Споделена история от Наркотици и алкохол

Зависимост към тревата
Здравейе, за първи път опитах трева преди малко повече от година. Преди около половин година започнах да пуша почти всеки ден. Преди 2-3 седмици сякаш ми дойде акъла в главата и реших да спра. В момента съм в абстиненция и съм на ръба да почна пак. Та питам се има ли някакъв начин да премахна това ужасно желание??

Коментари

1.   Ако обичаш живота си си припомняй, че с всяка дръпка си го съкращаваш и ще живееш по-малко от другите.

2.   Аз пуших трева всеки ден 10 години, когато реших да спра, разбрах че съм много зависим. Станах нервен, не можех да спя. Но това не е точно абстиненция, просто от тревата ти е кеф а в реалноста мозъка няма от къде да си достави такъв кеф. Както и да е, станах нервен, избухлив, разбрах, че само волята няма да ми помогне. Първия проблем, който трябваше да преборя е съня, трябваше ми някакъв заместител на тревата и започнах с алкохол, той е най-близо като усещането от напушването, естествено не е същото, но е най-близко. И така, по 100-200 грама всяка вечер, за няколко месеца успях да се отърва. Сега вече са минали 5 години откакто не съм пушил трева. Алкохол пийвам от време на време най-много 50гр. преди вечеря. Но така се отървах. Но едно ще ти кажа, още от време на време ми се приискава да отида и да се напуша, но успявам да се удържа. Явно когато си пушил трева дълго време до живот, мозъкат ти ще иска да му дадеш отново тоя кеф. Но след като дълго не си пушил лесно прогонваш тези мисли, в първите един, два месеца обаче е много, много трудно, но аз съм доказателстно, че не е невъзможно.

3.   "Най-последните научни изследвания свидетелстват, че честата и продължителна употреба на канабис (напр. всеки ден в продължение на няколко години) води до привикване на мозъка към веществото, преживявания на абстиненция и съответно физическа зависимост. "

Не знам как само от половин година пушене я получи. Иначе и аз преди, когато бях млада, и пушех много, я изпитах и да ти кажа - да, гадничко беше, но не чак толкова, че да искам да пуша пак. Въпрос на воля и упоритост. Пък и симптомите на абстиненция на тревата са много по-леки от тези на алкохола или останалите там наркотици.

Разсейвай се с нещо - прочети някоя книга (ще ти е от полза), гледай някой филм, учи нещо (като чужд език например), учи се да свириш на някой инструмент (китара, пиано... ), разшири хоризонтите си... Ще видиш, че когато мозъкът ти е зает с нещо полезно, бързо ще изчезне това "желание".

4.   www.7cupsoftea.com Ако знеш английски, влай в този сайт всеки път, когато ти се допуши. В този сайт може да говориш с хора за различните ти проблеми. Ако се регистрираш ще получиш професионална помощ там. Не мисля че се плаща. Имат си хора за всякакви проблеми. От депресия до злоупотреба на наркотици.

5.   И аз бях така. Събирах се само с тревоманчета... Сега съм на 18 пробвах трева на 12 години от чисто любопитство, а то взе че ми хареса... Отначало пуших много рядко, после се зарибих. Наще разбраха и станаха много зле нещата ама просто си смени компанията и прави нещо полезно.. Все още прибягвам към трева, когато ми изпуши чайника, но го правя много рядко защото никой около мен не пуши.. друг е въпроса, че дърпат линии ама здраве да е :D

6.   Колкото повече продължаваш, толкова по-трудно ще ти е когато спреш после. Точно сега ти е времето да я спреш. Аз пуших трева 4 години, почти всеки ден. Когато я спрях станах голям филмар, живота ми много се промени и станах малко тъжен. Трябваха ми 3 години спорт, много книги и 1 психолог. Сега съм много по-добре, но имам още много борба да измина докато се оправя на 100%. Така, че по-добре ги спирай сега. Има една американска поговорка " Когато се озовеш в яма, първото нещо е да спреш да копаеш " живота е твърде кратък за да го изживеем нещастни. Желая ти успех. Момче на 24