Споделена история от Други

Защо жената трябва да се подчинява?
Здравейте!
Пише ви една студентка, която никога не се е примирявала с ролята на жената.
Онзи ден прочетох коментар под едно клипче в ютуб, в който се казваше, че въпросният клип бил сексистки спрямо мъжете, защото в клипа имало само жени. Точно това ме провокира да се размисля на тази тема.
Винаги съм била феминистка. Споменах, че съм студентка, защото в университета има доста момичета със забрадки. Не мога да си обясня защо приемат да са в подчинение на някакви остарели разбирания. Това е вид ограничение! Да трябва да носиш забрадка, е вид ограничение, сякаш доброволно си слагаш някаква преграда, ограничаваща свободата ти!
Защо например все още в Югозападна България, като се роди дете, питат:"Дете ли е или е женско? "?
Защо жената да приема фамилията на мъжа? Аз не искам да нося фамилията на мъжа си дори с тире. Харесвам своята фамилия и не искам да я променям. Също така защо децата не може да носят фамилията на майката, а трябва да носят това на бащата?
И изобщо някакви такива въпроси ме занимават.
Искам да чуя вашите мнения по тези въпроси и може би по други, които пасват на темата за жената и сегашния ред!

Коментари

51-100 от 123

67.   Да, бе 59, всичките коментари от 1 до 58 съм ги писала аз и понеже нямам друга работа, обикалям по апартаментите на съседите и им ползвам компютрите, че да са с различен IP адрес. Точно така правя, да знаеш.

68.   Номер31 - последно писал под 67 - току що доказа на 100%, че е мъж.

Вече някой спомена по - горе, че н31 под56 се е представил с абсолютно нетипичен изказ, за домакинята, за коя твърди, че е, а аз бих го определила дори като хамалски. И не, че има лошо да си хамал - все пак и това е начин да се изкарват честно пари, типично мъжки начин, но просто никоя послушна домакиня не се изказва така грубо, агресивно, рязко. Точно напротив - една послушна домакиня ще си мълчи и няма дори и през ум да й минава да влиза в такива спорове, та дори и анинимно в интернет. За послушните домакини си има бтв лейди, бтв, комеди и други подобни тв програми специално създадени за домакини със свободно време.

Добрата и послушна домакиня, която дори търпи и някой друг шамар и си гледа мъжа и печката и друго не я интересува ПРОСТО НЯМАМ КАК ДА ИМА В СВОЯ РЕЧНИК "IP адрес"!!! :) :)

69.   Номер 67, ти май ме подценяваш. Един домашен компютър, един телефон и един служебен компютър са три IP адреса, а в някои учреждения ползват и повече адреси. Например в темата "Харесвам учителката си" авторката пише от ШЕСТ IP адреса, а в темата "Омъжих се за мюсюлманин, но съжалявам... " авторката пише от Алжир и от България от един и същи адрес (не намеквам нищо, просто съм наблюдателен) По стила на писане, по характерните използвани думи и по характерните правописни грешки, всеки интелигентен човек може да прецени кой пуска темата и кой си я коментира сам. Е, има и други начини, но тях ги запазвам за себе си, да знаеш...

70.   68, а ти защо реши, че аз 67, и 31 сме една и съща жена? Не сме. Не познавам жената писала коментар 31, но аз не съм домакиня и да не кажа, че дори не припарвам до кухнята. И коментарите си ги пиша от работа. И не, не съм хамалин. :)) Просто имам чувство за хумор, което за теб явно е нещо доста непознато.

