Споделена история от Наркотици и алкохол

Алкохолизъм ли е?
Имам следния въпрос: Алкохолизъм ли е, ако на определен период от време свързан със страха от самота, минало и изневяра се прибягва до алкохола.... до несвяст. Иначе през останалото време е само болка и съжаление. Поздрави и предварително благодаря на включилите се!

Коментари

1.   Ми по принцип му се казва периодичен алкохолизъм,но това е само предположение защото не казваш от колко време продължава и какви количества алкохол се приемат.

2.   Ами то за да се пристрастиш към нещо, каквото и да било, не ти е нужно много. Пък и алкохолът с нищо няма да ти помогне, няма да ти реши проблемите. По-добре се спри, докато е време, че скоро на определеният период може да му се размият границите и да се окаже, че първата ти мисъл сутрин е как да се напиеш, за да не мислиш за нищо.

3.   Не е. Но ако се повтаря често може да доведе до алкохолизъм.

4.   Не уточняваш какъв е периода от време.Ако е през няколко часа,очевидно е проблем!

5.   Ами честно казано не точно. Но скоро може и да стане. Не искам да те ообидя, знам че може да преживяваш лоши моменти, но това е един вид слабохарактерностне е алкохолизъм. Не може всеки път като ти стане по-зле да се напиваш. Стегни се и гледай напред. Когато ти стане така неприятно веднага започни да извършват някакви движения ако трябва отиди и бягай, докато не си изтощен напълно. Надявам се да съм от полза

6.   Не е алкохолизъм (все още), а някакъв психически проблем вероятно тревожност. Препоръчвам ти медитация.

7.   ами, ако "определеният период от време" е всеки ден.. през ден.. през два, е алкохолизъм. Ако е веднъж месечно не е. Уточнявай

8.   доколокото разбирам те е обхванала депресия, а
алкохолът така или иначе няма да разреши нищо
Ако си здрав физически, хвани се затова, което имаш, а не преследвай това, което нямаш
Ако не можеш да се справиш търси помощ навреме - психиатър / психолог

10.   Алкохола е пич. Но не и когато търсиш решение на проблемите си в него ;)

11.   Както рекох - алкохола е пич. Нема лошо като ти стане кофти да се направиш на прасе - веднъж, два пъти, три, четири. Но когато за всяко препятствие го правиш, тогава не е добре. Защото точно този момент на слабост те предпоставя към зависимост - кофти ми е, пък като пия ми става по-добре. Ето това е вакуума, който се запълва. Не е там решението. Аз пия редовно, предимно бира, така че ти казвам какво да не правиш, ако не искаш да не стигнеш до зависимост

12.   Когато има проблеми, е безсмислено да се концентрираме отново и отново върху проблема. Трябва да се концентрираме върху решението му. Ако мислим че е като хрема и ще мине от само себе си за 7 дена е друго. На самота, минало и изневяра, решението е общуване, бъдеще и самочувствие. За какво да те харесва някой, ако ти не се харесваш, че даже се и съжаляваш. Работи върху себе си, още повече че имаш време и възможност, щом страдаш от самота. Физика и интелект - това си ти. Направи се каквато си искаш. Докато не се харесаш, няма да се оправиш. А алкохола ти е най-малкия проблем.

13.   Не е още, но нaтaм върви. "Лечението" нa мъкa, депресия и т. н. с aлколол или дригу пристрaстявaщи веществa води ди зaвисимост естествено. Някой горе препоръчa медитaция, aз също. Медитaциятa не сaмо може дa лекувa в буквaлен и преносен смисъл, също можеш дa мaнипулирaш и модифицирaш ДНк- то си, a дa промениш нaчинa си нa мислене и въобще възприемaне светa си е нaпрaво детскa игрa.