Споделена история от Други

Получих обаждане според което до 3-4 дена ще ме бие.
Здравейте, чувал сум много хубави неща за този сайт и затова реших да пиша тук а не например в ''тиин проблем'' и така. Моята история е кратка и се основава на това, че един човек иска да ме бие, аз съм на 18 и мисля че и той е над 18. Получих обаждане според което до 3-4 дена ще ме бие. Въпроса ми е дали мога да го осъдя за това и как може да стане това ако е възможно. Какво е нужно за това и така. Ако може да ми поясните работата около това ако някой може, ще съм много благодарен.

Коментари

1.   Здравей, за такива проблеми се ходи в полицията. Подаваш жалба и чакаш :)

2.   Подай жалба в полицията за заплаха!

3.   Ако мислиш, че ще го направи наистина, то най-добре сподели с родителите си. Аз съм майка на момче на горе-долу твоята възраст. Повярвай - никой няма да ти окаже по-голяма подкрепа от родителите ти.
Не си мисли да го съдиш. Нямаш доказателства. Един тел.разговор не значи нищо. Можеш да го съдиш след побой, но дано не се стига до там.
Желая ти успех!

4.   А защо ще те бие ? Има ли причина да те бие ? Никого не заплашват така от нищото. Явно за да ти говори така ти си направил нещо. Иначе такива заплахи по принцип са ежедневие в страната, по добре се разберете по друг начин, но най-добре ти си знаеш защо е ?

5.   Номер 4 явно оправдава, размахването на юмруци, ако неможе да се реши проблема с думи!

6.   Номер 4: не оправдавам нищо. Ако се стигне до заплаха, никого не заплашват така без причина. Автора защо не сподели какви отношения има с този човек ?

7.   AЗ не го познавам точно този човек който ми се обади а имам взимане-даване с гаджето му,която е от моя клас.Тя още от 9ти клас ме мрази(сега съм 12ти и не преувеличавам като казвам че ме мрази) и сега тази година нещата уж поутихнаха,не се караме толкова много даже почти хич,много рядко и то не е каране а разменяне на по няколко думи на въпреки като тя ме убижда а аз нея не.Така и до преди няколко седмици когато ми се обади за първи път-тогага каза че ще ме бие но един приятел от няговия блок е успокоил топката.После пак нападане от страна на съученичката ми (словестно) и аз нито я убидих нито и казах нещо по раздразнително ама не и и мълчах и след което пак ми се обади и каза че ще ме рита и така.А аз никога до сега не съм започнал спора ни с нея а и не искам да се карам с никой и така.

8.   обърнисе към адвокат и повдигни дело на 18 сте може да бъде усъден

9.   Брат на 18 си земи си 2 бокса и спреи за очи и докато това отихне ходи в групи с фр

10.   Нямам сили от смях

11.   Минали са 2 години откакто е написана историята.
Любопитно ми е дали авторът е изял боя, или заплахите са се оказали напразни.

12.   и на мен ми е любопитно какво стана вдействителност?