71.   Номер 63, а обърна ли внимание кога тези чужденци пишат тези неща? А, да... след Априлското въстание. Никой не отрича, че по време на въстанието и след него, е имало зверства (по-голямата част от които са извършени от черкезите, а не от турците, ама карай), но заради това, което се е случило в рамките на няколко месеца не можеш да твърдиш, че 500 години всеки ден са ни клали, бесели, изкормяли и каквото още се сетиш. Помисли разумно, ако наистина беше така щеше да има въстания всяка година, а такива няма много време. Последното голямо въстание преди Априлското )Старозагорското не го броя защото то реално не избухва), ако не греша е Чипровското. А сега направи си справка кога е. Та значи много години няма въстания, което говори само за едно, че май народът не се е чувствал чак толкова зле под властта на султана.
А и още нещо. Турците може да са били всякакви, но не и идиоти, че да изтрепят цялото население, което работи и плаща данъци. Нали се сещаш, че просто не е в техен интерес да обезлюдят района, защото няма да има кой да плаща данъци.
Трето, ако народа беше чак толкова много клан както пишеш ти, изобщо нямаше да оцелее 500 години. А ние не само сме оцелеели, но и сме си имали Възраждане. Ако нашите възрожденци трепереха непрекъснато за живота си дали щях да имат време да се занимават с литература, театър, изкуство и т. н.? Че кой луд щеше да се хване да строи църква или читалище при положение, че не знае дали ще доживее до следващия ден. А те са го правили. Извод, не само не са се чувствали заплашени, но са и разполагали с достатъчно пари за да строят църкви и училища. Погледни само къщите в стария Пловдив! Да ти приличат на къщи на роби?
Още нещо за въстанията. Ако положението беше чак толкова нетърпимо защо на Левски са му трябвали години да "буди" народа и да го подтиква към въстание? Би следвало само да излезе на мегдана и да извика "На оръжие! " и целият народ веднага да го последва, защото не може да търпи и ден повече тази тирания. Е, да ама не. Масово хората не искат да си изоставят спокойния живот, градинките, нивите, търговията, работилниците и т. н. Та явно май нещата не са били точно такива каквито си ги представяш.
Пак ти казвам НИКОЙ НЕ ОТРИЧА ЗВЕРСТВАТА ПО ВРЕМЕТО НА АПРИЛСКОТО ВЪСТНИЕ! Но заради това, което се е случило в периода от април 1876 до началото на войната от 1877/8 да правиш генерални изводи за живота на българите от края на 14 до 19 век е малко несериозно. Да, разбира се, че е имало и трудни периоди, никой не твърди, че са си живели като в рая, но мигар животът на средновековните селяни е бил по-лесен? Да, имали са си български цар, но какво от това? Гладът, болестите, бедността и т. н. са си били едни и същи. Единствената разлика е била, че е плащал данък на царя, а не на султана, но да ти кажа на бай Иван от село Х му е било все тая. За него е било по-важно да няма война, че да не трябва да си изостави нивата, да няма суша или наводнение, че да не гладува и това е. Идеята за свобода се заражда масова чак по време на Възраждането. До тогава всеки си работи нивата и градината и само се моли реколтата да е добра и да не му вдигнат данъците, а какво ставало във Велико Търново или в Цариград него хич не го интересува щом той и семейството му имат храна на масата си. Просто не гледай на нещата от модерна гледна точка. Когато сега се случи някое значимо събитие, ние научаваме за минути, на онези хора там са им трябвали месеци, ако не и години да разберат, че в столицата е станало нещо значимо (примерно има нов владетел). А и честно не ги е интересувало. За тях е било важно какъв е местният управник, защото от неговите решения е зависел пряко животът им, а там че имало нов владетел... за тях не е важно! Не случайно я има приказката "Бог високо, цар далеко"... и единият и другият са легендарни и на тях образът на Царя като суверен не им говори нищо. Виж, местният болярин или паша, а това е друго нещо! Него го виждат, на неговите ниви работят ангария, от неговите решения зависи какъв данък ще плащат, изобщо той е важен и присъства в живота им. Обаче дори не е толкова важно дали е българин или турчин, важното е да е добър господар и да не ги тормози много.
Така, че просто се опитай да разбереш, че това което за нас днес е непосилно бреме, кошмар и т. н. за тях си е било нормален начин на живот. Дядо им е работил ангария, баща им е работил ангария и те работят и синовете им също... и за тях това си е напълно в реда на нещата. Не го приемат като издевателство. Такава е традицията от време оно.
За това когато говориш за робство помисли малко от чия гледна точка е робство. От твоята на човек от 21 век или от гледната точка на селянинът от 15 век, чийто деди пък преди това (по времето на Второто българско царство) са били крепостни селяни. За него това не е нещо изключително и за това той не се бунтува. Както казах, приема го на принципа "Така е било и така ще бъде! " и щом имам храна на масата, покрив над главата и дреха на гърба си не ми трябва нищо друго. Едва през 19 век хората почват да се замислят, че май някога е било по-различно, че много отдавна са имали своя държава, със свои цар и може би, ако пак си имат своя държава и свои цар животът им ще е по-хубав. И то се замислят по въпроса по-образованите, тези които са ходили да учат в чужбина, другите... пак ти казвам, храна, подслон и дрехи. Това е.
За това преди да пишеш колко трагично е било спри за малко да мислиш като човек от 21 век и ще разбереш, че за тях това си е бил нормален живот.

