се чувстваш неудачен, ненормален и нещастен - тази негативна енергия определено си личи и отблъсква още повече околните. Та имаш ли тези позитивни качества - по-лесно ще ти се отдава и от време на време да пускаш някоя шега. Да, иска се време да ги развиеш, аз още работя по въпроса, но цигарите не ми дават отговора. Отделно, че са свързани и с много пари...

Аз не почнах цигарите, за да бъда приет сред приятелите си - почнах ги, както ти го описах - заради първоначалния момент на леко пийване и съответно забравяне на проблеми. Но този ефект отминава, 2-3 седмици, месец, а проблемите остават. Но вече имаш и зависимост.

Та така, по-добре без цигари. Не случайно цял свят се е насочил към премахването и забраняването им.

Успех!
М 22