Споделена история от Наркотици и алкохол

Кокаино зависими
Здравейте, имам проблем. Брат ми е кокаино зависим от доста време, но и аз самата наскоро го осъзнах. С него не сме в добри отношения по принцип. През повечето време не поддържаме връзка и живеем в различни държави. Чак сега си обеснявам, че може би обтегнатите ни отношения се дължат именно на тази негова зависимост. Той е прекалено агресивен и злобен към мен и към останалия свят. Настроенията му се сменят твърде често, ту е в еуфория ту е в ужасен спад на емоции, и като цяло просто около него трудно се стои.
Последният път, когато се видяхме беше настъпила огромна промяна в него. Беше осъзнал всичко и беше преусмислил живота си. Повярвах му, а аз никога за нищо не съм му вярвала. Каза че е ходил при психиятър и е започнал да се лекува.
Но онзи ден разбрах, че отново е взел.
Моля хора които са преминяли по този път да ме посъветват как да му помогна? Пак на психиятър ли да ходи? Или на психолог да го накарам да ходи, ако това е възможно. Или бихте ми препоръчали друг начин да се опитам да спася тази заблудена душа.
Как е възможно да ми изчете лекция колко вреда му е нанесла тази дрога и след това отново да посегне?
Искам да подчерная, че той води много охолен начин на живот и в комбинация с този наркотик той толкова се е изчерпал от към емоции, че вече е емоционално пренаситен и на нищо не успява да се зарадва.
Благодаря на всички, които ще ми отговорят.

Коментари

1.   Да смени и средата и компанията.

2.   Значи, първо, пише се психиАтър.
Второ, знам, че ти е брат, но питаш как е възможно-защото е НАРКОМАН, това представляват.
Точно тази сутрин гледах при Гала един отец с хората, на които е помогнал да се излекуват. Той е от Варна и там вече дори имало обособени стаи точно за такива хора. Не знам защо толкова се подценява вярата, а тя наистина много помага. Аз лично съм виждала как хората се изправят на крака именно заради вярата, виждала съм и други случаи, при които уж хората са опитвали всичко друго и като последен опит отиват в някой храм, и така лека-полека почват да се оправят хората. Ггледай днешното предаване(21. 07. 2015г. ), може да го намериш във Vbox7, може на страницата на предаването нa novatv. bg.
(Дадените сайтове не са за реклама, а за да помогна на жената! )
Ако не можеш да го намериш, а искаш да го гледаш, пиши тук и ще ти пратя линк.
Дано всичко да се оправи, знам, че ще е много трудно, защото и аз имам брат, с когото е много трудно да се разговаря, поради инатливия му характер, така че те разбирам, но не се предавай!