72.   "Защо жената трябва да се подчинява? "
Ами, защото няма как!
Защото жената по природа е по-слаба от мъжа. И физически, и психически, и всякак. Така е в природата, по-слабият се подчинява на по-силният. Никога не е било обратното и няма, и да бъде. Командва по-силният. Обратното е невъзможно!
Затова и лъвът е цар на животните, а не лъвицата. Досега не съм чул някой да каже, лъвицата е цар на животните. Нищо подобно, всички казват: "Лъвът е цар на животните! " Лъвицата се подчинява на лъва. Няма как.
Затова и на един петел му се полагат по няколко кокошки, а не обратното! И петелът може да кукурига, а кокошките не могат. Трябва само да слушат и да се наслаждават на песента на петела.
Така че, милички момичета, девойчета и женички, много Ви обичаме, готови сме да Ви закриляме, да Ви защитаваме, да Ви даряваме с любов и да бъдете с нас во век и веков. Ама, не се опитвайте да ни командвате и да ни се налагате, защо само ще сбъркате, и ще си причините много страдания! Бъдете умнички, милички и добрички, и всичко ще е наред!
Ще имате нашето приятелство, уважение, закрила, подкрепа и любов! Ще имате всичко и ще си живеете спокойно, щастливо и царски! Ще си живеете по-добре от нас самите!
Гушнете се в обятията на мъжа и му се покорете, и той ще направи всичко за Вас! Много внимавайте обаче, да не си показвате бодлите и рогата, защото само ще сбъркате!

73.   Законът ясно обяснява, че сме равни, а човешките предразсъдъци са нещо съвсем отделно! Нито един НОРМАЛЕН мъж, нито една НОРМАЛНА жена не искат партньор, който да се подчинява или на когото да бъдат подчинени! Никой насила не кара жените да се подчиняват, абсолютно СЪГЛАСЕН с номер 1 съм - тези жени, които го правят, сами са си го избрали. В латиноамериканските държави децата получават имената и на двамата родители. Тук е станало като традиция още от някога, но не е задължително, камоли за името на съпруга да го приемаш ти. Нали знаеш, че никой не те кара насила? Нито да се подчиняваш, нито изобщо да се съобразяваш с мъжете.

75.   Не е по темата, даже добре ще е някой да направи отделна тема за това.
"защо на Левски са му трябвали години да "буди" народа" - според мен защото простолюдието така го устройва. То затова и доста от по - старите набори яко реват за соца.
Левски е трябвало да "буди" хора, които са били добре обработени психологически от поне няколко поколения!
Номер71 добре е разказала, но абсолютно не съм съглсна, че не трябва да определяме съществуването на българите по време на турско робство като трагично!!!
Напротив - КРАЙНО ТРАГИЧНО СИ Е, въпреки че много от народа не са го осъзнавали!
Това все едно да кажем, че едно детенце го юркат съучениците му да им слугува, а то послушно изпълнява и е удовлетворено, че като е послушно ше изкара деня без да яде бой.

76.   Ах, 72, каква логика само, на петела му се полагали няколко кокошки.... и те да се радвали на кукуригането му.... щото е силен и умен ли? ! Причинатада се държат много кокошки с един петел е, че един е достатъчен, той обаче е жилав и не снася яйца.
Твоята логика противоречи напълно на пчелите, които се справят чудесно и без мъжки и след оплождането ги изхвърлят навън зада не ги хрантутят цяла зима. Но да оставим животните на мира, говорим за хора тук.
Абсолютно разбирам Авторката-мисля, че всичко е въпрос на личен избор. Искаш пълна свобода-имай пълна независимост. Ако носиш забрадка защото иначе ще те гледат накриво вкъщи или в махалата- може и да не носиш, изнеси се и си ходи както искаш. Ако можеш да си го позволиш. Ако не искаш името на мъжа-не го взимай. може да го склониш той да вземе твоето. Или не се омъжвай. Ако можеш да си го позволиш(финансово). По примера на 72, кокошките не се женят за петела, за да имат пиленца, и без брак става. И так нататък. Примери безброй, но повечето така наречени феминистки за съжаление са феминистки много избирателно- малко на принципа "аз искам права и самостоятелност, но от облагите от мъжа не искам да се отказвам"
Хайде да помислим:
-за секс съпруг не е нужен
-за дете също не
-виж, за да ме издържа някой докато си гледам децата и пия кафе по моловете с приятелки- да, нужен е
-да купи кола, жилище, почивка -да, нужен е
Хайде сега, една истинска феминистка може спокойно да си има дете, гадже за секс, лична свобода, да не се подчинява на някой мухльо, който си мисли, че е по-важен от нея само защото е от мъжки пол и да си живее живота. АКО МОЖЕ ДА СИ ГО ПОЗВОЛИ ФИНАНСОВО.
Истината е, че всички ние живеем в някаква зависимост с околния свят, с хората около нас. Въпросът е единствено какво сме готови да платим, респективно от какво да се откажем, за да имаме личнат си свобода.

