Споделена история от Други

Има ли случайни неща
Здравейте!
Мислите ли, че има случайни неща-срещи, запознанства, и т. н?
Случайно ли някои хора преминават през живота ни и после завинаги си тръгват? Как мислите?
Благодаря!

Коментари

1.   От една страна има Свободна воля, от друга страна има Карма.

Съществените неща в живота ни са предопределени - не в най-големите си детайли, но по принцип. Особено важни за развитието ни срещи и запознанства.

Несъществените неща, като например какво ще закусваш тази сутрин, са оставени на свободната ти воля, а някои и на случайността.

2.   Да, но по точно е да се каже "по стечение на обстоятелствата", защото всичко си има някаква причина, колкото и незначитална или незабелижима да е. Случайно запознанство няма - кой ще се запознае с теб, ако няма някакъв интерес към теб? А когато итересът приключи - човекът си тръгва.

3.   Знам един закон - има времеви линии, в които ние попадаме на база нашите действия или бездействия! Някои го наричат "ефекта на пеперудата" (може да направиш проучване в Гугъл).
Всяка една среща, която осъществи Автора на статията се е материализирала на база на някакво действие в миналото. Т. е. ако днес решиш да минеш през друга улица на път за работа, може да срещнеш човек, който иначе не би срещнал, а оттам вече започва друга времева линия...
Ако знаеш как да си на точното място в точното време може да владееш дори света! :)
ТЕМАТА е интересна! Поздравления към Автора, че в съзнанието си е прозрял, че този въпрос е от значение!

4.   Да...

5.   Аз вярвам в закона на кармата. Тоест, може би си имал/а много случайни запознанства през живота си, без никакво развитие, но в следващия живот, със сигурност това запознанство ще играе някаква роля и ще има развитие.

6.   хората които говорят за следващи животи е добре да казват защо вярват в това..

Може да изгнием просто никой не знае нали така?

7.   Всичко е случайно!
Ако тате не беше изтървал влака на гарата и да срещне мама, сега нямаше да съм на този свят! :)

8.   Определено има случайни срещи. Родителите на съпруга ми са се запознали като се е развалил трамвая, в който са пътували и са останали половин час затворени вътре. Аз се запознах с мъжа ми като го бяха пратили наши познати да ми помогне за един багаж и като го видях знаех, че ще е той.

9.   Не ти разбрах въпроса, но истината е една-живота не си го ковем ние, а политиците ни го коват! :)

10.   Майка ми и баща ми са решили да заживеят заедно и за целта той я завел вкъщи при майка си, но по това време е бил войник и е трябвало известно време да живеят майка ми и баба ми заедно, докато баща си довърши службата.

Както се очаквало, баба ми изгонила майка ми, а тя се прибрала при родителите си, които също били против връзката им и направили всичко възможно родителите ми да не се срещнат. По това време е нямало гсм-и, баща ми е ходил у тях няколко пъти, но така и не са го пуснали.

3 г. по-късно майка ми вече била омъжена на сила в друго населено място. Сестрата на баща ми обаче "случайно" пътува във влак с непознат човек от същото населено място и от дума на дума отново "случайно" се стига за разговор за тази история и леля ми веднага разбира, че това е майка ми. Казва на баща ми, той отива, намира я и си я взема. Женят се и на следващата година се раждам аз.

Всичко това става преди повече от 30 г.

Аз пък видях настоящата си съпруга в абитуриентския албум на братовчедка си (на същата леля дъщерята). Те бяха съученички. Още на първата секунда като я видях на снимката, бях убеден, че тя ще е майката на децата ми и любовта на живота ми. Е, сега наистина е майката на децата ми и любовта на живота ми.