Споделена история от Други

35 СОУ "Добри Войников"
Здравейте,
Тази година кандидатствах и ме приеха в уж хубаво училище. Да, ама не! Всички го водят много хубаво, профилирано и не знам си още какво, но когато влезеш- истината е друга.. Прецаках се с 2 думи. И искам да се преместя в 35-то (София). В немската му паралелка. Но не намирам отзиви. Моля Ви, помогнете. Не искам пак да попадна, където не трябва. Не знам, добре ли е? Или не? Как е преподаването, или..?

Коментари

1.   Ако искаш хубаво училище с немска паралелка, пробвай в училищата на сдружение "Шилер" - например 145 СОУ "Симеон Радев" или 55 СОУ "Петко Каравелов".

2.   Камъкът си тежи на мястото! Казва ти го човек, който се е местил много тъпи. Обикновено всеки път е по-зле. А и вечно ще си новия. Но ти си решаваш защо искаш да се местиш и какво толкова не ти харесва.

3.   35 СОУ "Добри Войников" е елитарна гимназия. Една от най-добрите в Столицата. Само ще спечелиш, ако отидеш там. За да не са празни приказките ми, бих искал да споделя една тематична статия на "24 часа" - http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=890961 .

Още един интересен факт, говорещ сам по себе си за традицията в чуждоезиковото обучение на гимназията:

"35 СОУ "Добри Войников" e първото съвременно българско училище в София с изучаване на чужди езици"

- източник - http://bulgaria.world-education.bg/index.php?m=107&lang=1&state_id=34&type=3&id_zav=1088

4.   На този линк може да видиш класацията по бал на училищата в гр. София за 2010 г.: http://priem.bg/school/ratings

35-то е на 9-то място.

5.   Хора, вече съм там (: Преместих се (: Благодаря Ви

6.   Брат ми е там. Каквото и да се пише по форумите, не вярвайте! 35 не е най-доброто, но е едно много прилично училище. За разлика от 91(не знам за 73) в 35 дори и да не влезеш в хубавите класове пак ти дават шанс да си вземеш изпита за DSD и DAF.

7.   35то е прекрасно училище. Приеха ме там с ФЕ, РЕ, БЕЛ. Уникално е, супер учители, на хубаво място е, абе всичко е на 6. Немските паралелки се водят още по-елитни от френските. Базата малко куца като цяло, но мисля, че това не е от значение. Няма да сгрешиш с 35то, идвай! :)