77.   Номер 72 не е точно така това което твърдиш.В повечето случаи когато жената е кротка и добра,послушна и тн.мъжът се възползва и продължава да се държи по този начин,дори комадването прераства в побой.Повечето жени го знаят и когато надушат подобно отношение или му се противопоставят или бягат.А тези които търпят и си траят са мазохисти,харесва им да бъдат бити и тормозени.А дори да не са такива,те всъщност се смятат за нещо по долу от човек и поради тази причина се принизяват,не се плашат от насинени очи,потршени ребра,избити зъби..Аз например нямам нищо против мъжът да бъде водещият във една връзка,да го слушам и тн.Мъжът обаче трябва да покаже на жената че няма да я нарани физически,че ще спре да държи грубо и лошо постоянно ако тя стане по добричка."Гушнете се в обятията на мъжа и му се покорете, и той ще направи всичко за Вас"-хубаво звучи но как ще й го покажеш,как ще й покажеш че може да ти има доверие?.Много е важен подхода,трябват повече прегръдки,жестове и тн. в крайна сметка трябва да дадеш малко топлина от себе,но ако е само на думи никоя нормална жена няма да ти повярва,нито ще ти даде това което ти се иска.

78.   71, честно срам ме е от българи като теб. Личи си, че си умен и интелигентен човек, но информацията ти е грешна. Ти за еничарите знаеш ли? Отвличали са български момчета от семействата им, за да ги направят войници от турската армия. Ако някое семейство откаже да даде сина си - убивали са бащата. По същия начин най-красивите българки са било отвличани в харем, където са били роби на пашата. Напиши в Гугъл за клането в Стара Загора и чети. В Османската империя законът е бил такъв - животът на християните е струвал колкото животът на една кокошка.

80.   Авторката:
69, свободен си да мислиш, че сама си пиша коментари и сама си се подкрепям, но аз съм щастлива, че всъщност има и други будни момичета, които мислят като мен. Ти продължавай да си ги мислиш теориите за конспирация в тази тема.
72, обичам на се гушвам в обятията на приятеля си, но това не означава, че му се покорявам. И какво имаш предвид под:"Много внимавайте обаче/ще сбъркате"? Заедно с "Бъдете умнички, милички и добрички, и всичко ще е наред" навява на определени действия, които биха последвали, ако не сме "добрички", а това говори много относно що за човек си!

Моля темата да не се превръща в спор по исторически събития!

83.   Абе, не знам кой на кого трябва да се подчинява ама от баба си, която имаше щастлив брак близо 50 години до смъртта на дядо, знам следното. "Няма нужда да действаш с лошо, да крещиш и да се налагаш, пред мъжа си бъде кротка и се прави на много послушна, пък като си обърне гърба... можеш да правиш каквото си искаш! А, ако пък си наумиш нещо и успееш така да го обработиш, че да реши, че всъщност идеята е била негова-още по-добре! " Така, че мъже, може да си се имате за центъра на вселената, обаче ние пак ще намерим начин да стане нашето. :)

