Споделена история от Други

Листопад
Чухте ли няма да излъчват повече сериала Листопад :((
Всички в къщи гледахме Листопад, това бяха единствените ми спокойни мигове след работа. Сякаш се пренасях в друг свят.

А сега ще ми липсва много, как могат тия от БТВ да го спрат!!

Споделете какво мислите, гледахте ли го?

Ж 41г.

Коментари

1.   О ГОСПОДИИИ!!! Какво ще правим?!?!?! Сега живота ми не струва! Единственото ми спасение беше в любимите ми турски антинационалистически сериали! Толкова образователни и истински! ;х;х
Жена на 41 години... предполага се, че трябва да имаш някаква ценностна система..

Мег*

2.   Няма да ми липсва. Определено ми липсва "Щурите съседи" - мнооооого разтоварващ и свеж.

3.   Ще има още серии, в момента се снимат. За това е заменен с новия. и аз го гледам с интерес, разтоварва ме.

4.   Гледах го по едно време за кратко и, честно казано, не ме успокояваше, ама никак. Все някакви драми, сълзи, трагедии и т.н. В много ми идваха и просто спрях да го гледам... То разбирам да седна да гледам драма, но да е игрален филм за 2 часа. А то тук всяка серия някой страда за нещо!
Но предполагам, че на теб ти е тежко, щом си фен на Листопад :))) Нищо, ще пуснат друг филм.

5.   Аз мисля, че си нямаш работа щом за такива "трагедии" пускаш такива печални теми....

6.   Ааа супер ! Едно хубаво нещо да се случи. На България не й трябват сериали като Листопад. Радвам се че го махат !!!

7.   Аз поначало не гледам сериали, например като: ''Дързост и красота'', ''Перлата'' ''Двама завинаги'', за кръвосмешения, или където всеки вади пистолет и стреля, или където се бият и скубят жените, кълнат се и теб подобни, защото ми се виждат твърде глупави, безмислени и т.н. Те подхождат най-вече за баби и тийнеджъри. ''Листопад'' е единствения който следя, макар и понякога да не успявам. Та, че то какво ли има за гледане по БТВ-то вече ''Великолепната шесторка'' или ''Шоуто на Слави'' цървула?

8.   И аз съм на 41 и не гледам нито "Листопад", нито "Снеговалеж", нито "Цъфтеж", нито каквито и да било други природни явления под формата на латиноамерикански или турски сериали, защото честно казано ми писна в най-гледаното време да дават само сълзливи съпунки. Гледа ми се хубав филм, но не би. Където и да превключиш, само сериали или състезания. Във всеки случай, предпочитам състезанията. Браво на БТВ, стига да не го заменят с друг сериал. Единственият сериал, който гледах с интерес беше "Грозната Бети" - колумбийския вариант.

9.   Мег, изказването ти е адски неаргументирано. Аз също не харесвам турците като нация, но вие пък вече направо ставате банални с това пародиране на великияя ни български патриотизъм. Аз съм млад човек и също гледам сериала, абстрахирам се от това, че е турски, и следя историята, което е преди всичко ЧОВЕШКА - реален живот, реални хора, реални взаимоотношения. И именно филми като тези изграждат ценностната система на човека, без значение дали си турчин, ром, българин или испанец. Те дават поука, възпитават морал, а не (примерно)
онези господа и госпожи в последния сезон на Big Brother. То не бяха псувни, то не бяха глупости, скандали, простотии... Това ли да му гледам на българското ? Като много си го тачите, си гледайте сеира, човек в днешно време трябва да е толерантен и отворен към всичко ново. Ама не - консервативна и затъпена нация сме си били и такава ще си останем.

Извинявам се за директността, просто не се сдържах.
Илси

10.   Да, разбрах, лелче. И докато листото си падаше от крушат на двора камък ми падна от душата, като чух ! А леля Цеца комшийката посегна на живота си ! Ако желаеш, мога да те свържа и да се утешавате :):):)
Уфу ^^^

11.   Слава Богу, един турски ссериал по-малко :)

12.   Номер 9: "И именно филми като тези изграждат ценностната система на човека, без значение дали си турчин, ром, българин или испанец. Те дават поука, възпитават морал..."

За каква ценностна система ми говориш, бе човек?! Каква поука и възпитание?! Никакви истински и поучителни стории няма. Филмът е толкова изкуствен, че като се загледаш чак ти става смешно! Абсолютна глупост! Живота им, сигурна съм, далеч не минава по този начин, това не е истинският живот...Същото като с латиноамериканските сериали...само че те поне бяха забавни :)

Мег*

13.   № 9 добре го е написал/а, но тук явно ценностната система не означава нищо, за това и няма кой да я разбере. Много жалко!

14.   Подобни сапунки преследват две основни цели - отвличане на вниманието от проблеми и привличане на вниманието на рекламодатели. Не ги следя, но ми направи впечатление рязката им инвазия и появяването им заедно с въпроса за влизането на Турция в ЕС. Явно това е подготовка на немалка част от населението и в същото време изглежда тези шедьоври са по джоба дори на нашите телевизии. Редно е да има избор за всички, за мен има достатъчно филми с именити актьори, но превключвайки БТВ И Нова виждам, че прекаляват точно с турските сериали, няма ли и други евтинии, поне за разнообразие? Иначе по-горе правилно беше забелязано, че родните телевизии бъкат от олигофренски ток шоута и състезания с есемеси - слава богу, канали бол и за всеки вкус има по нещо. Преди години се дивях, че немските домакини умираха за латинопомии и казваха, че се пренасят в друг свят, само че след филма се пренасяха пак в техния, с добрия немски стандарт - тук е точно обратното. За тези, които не познават Турция, мога само да кажа, че действителността далеч не е такава.
Мечо Пух

15.   Жалко, че тази помия ще бъде сменена с друга подобна. И аз се дразнех изкючително много на тази простотия Листопад. Където да отидеш само Листопад. Глефам само някаъкви феодални старци, които реват. Не мисля, че това е ценностна система. Дават някакви бащи, които е**т дъщерите си дори. Като цяло не гледам въобще серияли, независимо дали е Турски, Латино или дори Български.

