Споделена история от Други

Един въпрос за магията
Моля, ако някой знае със сигурност, да ми каже дали икона може да се използва за да се направи магия. Както, например, може да се подари някакъв предмет, върху който има сложена магия. Знам, че иконата е свято нещо, но все пак...Подариха ми една малка икона, но нещо след това започнаха да ми се случват лоши неща. Ако се окаже, че е използвана за магия, какво следва да направя - не смея да я изхвърля...моля за вашите съвети. Объркана съм.

Коментари

1.   Класика в жанра, е човек да търси причините извън него!

2.   Знай, че магията действа само на тези, които и вярват. За другите е безсилна.

3.   Мисля,че не може да е от иконата.В нея има положителна енергия,тя е символ на нещо добро,на нещо божествено и висше.И все пак,не съм сигурна

4.   Отиди в църква и освети иконата!Пожелай си да ти носи късмет и успех!

5.   Не вярвам в магии. Вявам, обаче в негативната енегия, която човек може да ти предаде. Ако този, който ти е подарил иконата не е бил добронамерен, или пък самата ти си внушаваш, че тази икона ти носи зло, сигурно така и се получава.
Аз бих я занесла в църква да я опеят /мисля, че така се казва/. Или просто я прибери някъде и забрави за нея.

6.   Умрях си от смях.

7.   Занеси я е черквата да ти я осветят :)

8.   Не са важни предметите, а човекът който ти ги дава какъв е и с какви намерения го прави ,същото е и с храната ако някой те мрази каквото ти сготви,може да те отрови,а ако те обича,като майка ти например нейните манджи ще са ти най вкусни,и ти ще се хармонизираш оттях...А относно "положителната" енергия на иконите има много престъпници,които носят кръстове на шията,и у тях е пълно с икони,е и какво от това..не са станали светци...На първо място никога не приемай подаръци,от хора които интуицията ти подсказва че не са с искрени подбуди ,ако човека е разбран няма да се обиди,че отказваш подарък, в искрените отношения всичко е по свобода,а не по задължение.... Въпросната икона не хвърляй на боклука,остави я навън на някой перваз или пейка, все някой човек ще си я намери и ще му е полезна.Ако е заредена негативно,това действа само на теб,защото на теб е дадена. :)

9.   galanto.com/content/view/114/33/lang,bg/