Споделена история от Други

Не спират да ми звънят за жилище, което отдавах под наем
Здравейте, преди половин година обзаведох жилището си, което към момента е необитаемо, защото със съпруга ми живеем в неговия апартамент. Не съм го обзавела с най - скъпите неща, а с възможно по - евтини /не и от най - евтините/ и то се получи много красиво, светло и уютно. Нащраках няколко снимки и го пуснах за отдаване под наем. Изрично бях сложила отметка да не ме търсят брокери на недвижими имоти, а само частни лица, но уви. Още 10 минути след публикуването на обявата започнаха телефонни обаждания, 80% от които от агенции за недвижими имоти и в края на деня имах около 200 обаждания... Буквално докато звънеше се опитваше да звънне и втори номер, а докато говорех чувах сигнал за чакащо обаждане. Тактично отказвах да работя с агенция, но те ми обясняваха, че ако не мина през тях никога няма да си намеря клиент и ми казваха, че така или иначе ще дотичам до тях като не успея да отдам жилището под наем. Въпреки, че сумата не беше ниска, имаше интерес и си бях уговорила няколко срещи за оглед. Но какво се случва, отивам на адреса и отпред навалица и хората чакат ред... понеже на една от снимките се виждаше част от сградата и явно са я намерили, понеже е специфична. Не подозирах, че има такава ситуация в България за жилищата в момента. В крайна сметка го отдадох под наем още на същия ден, но оттогава телефона ми не спира да звъни и всеки ден разни агенции ме питат дали вече не съм опряла до тях, казвам им че апартамента отдавна е отдаден под наем и те ми тръшкат телефона под носа. Обявата беше само в един сайт и то стоя там за около 5 часа... минаха месеци оттогава, дори в интернет няма останало инфо за нея или мои данни... не знам как да се оттърва от тези обаждания. Идеи?

Коментари

1.   Имам същия проблем.
Държавата трябва да въведе контрол против тази брокерска гнусотия

2.   Нямаш ли функция за блокиране на номер?

3.   Изтегляш от гугъл плей приложението calls blacklist или друг app за черен списък и ги блокираш, няма да могат да ти звънят повече ;)

4.   Нагло племе са брокерите.

5.   1 Смени си номера.
2 Агенциите за недвижими имоти не са безброй. Предполагам, че те търсят от едни и същи номера. Записваш си номерата им в телефона и следващия път като ти звъннат, ще знаеш, че са те и няма да вдигаш.

6.   Предполагам си със смартфон. Слагай им номерата в блоклиста.

7.   Доста са нагли и не знам как намират обявите дори след като си ги изтрил. Пишеш, че не искаш да работиш с агенции и пак звънят и едва ли не ти обясняват, че не можеш без тях и не знам как намират адресите, идват ти в дома и те притесняват. Отвратително отношение. Звънят от различни номера всеки път. Вече имам над 400 блокирани номера за 1 обява...

8.   До всички пострадали.... ПОЛИЦИЯТА ЗА КАКВО Е?
Да не е за украса? Ходом марш към полицейските участъци, ако те не вземат мерки, ще им потърсят сметка от народното събрание. За какво съществуват районните полицейски управления, само да смучат пари ли? Аз дори не знам понастоящем как изглежда един български полицай, имам предвид униформата. Всеки бай някой си може да ми се представи за полицай и аз трябва да му вярвам, защо? Къде са ви униформите, ходите цивилни за кюфтета и кебапчета...

9.   И аз давам апартамент под наем и в началото бях в същата ситуация. Обаче в момента, в който си намерих наематели, изтрих обявата. Е, известно време след това ми звъняха разни брокери, ама след няколко месеца спряха. Досадни са и то много! Така, че или се зареждаш с търпение и чакаш да се откажат или им блокираш телефоните, защото макар обажданията да са много, всъщност звънят не повече от 10-15 човека брокери. Просто не разбират от дума и трябва да им кажеш НЕ много пъти преди да се откажат. А ако толкова много ти писне, просто си смени номера. Да, малко е крайно, но отърваването от тези хиени е трудно.

10.   преди да пуснеш обява си взимаш предплатена карта и се зареждаш с търпение. пишеш и обесняваш че не даваш комисионна а в другия случай не губиш.