Споделена история от Други

Почивка на морето, ненавъшени 18
Значи, първо здравейте, тъй като с приятеля ми още не сме навършили 18, но година ни дели от пълнолетието, има ли вариант да ни направят проблем при отсядането в хотел през летния сезон заради години, тъй като няма да бъдем с родители?
Благодаря

Коментари

1.   Хе-хе, на 17 от какво толкова се уморихте, че и да почивате? :)
Естествено, че ще има проблем - непълнолетни лица не могат да наемат хотел.
Вижте при някоя баба, която дава стаи под наем за 15-20 лева... И тя няма право да ви настанява, ама може ей-така "по роднински" да се съгласи. Хем по-евтинко ще ви излезе, хем сутрин ще ви прави палачинки. Дори и да мине някаква проверка (което едва ли ще стане... ) ще минете за нейни внуци или нещо такова.
Така сме ходили на море и на 16, и то през социализма - когато нещата бяха безнадеждно строги в това отношение.

2.   преди си беше ок, но напоследък затегнаха нещата и може да имате проблеми на някои места. съветвам те да си уредите нещата преди да заминете, още по телефона. не е нещо срамно, просто питаш. за всеки случай носи си данните от л. карна на някой от родителите. ако сте на квартира нямаш грижи, половината изобщо не регистрират гостите.

3.   Да.

4.   Има проблем при регистрацията, да.
Вземете си квартира в някоя къща и няма да имате проблем.

5.   Работя в хотел и да ти кажа изобщо не ми е позволено да давам стаи на непълнолетни. Ако поне единият от вас беше на 18 можеше и да стане, но иначе забрави. Защото ти хубаво си мислиш, че няколко месеца не са голяма работа, но първо глобите са жестоки и второ не дай си Боже да има някакъв проблем. А и ти искаш да останете на морето поне няколко дни. За една нощ можеше и в някой хотел да се навият, обаче за по-дълго никой няма да рискува да плаща глоби и да се разправя. За това има два варианта или си взимате пълнолетен придружител или отивате някъде на палатка.

6.   Вземете някакви другарчета, който имат 18, с вас и готово:)