3.   Прочети го надявам се да помогна :) ..Значи не просто не и не какви психиатри това е безумие ти да му помогнеш искаш нали а не да го съсипеш.. повечето от тук са наясно със състоянието на брат ти мисля но единствено ти може да го промениш а не да го караш при психолози който единствено и само знаят философия а не да са изпитали нещо за да му помогнат нито пък брат ти ще ги чуе мислиш ли че щом е стигнал до там и не спира едни разговори с хора мислещисе за кой знае колко умни ще му помогне лъжеш се тези хора немогат да помогнат в такива моменти защото тяхното е научно а не е изпитано знаеш ли какво ще стане ще му казва както теб сега да всеки един може да ти наговори колко е вредно колко проблеми и т.н. идват от това но това незначи че той ще спре той през целия период в който го употребява го знае всичко това вижда го но ето неиска да спре а защо питаш ли се или попитала ли си него е има причина никой не тръгва да си съсипва живота когато е щастлив и всичко му е окау. А ти как си му сестра като ти не си знаела и как му вярваш аз ако имам брат сега щях да съм до него и не да търся психолози или най абсурдното психиатри а щях да съм до него щях да му дам да ми се довери да сподели защо го прави какво иска защо го иска просто аз съм убедена че ти не си пробвала и затова и неможеш да го разбереш е за да спре не е нужна намеса на медицински лица или психолози и такива а е нужна подкрепа защо ти го е казал защото или си му мрънкала или сам се е осъзнал искал е да спре но няма човек до себе си подкрепа ако си там да излезе с теб после да идете на почивка някой дискотека заведение да се запознае с нови хора и имам предвид хора извън тази свера той ще си бъде нормален е не е толкова лесно трябва търпение и когато иска не да го спираш и като на малко дете да му се караш ами иди с него да си вземе по пътя го убеди да вземе малко и това примерно след това 2 дена без примерно в който ще излизате после още по малко и примерно след това 5 дена да не взима абе нещо такова но в това време в което не взима трябва да е до теб просто ти си му най близка защо да го мъчиш с тези хора мислещи че разбират всичко да го изнервят повече ли надали искаш това просто помугни му бъди до него дай му подкрепа и разбиране покажи му живота колко по добре може да е без тези боклуци а и неможеш да го затвориш в клиника както биха те посъветвали хора който не са опитвали това е лудост вече защото ако теб те затворят ти ще откачиш сам ще мислиш само за това а не трябва точно мисълта за наркотици трябва да я забрави да го разсеиваш защото ако ти като сестра не го подкрепиш сама да му помогнеш а не с такива мъчещи хора клиники ще е най добре но ако неможеш го остави защото ако настояваш да ги спре първо че ще го дразниш и второ насила неможеш да го накараш а ако го направиш ще загубиш брат си той дори и да се излекува някъде вече няма да е същия не му съсипвай живота буквално бих те и молила за това просто разбирам го а и като прочетох историята направо ужасно е жалко че не го познавам за да му помогна да съм до него но затова давам съвет на теб най вече търпение не се карай с него не мрънкай когато си вземе само да го намаля постепенно защото от веднъж ще иска ще му е криво той е свикнал с това дай му време нека излиза да се разсейва и да ги ограничава а ако има проблем който неиска да ти сподели трябва да успееш от някъде да разбереш защото ако има проблем ти не го намериш той пак може да не продължи напред ако го подтиква нещо и ако това нещо е в него и не казва няма как просто за съжаление млади хора съсипват си живота и то по този начин знаейки го всичко това значи разбери проблема дали не е от комапния с която излиза дали не е заради приятели който взимат дали няма проблем или просто го прави за разнообразие ако е разнообразие е най лесно иди му на гости ограничавайте дозите до пълно спиране ако е компания е кофти но ако има с кой друг да излиза пак по същия начин но ако има проблем разбери го и тогава му дай повече време нз дали има деца жена предполагам няма но заговорете се след време ще иска жена дете а с този вид наркотик нещата не са толкова прости вреди много просто обеди го да не си проваля живота моляте ако искаш съвет обърни се към мен просто разбирам ви и двамата и искам да ви помогна да не му съсипеш нервите и психиката съвсем с някое необмислено действие както и ти да не страдаш защото той се проваля наистина бих искала да ви помогна ще следя темата дано успееш да му помогнеш само единствения начин да му помогнеш е да не го насилваш а да имаш търпение заедно с него бавно да ги намаля покажи му живота и разбери проблема щом той до толкова е пристрастен щом до толкова иска да си съсипе живота има причина намери я час по скоро помогни му преди да е късно преди да се е провалил нацяло и знай не е лесно не е и бързо не му мрънкай не му казвай твоето мнение по начин по който можеш да го засегнеш а опитай да го разбираш и изслушваш той не е лош човек просто тези вещества го променят иначе е като теб обедена съм сигурно иска да спре понякога но нпма подкрепа виж дори и работата ти да зависи от това аз мисля че е по добре да си до брат си за малко поне все пак него няма да го върнеш ако го загубиш а разботата неможе да се равни с брат ти и не на последно място трябва да си до него не само заради това но и за да видиш неговия живот отблизо защото само така ти ще го разбереш :(

4.   Номер 3, замаих се, докато ти прочета неграмотно написания коментар.

Авторке, ти си забрави темата, какво стана, някакво развитие?

5.   Пляска си два шамара и спира да е кокаиново "зависим".

7.   Щом е кока нека дава докато му омръзне или фалира ;) Не е толкова опасно споко.

8.   До номер 7; Не е опасно, но е безсмислено. Човека изгуби душата си. На 33 години няма цели, мечти нищо. Не желае да бъде семеен, просто съществува един вид.
За мен всичко в този свят е хубаво, само да не се прекалява.

10.   Реалният проблем е казан в края: "вече е емоционално пренаситен и на нищо не успява да се зарадва. " Това е големият проблем с наркотиците, че от търсене на силни изживявания си изцеждаш всички възможности да се вдъхновяваш и радваш от каквото и да е. В това положение единствено с нова доза може да почувства нещо и то не кой знае колко силно или поне няма да е дълго колкото иска. И така до следващата доза.

11.   Ти няма как да му помогнеш ако Той сам не потърси помощ и сам осъзнае, това е първата крачка и от там се започва.

12.   Доколкото знам целия чалга-елит в бг е на кокаин.