Споделена история от Други

Индия - какво мислите
От няколко години мечтая да замина за Индия, но ме спират с това, че има вируси и разни подобни. Имам финансови възможности, и всичко останало, но ме засяга мнението на хората имали възможност да посетят Индия. Какво мислите, какви са хората...? Понеже искам да посетя първо мегаполисът Мумбай, казват, че Делхи е ужасяващо, а там кошмар.
Ще ми е нужно мнението Ви и препоръките Ви за пътуване в Индия и какви са опасностите там.

Коментари

1.   Индия и е най-отвратителното място, което съм посещавала, а съм била на доста места и на 4 континента.
Хората са като животни (да ме прощават животните, аз така да се търкаля в калта само хипопотама съм виждала), зверска мръсотия, болести, мъжете смятат жените за нищо, отвличанията и изнасилванията са ежедневие (дори и за бели туристки!! )
Ако ти е такава мечта, отиди с организирана група.
Златният град, Удайпур и храмът Джайн много ме впечатлиха. Тадж Махал разбира се е класика.
Не казвам, че няма какво да се види, напротив има. Но оостановката извън забележителностите и хотелите е потресаваща.

2.   Изключително голяма престъпност има в Индия защото хората са много бедни и необразовани, убийства, изнасилвания, кражби и грабежи. Изглежда романтично но реалносттта е потресаваща, вярно че това е страната и с най много милиардери в света, но те са шепа в сравнинение съсъ стотиците милиони бедни от най различни касти. Ако ходиш отиде първо временно и непременно с някой.

3.   Здрасти. Нещо много несериозно звучиш. Искам да замина за Индия?
Добре искаш, но поне напиши защо искаш. На екскурзия, емиграция, по работа или заради сапунките. Не е по различно от една циганска махала там..

4.   Номер 3 - не ти ли стана ясно, защо иска да ходи в Индия.
Защото е гледала филми като малката булка и други индийски. Просто много се е заребила по съпунките.

5.   Здрасти аз съм на 23 и ако ми платиш билета бих дошъл с теб щото ми е писнало от всичко тука (сериозен съм)

6.   Здрасти на 23 годиин съм и бих дошъл с теб ако ти трябва компания.. и на мен ми е писнало от всичко тука. Но нямам възможност за самолетен билет.

(пиша коментара втори път не знам защо модераторите са го изтрили не съм нарушил никое правило, напротив може да си помогнем с авторката на темата)

7.   Здрасти, сравнително скоро имаше подобна тема и там писах по-подробно, но и на теб ще ти го напиша. Омъжена съм за индиец, но живеем тук! Разбира се ходила съм в Индия многократно, но и пари да ми дават няма да остана там за постоянно. Да, определено има какво да се види като храмове и други забележителности, обаче животът на хората там е ужасен и няма нищо общо с това, което ти показват в сапунките. Семейството на мъжа ми изобщо не са бедни и апартаментът им е хубав, обаче като излезеш на улицата и те втриса! Пренаселено, шумно, мръсно с невъзможен трафик... с две думи жив кошмар! И ти говоря за центъра на Делхи, а какво е по гетата не искам и да знам! Иначе хората са доста готини или поне тези, които аз познавам, както вече споменах семейството на мъжа ми принадлежи към средната класа и повечето им приятели и роднини са си образовани и живеят в хубави апартаменти, обаче при това свръх население си е ясно, че по улиците има всякакви хора, от съвсем нормални до пълни изроди. Така, че общо взето не е много за разходки за сам човек, а и като те видят, че си европеец (светлата кожа няма как да я скриеш) веднага почват да те лъжат с цените. Да не говорим, че 10 секунди разсейване са ти достатъчни за да останеш без пери (джебчиите са им феноменални). Така, че ако толкова искаш иди на екскурзия, но с организирана група и не се завирай по места не посещавани от туристите, че като нищо ще останеш без пари и документи.

8.   Индия е много хубава и интерсна страна аз също искъм да живея там и много харесвам тази страна.

9.   Вземи намали малко сериалите!

10.   Нямa по- мизерни хорa от индийците! И говоря точно зa мизерни, мръсни, нехигиеничнк, нa тях товa не им прaви впечaтление. Познaвaм достa индийци и всички сa тaкивa. Нaскоро обнaдеждени приехме покaнa зa домaшнa вечеря в едно индийско семейство. Бяхме със съпругът ми и синът.
Понеже женaтa е достa чистa нa рaботa вярвaх, че ще сa изключението. Е, не! Тоaлетнaтa непочистенa с лaйнaтa! В кухнятa слоеве мaзнинa по плотa, печкaтa и подa. Сaлонът също кaто другите повещения миришеше ужaсно, по зямaтa имaше сaлфетки изцaпaни с хрaнa ( нaдявaм се) a покривкaтa нa мaсaтa мръснa, с мaзни петнa. От столовете можех дa остържa нaслоенaтa мизерия.
И те с гордост ни рaзхождaхa в aпaртaментa си...
Всички индийци които познaвaме сa тaкивa. Те просто не го виждaт кaто мръсно, не знaм кaк не се стрaхувaт от зaрaзи.
Естествено беше aбсурд дa остaнем зa вечеря. Дори не ни се нaложи нещо спешно дa измисляме. Хукнaх към кухнятa и повръщaх в мивкaтa докaто ме зaболя коремът. Не можех дa се върнa в тоaлетнaтa и дa видя отново лaйнaтa им тaм.
Съпругът ми веднaгa се включи и кaзa, че цял ден съм тaкa и по- добре дa ме зaведе в спешното. Тръгнaхме си. В къщи се изкъпaхме зa втори път зa вечертa и aко щете се смейте, но си дезинфекцирaхме телaтa, a после и го прaтих до aптекa зa aктивен въглен. Още кaто се сетя ми се нaдигa порив дa повръщaм.
Не съм мaниaчкa нa темa чистотa, но товa е отврaтително.
Вие сте луди aко смятaте дa живеете сред тях.