84.   Авторката:
83, добре ти го е казала баба ти, обаче на мен това не ми харесва. Не искам да трябва да го обработвам, за да се вслуша в моите думи, не искам да завися от неговото мнение-ами ако реши, тогава да стане, ако не-той така е казал и трябва да се примиря... Не искам нещата да стават подмолно-тайничко да го обработвам и така да постигам целите си. Искам да заявя открито намеренията си и никой да не ми пречи, т. е. той да няма последната дума, защото бил главата на семейството.
Вие знаете ли, че аз следвам и работя едновременно, получавам много добро заплащане (около 1000лв. ми се върти заплатата), а единият ми приятел си намираше оправдание, че бил много зает в университета и нямал времето и да работи. Другият нямал все още необходимата специализация и нямало да го вземат. Последният работеше от време на време, но поне се беше захванал с нещо. И тримата аз ги издържах или поне по-голямата част от бюджета ни я осигурявах аз. Не стига, че те не допринасяха кой знае колко, но и претендираха да играят ролята на типичния мъж, т. е. аз съм сготвила и отишла на работа, връщам се и чиниите стоят мръсни в мивката. Имат цял ден на разположение, но за такива неща те нямат задължението. Веднъж седмично да пуснат поне прахосмукачката-и това не могат. Излиза, че аз трябва само да ги храня, да им чистя, а може и недоволни да бъдат, ако им откажа да сме интимни. Почват:"ама какво ти има днес, защо си кисела". Защо ли? На тях дори не им прави впечатление, че има да свършат нещо. Връщам се толкова изтощена от работа, а те... както и да е, разбрахте ме.
Точно за това не мога да приема мъжът да бъде глава на семейството и да се налага да се съобразявам с него!

Наложените стереотипи трябва да бъдат премахнати! В днешно време не може да продължаваме като преди 100-200 години! Може тогава да е имало защо жената да бъде на по-ниско стъпало спрямо мъжа, но не и днес!!!

85.   Номер 83, ти може би си го обработваш по този начин, но не всеки мъж е като дядо ти и не всяка жена ще бъде на мястото на баба ти, аз не мога да бъда сигурна че ще съм напълно защитена ако си трая евентуално. Аз примерно съм емоционален човек, не го правя нарочно за дразня мъжът срещу себе си, просто така ми идва от вътре, така съм си свикнала от малка. Когато ми се развикат и аз да го правя, като защитна реакция е! Но при мен има и нещо друго когато съм много ядосана може видимо да се съпротивлявам но после започвам да плача, кофти ми става и бързо ми минава. Ако един мъж свикне да ме обижда, да ми вика и да ми посяга постоянно аз ще срамувам от същността си, ще ме е срам да погледна майка си и баща си в очите. По добре без мъж отколкото да живея с насилник, да живея във всекидневен страх дали няма да ме напусне, дали няма да ме набие, постоянно ще се съмнявам в себе си и дали съм си свършила работата както трябва? ! А накрая ще спрем и секс да правим като за капак на всичко защото той ще го прави вече със други, ще ме нарича с грозни имена.... ами това не е живот. Не е ли по хубаво да обичаш някого без притеснение, да чувстваш свободен във изказа си и действията си. Нямам нищо против да ме командва, не си държа на своето изобщо, нека да става по неговота, да се чувства по велик и по могъщ от мен и тн. Трябва да имам правото на мнение, дори да е грешно според него и да не се приеме. Да ми покаже че ме уважава като жена и човек, тогава и аз ще се дам от себе си, ще се постарая за да не го разочаровам.

86.   Би ли ни казала какво работиш, та да изкарваш 1000 лева заплата?

88.   Авторката:
Да, бих.
Не съм казала, че вадя чисто 1000лв. месечно, а че заплатата ми се върти около 1000лв.
Работя в колцентър, владея няколко чужди езика, след часове говорене главата ми ще гръмне, поне за мен е наистина натоварващо. Но почти приключвам образованието си и ще си търся нещо по специалността, но засега това ме устройства. Освен това се хващам от време на време и като продавачка в един магазин.

89.   Съгласна съм, номер 85. Съветът на баба ми е приложим само ако и двамата са нормални хора с прилично ниво на интелигентност. Ако срещу себе си имаш някакъв пълен простак, който на всичкото от горе ти посяга и физически, е тогава май най-добре е да се разделите преди да се избиете, защото никаква дипломация няма да помогне.
А иначе и аз съм имала случаи да крещя на мъжа си и след това точно като теб, плача и се чувствам зле, но все пак гледам да използвам тактиката на баба и да си пестя нервите. В 99% от случаите работи безотказно, а ако не, просто привидно се съгласявам с него и после намирам начин да направя това, което искам.
Обаче, ако мъжът до теб е пълен тулуп и то с огромни претенции... е тогава, наистина най-добре просто го зарежи. С такива просто няма как да се справиш по никакъв начин!

