Споделена история от Наркотици и алкохол

Помогнете ми да не тръгна отново надолу,имам нужда от съвети
Много харесвам този сайт, много е полезен, затова реших да ви помоля за съвет, тук. Здравейте, пише ви момиче на 18 години. Последната една година е доста лоша за мен, без преувеличение мога да кажа че всяка нощ, преди да заспя плача, с часове. Засягам се много лесно а дори и без причина. До преди няколко години, пушех трева много често, ежедневно почти. И това много ми помагаше да не бъда тъжна. Сега от година и половина не съм пушила трева, но не се чувствам добре. Наистина имам нужда от помощ. Чувствам се сама, като нищожество. Пробвала съм неолексан, валериан и други подобни но, няма ефект. Бихте ли ми казали за някои ефикасни, успокоителни или хапчета, които да ме правят щастлива, но да са законни. Наистина не искам да прибягвам пак до тази компания и да пуша трева, но без тях съм така. Плача всеки ден дори не знам защо. Много трудно се отделих от това и се гордея, но не съм никак добре. Помогнете моля ви, чайове, лекарства други методи. Много ви благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   Предпочиташ синтетики само, защото са законни ?!А защо не се вземеш в ръце и да се справиш с проблемите си без наркотици, било то и законни. То каквото и да взимаш ти вреди, защото го ползваш да избягаш от реалността. Да, но до кога ? Един ден ще трябва да спреш и тогава какво ?

3.   Спортувай! Не знам защо всички прибягвате към треви и други буклуци, като спорта е нещото което може да те накара да се почувстваш по-добре още от първата тренировка. Намери си компания с която да спортуваш. Тичане, лостове, планина - многото варианти които спорта предлага като еднвоременно ще се чувстваш по-добре и ще бъдеш в форма. Чувството сам да преодоляваш своите физически граници няма как да се сравни с който и да е наркотик. Успех! :)

4.   Авторката: извинете, но май не ме разбирате. Имам в предвид, че вечер трудно заспивам и търся просто хапчета които да ме успокоят за начало а иначе гледам да се. развличам по планината, на село при баба и дядо, при приятели, но не е толкова лесно

5.   Хапвай си от време на време по лъжичка чист пчелен медец.

6.   аз подкрепям предложението за спорт. при физическа умора човек спи като къпан:-) освен това организмът произвежда ендорфини, които повишават тонуса.

8.   Ксанакс, ама ти трябва зелена рецепта.

9.   Ан.
Имах подобен проблем. В продължение на 3 месеца спях по 2-3 часа на нощ. Първо трябва да кажеш, защо не можеш да заспиш? Нещо те притеснява, кошмари или?
Все пак тук всичко е анонимно и можеш да споделиш.

На въпроса. Моя съвет е да гледаш телевизия или на музика - помага. Аз в началото виках в нас или ходех у приятелки. (можех да се понаспя, когато не съм сама)
От 2 години имам сериозен приятел, живеем заедно и си спя г/д нормално. Все още заспивам трудно и от време на време имам безсънни нощи, но всичко е на психическа основа. Никакви лекарства няма да ти помогнат, тревата също (пробвала съм).
Приеми проблема и ще ти стане по лесно да го игнорираш.

10.   Много е просто. Бъди Щастлива. Как? Реши го че ще го е така. Знаеш ли колко е хубаво е да си ама наитина щастлив. ЧУвстваш че всичко е такова каквото трябва да бъде и сякаш се разтапяш от блаженство. Намери го това чувство в себе си и се концентрирай върху него. Спортувай постоянно на открито, ако може сред природа най-добе.
Действай Действай Действай. Още ДНес МОже да промениш всичко ОЩЕ ДНЕС. СЕГА ВЕДНАГА. СЕГА ВЕДНАГА. Храни се добре и пий много вода. Прави каквото искаш да правиш.

11.   Медитирай. Остави ги хапчетата и се разкрий пред себе си.

12.   От авторката : здравейте, и много благодаря на хората, които се отзоваха. Реших да променя начина си на живот и ще започна да спортувам постоянно за да не мисля за други неща. Благодаря отново на всички