16.   Мег, мила, мисля, че първо трябва да имаш по-обща представа за определено нещо, за да го коментираш така задълбочено. Хвърлила си един птичи поглед и вече си формирала мнение. Не мисля да споря с теб, още повече, че си ми симпатична, съдейки те по предишни коментари. И аз не говоря за живота на тези актьори, или за живота на турците. Ти не ме разбра, явно защото си с предразсъдъци. Пак казвам - тесногръдо и ограничено е да даваш квалификации за каквото и да било, без да имаш нужната компетентност. Само ти казвам, да си знаеш :)
Поздрави !
Илси

17.   Я стога! Едни тесногръди тръгнали да обвиняват други още по тесногръди. Еднакво тъпи сме (без да се самоизключвам от тълпата тук), щом можем да спорим за такова безумно безсмислено нещо, каквото са сериалите по принцип. С тях някой преследва целите си, а ние, дори с коментарите си тук му помагаме да ги постигне. Одобеявам само мнението, че е оправдано единствено пенсионерки да подсмърчат край екрана, запълвайки безсмислено свободното си време със съжаление за това, какво не са постигнали на младини. Другите са длъжни да се образоват, да творят или дори да се размножават, но нищо не оправдава изгубеното пред екрана време за тях.

18.   Еми, Илси, това е мое мнение, не съм искала да споря...всеки има право да харесва или да не харесва каквото си иска.. Не е от "птичи поглед", гледала съм филма и имам някаква предства...до толкова, че да не ми хареса :)

Мег*

19.   номер 9- ЕВАЛА ти за коментара, на 100% съм съгласна с теб!!
А на тия с коментарите за латино сериалите- че аз по-добре ще играя от тях, толкова са изкуствени и лигави- обичам те, не те обичам и така 200 серии :Д А при турските сериали го няма това нещо и човек има какво да научи, стига да не е толкова повърхностен.
Пък и стига с този пресилен патриотизъм. пълно е с българи, които не знаят дати( да не говорим и за по-големи подробности) на празниците ни. Колко хора се изгалат по телевизията, като ги попитат журналистите какво празнуваме на 1 ноември или на 22 септември, 6 септември и т.н. и това по новините го дават. Ама нали сме големи националисти и ще празнуваме американските празници, католияеските и не знам си още какви... айде да не продължавам, че се ядосвам от такива коментари

20.   Искам си листопадчетоооооооооооооооооо! ! ! Как можаха да го спрат, според мен тая телевизия бтв и тея които работят в нея нямат капка мозък! ! ! Да спрат листопада и да почнат да дават някакви измишльотини като Двама завинаги и Забраненият плод! ! ! Поне да дадат всички серии на листопада и чак тогава да си дават тъпотиите! ! ! Никой сериал не може да замени листопад! ! ! Подчертавам абсолютно никой не е като скъпото ми листопадчеее! ! !

21.   Какво против имате турските сериали? Поучителни, развлекателни, отпускащи. Е, че били турски! Какво от това? Важното е, че са хубави. Не са като българските глупави псевдосериали.

22.   Как бе Латино сериалите са много яки сериали изобщо не са лигави както каза една от лелките които ги гледа и реве с заедно с тях когато ги дават, разликата между Латиното и Турското е че, Латиното разтоварва зрителя, а Турското натоварва. Тия тъпи турци не могат да играят като тях, от именно латино-американците крадят истории и ги преправят със сълзички над босфора и данданелите, тия турските сериали са толкова тъпи и безвкусни, че ми иде да хвърля тв-то когато чуя виенето на вълци и свиренето на цигулки, какво поучително в тях има, абсолютно нищо реално няма измислени истории преправяни със много сълзи. до толкова, че да заблуди изнервените лелки, за да реват заедно с тях, та да си оплакнат душите а на бтв-то да им пълнят рейтинга. Направо ми идва да удуша тия които измислят тия булвочи

23.   Аз го гледах. И Мег, не се изразявай толкова елементарно. " Листопад" е по романа на Решад Нури, много известен турски писател, който е един от тяхните класици. И какво като е турчин? Ние където трябва нямаме патриотизъм, и го проявяваме само за турските сериали! Не бъди ограничена. Вземи да попрочетеш нещичко, нищо няма да ти стане.
Ж-28.

24.   ТУРСКИ помии по БЪЛГАРСКА телевизия?

Българио, за тебе те умряха!

25.   Първо - темата е написана за бъзик.
Второ - вие добре ли сте? Изумявам се колко хора защитават тая помия, наречена "филм". к'во значение има кой е писателя??? ахахах, никога няма да се оправим щом толкова лесно ви промиват мозъците

26.   Номер 23 съм до 25.
Ти си поредния ограничен човек.
Та, какво общо има изкуството с политиката!?
Няма да се оправим по ред други причини, а не за това, какво гледаме. Айде със здраве.