Споделена история от Наркотици и алкохол

Зависимост наречена Paystation
На 22 съм и имам проблем... Имам Компютърна и Paystation зависимост немога да спра да играя и да цъкам на компа ако не е едното ще е другото живота ми става много затворен не ми се излиза приятелите ми вече не ме търсят приятелката ми казва че ако не спра ще ме остави но аз немога като легна в леглото си мисля утре ще направа това и това няма да играя на компа и като стана права си кафе сядам на компа и край цял ден на него... немога да спра като зомбиран съм искам да ходя на фитнес да излизам на вън не мога защото седна ли с 300 зора ставам. може да изглежда смешно но това е сериозен проблем. Не знам как да си го наложа в психиката да не го правя...

Коментари

1.   разкарай плейстейшъна - няма друг начин

2.   Продай Playstation-а и си готов наполовина. Не е задължително, но така щеш, не щеш няма да играеш. С компютъра е по-трудно. Ще ти е гадно 2-3 седмици после все ще намериш друго занимание. Това не са наркотици все пак. Аз така спирах WoW-а. Сега и LoL-а спирам. Важно е да намериш с какво да се занимаваш през останалото ти свободно време. Ако няма какво да правиш пак за това ще мислиш. А аз Lol-ът сигурно вече поне 30-40 пъти го инсталирам/деинсталирам (основно заради някой клип, свързан с него я инсталирам и после се чудя защо си губя времето). Трябва изцяло да се изкорени проблема. Абсолютно всичко свързано с него, не само привидно т. е. освен игрите и страници, които посещаваш за игри, youtube канали за игри и т. н. които ти напомнят.

3.   Здр, преминах през това и серозно ти казвам, по-добре спирай час по скоро защото това е чумата на нашетон време. Ужасно много вреди нанася продължителното стоене, хем в личен план (социялен, психически, което не е никак малко, а и Физичеки- проблеми с очите, кръвното, червата стомаха, нервите гръбмака... иии мноого други лично аз се справих с проблема като си продадох компютъра, но ако сам не решиш да живеел в реалния свят няма да стане, успех

4.   Раздела на сторията не е правилен

5.   Момиче, на 16г.
Това не е зависимост, а мързел. Това е състояние ,което се поражда през зимата , заради малкото "ендорфин" , намаляването на деня и ориентацията на тялото към неподвижност (пестене на възможно най-много енергия и мазнини за студените дни). През зимата се ограничават и дните със чести разходки извън дома, което кара мозъка да си търси друго занимание. По принцип всяко занимание омръзва , освен ако не ни изненадва с нещо интересно всеки път, също както правят интернета и видео игрите.
Волята ти е слаба, започни да е тренираш малко ,по малко. Например , вместо сутрин да пускаш компютъра, пусни си MP3 и слушай музика. След което излез за разходка (стреми се да стоиш на слънце , за да събереш повече "ендорфин" който е благоприятен за настроението на човек) Или излез с приятели, или излез да бягаш , или с приятелката ти.... има милион забавни начини по които можеш да си прекараш деня. Видео игрите и компютъра са за убиване на времето. Не си пропилявай така дните, ще съжеляваш после :)
"Не гони времето, накарай времето да гони теб"
Весел праник!

6.   Намери си работа. Явно разполагаш с много време. На 22 години трябва да работиш, а не да те хранят вашите. Ако стане така, че да няма какво да ядеш. Тогава ще забравиш за "игричките".
Може да прозвучи грубо, но е истина. Мързел е твоя проблем, а не зависимост.

7.   Не е до мързел, а си е направо зависимост. Аз съм във същото положение, от университет на работа, а от работа пред компа, изморен, скапан от работа това не е фактор задължително трябва да си взема дозата WOT. Ужас направо социалният ми живот е трагедия, а да не говорим че започнах да си харча заплатата за играта-премиум акаунти, абе кво ли не. Направо не знам как ще се откажем от тая зависимост, за приятелка въобще да не говорим от отдавна ме заряза, не за това че съм мързелив, а за това че предпочитам WOT пред нея. Ако някой знае рецепта за отказване на онлайн игрирте ще съм доволен да чуя каква е тя.
M23

8.   От коментар №5
Волята! Тренирайте си волята! Само тя ще помогне. Както хората по 300 килограма си правят план срещу своята зависимост (и работят само със воля!!! ) така и вие можете да се избавите от това. Например, стан?те сутрин и ви се прииска да поиграете. Спирате се и се опитвате да се отдръпнете от играта. Ако трябва не я гледайте. Колкото е възможно по-далече. Искам от вас да го пробвате за 3 дена. БЕЗ ИГРИ 3 ДНИ и вместо това да направете нещо свързано със физическото състояние. Побягайте и колкото и да мислите за игрите - НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ!!!! Волята му е майката, друго няма какво да ви излекува. Ако ще на психолог да ходите, пак ще ви трябва воля за да изпълнявате съветите му.... ще се радвам да изпълните 3-дневното предизвикателство и да чуя резултатите. :)

9.   От автора

Мерси за коментарите доста се мотивирах!!
Относно негативният коментар, че съм безработен работя живея в Германия имам какво да ям и наште не ме издържат от доста време.. Относно коментара М23 братленце аз играх Wow доста време тогава положението беше по зле от това, но ме биха на едно PvP и набих 1 тупаник на монитора и спрях всичко..