Споделена история от Наркотици и алкохол

Има ли начин в който да пуша без да ми има нещо на дробовете?
Здравейте! На 11 години съм! С приятелки попринцип се отвръщаваме от цигари но... Един ден една от приятелките ми купи една цигара и с другата ми приятелка си я разделиха... Аз също искам да пробвам но ме е страх да не ми спре растежа и тъй подобни... Та въпроса ми е:има ли начин в който да пробвам без да ми стане нещо?

Коментари

1.   Защо се занимаваш с глупави, остарели, демодирани неща СМЪРТОНОСНИ?
Не, няма начин хем да пушиш, хем да остане безнаказано за тялото ти.
На твоята възраст много хора се правят, че пушат, не гълтат, а държат пушака в устната кухина, но лошата новина е, че така се получава рак на устната кухина, рак на трахеята (правят ти дупка в гърлото, за да дишаш през нея).
Пушенето е не само нездравословно, миризливо, грозно, СКЪПО, но и води до смърт. 70% от пушачите умират рано или късно заради порока си - моят дядо е бил страстен пушач и е починал на 33 г. от рак на белия дроб по страшно мъчителен начин. Замисли се дали това е много хубава смърт като си сапушиш носа и устата и почувствай какво е да се задушаваш - така се умира именно, когато човек няма дроб.
И не е нужно да се стига до рак - може просто да ти колабират бронхите и да откаже дробът. Ако си имал пневмония или бронхит знаеш чувството, но си представи това чувство 100 пъти по-силно - искаш да си поемеш въздух, а не можеш. Като риба на сухо си с две думи
И за какво всичко това?
Освен това никотинът е един от най-силните наркотици. Престрастяването е толкова силно, че по-скоро кокаино зависим да се откаже от порока си от един пушач
Прави си сметката с какво се захващаш.
Зъбите стават жълти, ноктите стават жълти, а ако почнеш на твоите години си стопираш растежа, развиваш зависимост в пъти по-силна от започналите след 18 г. възраст
Цигарите до 3 г. ще стигнат цената от 10 лв. (задължително заради ЕС). Смятай дали този порок има бъдеще...

2.   Не.
А и пушенето е гадно, грозно и тъпо! Не мога да повярвам че още се счита за нещо готино сред учениците...
В същност пробвай една цигара, после устата ти ще мирише на кенеф и ще идиш че това което съм написал е вярно :)

3.   По-лошото е, че не си пробвала и пак ти е станало нещо.

4.   Няма да ти стане нищо от едно пробване, така или иначе нищо не губиш, защото ако не пробваш сега-кога. Стига да не се пристрастиш, или да не започнеш, за да си готина, няма лошо. Просто си любопитна, което го разбирам.
Аз за първи път пробвах в 4, 5 клас и един, два пъти след това. Ми, не ми хареса и не пропуших. Не смятам, че ми е повлияло на здравето и изобщо не ме терзае.
Към хората, които може би ще ми хейтнат коментара: Няма нужда се се правите на светици и да започвате да обяснявате на детето от колко деградирало поколение е, то не пита това ;)
ЛиЛи

5.   Аз ще ти кажа от опит в 4ти клас пробвах няколко пъти не ми харесваше, но края на 5ти клас пропуших до последния учебен ден на 7ми клас учителя ми по физкултура невярваше последния учебен ден ме видя с цигарата малко кофти, но както и да е.
Сега съм 11клас и сама усещам, че като бягам много бързо се умарям и е точно от цигарите. Не съм спряла изобщо развитието си и т. н., но найстина виждам, че след години употреба си проличава и се вижда разликата между пушач, и непушач.
Не те съветвам толкова малка да почваш ще си навредиш мой познати на твойте години ми обикалят с цигарите и се мислят за готини самоче са смешни, защото още са дечица.
Пробвай ако искаш, но не те съветвам не е готино и модерно даже много от пушачите не искат, но им е навик вече, защото това месечно са едни огромни разходи.
Просто най-добре недей ако искаш опитай, но още си малка от 1 път нищичко няма да ти стане, няма и да ти хареса дори в началото няма да пушиш както трябва, но както и да е малка си не се занимавай с това ще си увредиш дробовете.
Да неговорим ако родителите ти разберът как ще играят шамарите въобще нищо готино няма да се тровиш с дим.

6.   От 1 цигара нищо няма да ти стане, проблемът е обаче, че често след първата цигара следва втора и трета... и докато се усетиш вече пушиш всеки ден и не можеш да се откажеш. И тогава вече почват проблемите, гадната кашлица, задуха при физическо натоварване, после и по-сериозните проблеми с дробовете, кожата ти става една жълтеникава, дъхът ти вони, по пръстите ти се появяват жълти петна... абе, цялата прелест, която издава дългогодишните пушачи. Така, че ако си толкова любопитна пробвай, ама гаранция няма да ти хареса, а и по-важното е да не пробваш пак по-късно, защото както казах лесно се стига от първата цигара до редовното пушене.

7.   Задал си въпрос, отговарям: Не!

8.   Благодаря на всички за коментарите! Благодаря и на номер 4 на ЛиЛи! Реших:не искам да пробвам!