Споделена история от Наркотици и алкохол

Проблеми с алкохола
Здравейте! На 16 години съм. Уча в училище, далеч от родителите ми. В старото ми училище се събирахме на по биричка, но тук нещата се усложниха. Отначало беше добре, но след това се отпуснах и си открих компания. Всяка вечер се събираме в общежитията след като сме изхарчили парите си за всякакъв алкохол. Гледаме да се крием от проверките, но когато ни хванат се съобщава на родителите ни. Майка ми и баща ми вече не ми пращат толкова пари, колкото преди - вече е само по 30 лева на седмица, а преди имах по 100. Успявам да харча от тях по 20 лева за храна и 10 лева за ходене на вила от петък вечер до неделя обед. Не знам как да спра да пия алкохол. Пия дори все още с приятели вечер в общежитието. Не знам как да спра да употребявам алкохол...

Коментари

1.   Може би знаеш, че ще ти кажа, че си опропастяваш живота. Никой не може да ти каже точно определен начин (правила)да спреш алкохола, наркотиците. Трябва да имаш силна воля. Говори с родителите си. Първоначално най-вероятно ще ти се с карат. Потърсете заедно помощ. Има терапевти които ще ти помогнат. Потърси в Интернет. НО НАЙ-ВАЖНОТО Е ТИ ДА ИСКАШ ДА СПРЕШ.

4.   Ти нямаш никакви проблеми. Алкохола има проблем с теб, защото го унищожаваш, където го видиш.