Споделена история от Наркотици и алкохол

Отвращение от бира
Здравейте,
аз съм жена на 32 години. За предисловие ще кажа, че обичам да си пийвам - нямам предвид до насиране /с извинение/ и оливане, но някъде от 20-22 годишна възраст, придобих навик да пия алкохол. Не смятам, че съм алкохолизирана, не пия всеки ден, понякога се случва да не пия със седмици, но когато съм в настроение, с компания - обичам да си наливам по нещичко. Напоследък, обаче забелязвам, че страшно съм се отвратила от бирата. Преди обичах да пия бира, особено в летните жеги, на плажа - обожавах да надигам потна халба, обаче сега ми прави впечатление, че само от миризмата на бира, започва да ми се гади.
Не съм бременна, както вероятно ще си помисли някой. Не съм променяла нищо в начина си на живот. Просто в събота вечер, решихме да излезем на бира и картофки, а се оказа, че аз не мога да преглътна бирата... Някакви идеи?

Коментари

5.   И какъв е проблема ти? Не ти се пие бира.
Ако искаш да пиеш бира, мини на хубава белгийска бира и забрави за отровите, правени в България. Макар и хубавата бира да се намира трудно, все пак я има.

6.   Качеството на повечето българска бира се влошава през летните месеци, първо заради увеличеното потребление - за да смогнат с поръчките претупват производствения процес, и второ - по складовете за дистрибуция на едро бирата седи с дни на открито под слънцето, което оказва пагубно влиание върху вкусовите й качества.
Аз минавам или на по скъпа бира или на други питиета - коктейли с джин или вермут. Много е освежаващо ако не се прекалява с количеството де :)

7.   Консервантите придават гаден дъх ако не е съхранявана на студено. Лятото бирата трудно я съхраняват да остане свежа, работил съм в хранителен магазин. Държахме бирата в касите от доставката на дневна температура преди да ги редим за клиентите - хладилните камери бяха заети с какво ли не. Кофти за клиентите, но нямаше място.
На заведение ако и наливната и живата не те кефи - пийвай мастика/узо, джин, коктейлчета, и ракия със салатка даже върви. Дори на жегата.

8.   То вече и бирата не е бира - спирт, сода, карамел за оцветител (в най-добрия случай), консерванти и ароматизатори... и евентуално "може да съдържа следи от бира". Не се притеснявай че тялото ти е отказало да поеме някакъв боклук.

9.   В България не правят хубава бира. Не мога да я анализирам и да посоча защо точно, но е много силна и отрязва, подувам се от нея. Все едно пия разреден твърд алкохол. Пил съм бири в Чехия, в други страни - е, няма нищо общо. Особено в Чехия, хем е хубава, хем е близка до нашите цени. В София отвориха наскоро един бар само за бира и продават английска, много хубава, но е скъпо.

10.   Ха, нещо подобно усещам и аз. Вече не ми се пие бира. Пия повече вино, уиски, ликьор. Не всеки ден, разбира се, но предпочитам други алкохоли. Понякога и бира, но много рядко. Вече вкуса й не ми харесва. Да не кажа силна дума, но ми прилича, с извинение, на пик*я. Дори бях пуснал подобна тема тази година, но не ми я публикуваха.

Да ти кажа, на 29 съм, ако има значение. Мисля, че с възрастта и опита човек развива вкуса си, усеща кое му е комфортно. А може да се стига и до известно пренасищане. Имам наблюдения, че понякога с месеци не съм пил Кока-Кола, а след това почти всеки ден.