12.   номер 10 това което си написала е пълна лъжа аз изобщо не вярвам на това което си написала. Дори и да има нещо вярно аз съм сигурен че ти много много преовеличаваш. В индийските сериали показват индийски семеиства и при тях изобщо не е такова каквото ти си описала. Аз вярвам повече на сериалите от колкото на това което си написала.

13.   Номер 12 по сериалите няма да ни покажат лошите си страни от битието разбира се! Да си виждала по турските сериали да ти дават забулени жени а?

14.   И още нещо номер 12, преговори правописа!

15.   Хахахаха!!! Номер 10 ме разби. А сериалите им саинтересни, но не показват истината. Не знамавтора що е искал да живее там. Дано да му е влезнал акъла в главата. Единственото по-хубаво там са природата и климата.

16.   Н 12, дaлеч съм от мисълтa дa те убеждaвaм в кaквото и дa е. Имa много инфо из нетa зa стрaнaтa им- ЧЕТИ, също когaто решиш, върви нa еднa ексурзийкa и ще видиш с очите си зa кaкво иде реч.
Имaй в предвид обaче, че цялaтa мизерия която ще видиш нa място, ще е в туристически зони, по- богaти рaйони един вид и сaмо от тях дори ще ти се изясни мaлко кaртинкaтa.
Aз не обиждaм нaциятa им, имaм и приятели сред тях, но сa МИЗЕРНИ. Поне зa нaшaтa културa!

17.   Индия е мизертна държава през очите на онези които не виждат красотата и богатствата и. Тя е една необикновенна страна която е поразила много хора с магията си. Повечето хора които отидат в индия не виждат красота и магията и. Хората които вижадт магията и красотата и са много малко ето защо когато някои харесва индийските сериали или иска да живее в индия всички му казва че индия е мизерна държава в индийските сериали не показват реалния живот там. Това е защото повечето хора не виждат магията и красотата на индия и си мислят че този които е харесал инддия или индийските сериали е заблуден. Надявам се че с това което написах ще отворя очите на много хора и те няма да критикуват онези които харесват индия или индийските сериали.

19.   Преди две години брат ми ходи до Индия на екскурзия. Разказа ми много неща, но ще се опитам с няколко изречения да опиша нещата. На брега на свещента река се събират много хора, където йоги правят упражненията си. Един йога се изпънал точно на брега и пикае в реката, десетина метра по надоло, един друг йога се потопил във водат и като си показа главата на повърхноста си праи фонтанчета с устата си.
НАЗДРАВЕ!

20.   Преди две години брат ми ходи до Индия на екскурзия. Разказа ми много неща, но ще се опитам с няколко изречения да опиша нещата. На брега на свещента река се събират много хора, където йоги правят упражненията си. Един йога се изпънал точно на брега и пикае в реката, десетина метра по надоло, един друг йога се потопил във водат и като си показа главата на повърхноста си праи фонтанчета с устата си.
НАЗДРАВЕ!
В същото време една голяма змия пълзи надоло и влезе във водата и на никой не му прави впечатление и не им пука, все едно са видяли мравка.

21.   От номер 15 до номер 17:
Да, прав си. Индия има ценни подправки, една от най-уникалните природи в света и красиви животни. Но те са и един от най-големите замърсители на планетата. Май това им е минуса, иначе уникална култура и държава. Религията им е съвършена. Няма такива неща, като например, че всички друговерци трябва да се избиват, както в исляма и юдеизма. Имат хилядолетна история. На всеки 5 години правят най-големия фестивал на света. По телевизията рядко се показва нещо друго, освен мизерията там. Една красива, но неуправдана държава.

22.   Ще се опитам да съм кратък по необятна тема. Индия не е друга държава, Индия е друга планета. Толкова друга, че там може да живееш нормално само ако имаш ужасно много пари, за да си позволиш скъп квартал и условия, и нормално обркъжение. Ако заради сериалите ще ходиш, ще е загуба на пари и време. Индия може да бъде прекрасна за хора които я разбират и приемат! Но заради романтично любопиство - не ти трябва.

23.   Като искаш да ходиш до Индия - Заминавай...
Само не забравяй, преди да отидеш да си вземеш обраен билет, зщото ако те оберат и нямаш пари, с тяхните заплати ще ти отнме години да работиш и спестиш за пътуването. Когато се прибереш обртно, няма да ти минава и през ума да наричаш България бедна и мизерна страна.

24.   Ах тези сериали, защо не отидеш във Франция, там също има много индийци, цигани и всякакви и страната има също велика история, красива архитектура и дори Париж е много по-чист. В Индия добре живеят само супер богатите като тези от филмите - семейство Барадвадж, но по улиците ще срещнес мизерни хора, гледки които ще те накарат да сметнеш България за Швейцария. Иначе наистина ми харесва религията им и разните им традиции, това че всички живеят заедно в една голяма къща и че вярват в богинята Дурга и се благославят.