90.   Авторке, ти сама си слагаш прегради и роптаеш.
Съвременния свят е свободен и всеки си живее живота, както си го разбира.
Старите хора от едно време ходеха с вълнени чорапи и кожуси посред лято и никой не им е налагал това. Това си е било тяхното разбиране за живота.
А ти не мисли, че съвременните момичета и момчета като си свалят гащите, псуват, татуират се, дупчат се, са много "модерни", интересни, или приятна гледка за околните.
Човек не се ражда с пиърсинг, татуировки, цигари и алкохол и псувни в устата, но се учи отнякъде.
Въпроса е -защо възприемаме лошото и го намираме за нормално, когато всъщност си докарваме само болести, недоволство, роптаене и осъждане.
Живота рано или късно, доказва защо човек се ражда гол и бос и си отива гол и бос от този свят.

91.   Номер 89/от 85. Почне ли да ми посяга един мъж, да ме бие и така нататък трябва да съм луда за да стоя и търпя, но защо трябва да се стига до там, за щастие не ми се е случвало да изпадам в чак такова крайно полoжение. Повечето мъже с които съм била са били спокоен тип характери, всъщност веднъж ми се случи да бъда с по различен, по агресивен и чесно казано не знаех как да реагирам, нямах база за сравнение, някак си нямаше от кого да потърся съвет тъй като смятам че подобни проблеми са лични и не можеш да ги споделиш със всеки. А аз знам близките ми хора как щяха да реагират, да го зарежа и тн. ами щяха да се настроят още повече. Когато държиш на човека и се чудиш вече как да постъпиш, в теб ли е проблема, в него ли, много е трудно да вземеш правилно решение, освен това преди него нямах достатъчно опит като цяло и е възможно и да съм сбъркала. Не ми се налага да се занимавам повече, но сега като се замисля може би имаш право, по принцип нищо не му пречи на човека да се пробва и с тактиката на баба ти :)!

92.   89 Баба ти е права, но ти не си я разбрала докрай. Тактиката на баба ти работи на 100%, дори на 110%. Замисли се само коя нормална жена ще си избере за партньор в живота "тулуп с огромни претенции", ако жена си е избрала такъв партньор то тя има нужда от тези негови качества. Нали не мислиш че тулупите с огромни претенции остават сами до живот или намират беззащитно нежно нормално момиче което да тероризират до живот. Тулупите намират жени които още преди връзката с тях приемат за нормално отношение да им бъде повишаван тон, ако са съгрешили, намират жени които са шамаросвани от родителите си и са свикнали да понасят шамар за прегрешение.
Ето №84 учи работи за много добра заплата, успешна млада дама, но все си намира мъже несретници, защо е така, защото тя търси такива мъже! може би тя си мисли че може да промени несретника и да го направи успешен като нея или просто й харесва тя да е нещо повече от партньора си, иначе защо въобще му е дала шанс да я покани на втора среща. Разбира се ако продължи така с времето и много опити ще намери несретник тип послушанко, който ще изпълнява заръките й, който ще сложи домакинска престилка докато тя изкарва доходите на семейството им, един ден той ще вземе отпуск по майчинство и така, е няма да успее да роди детето но всичко друго ще е съгласен да върши. Има такива мъже и жени като 84 ги "притежават".
Виж №85 тя е младо момиче, сигурно и с добро образование, а вече има изградена защитна реакция да крещи, как тя да създаде семейство с тих мъж като дядо ти който никога няма да си позволи да крещи или да посегне на жена? Тя ще си търси мъж за които е нормално ядосан човек да крещи, затова и попада на такива мъже. Ето тя дори има срам/страх от родителите си ако не победи в борбата на обиди и крясъци.
Така че всеки в живота си търси партньор които да приляга на неговите вече изградени навици, убеждения или начин на възприемане на живота като такъв.
Някой ще възроптаят върху думите ми, но просто те не искат да признаят че нещата са такива. Всеки човек има положителни и отрицателни качества. Всяка жена или мъж прощават нещо за сметка на друга по важна за нея/него полза която получава от точно определения човек. Някой жени прощават десетки изневери или шамари за сметка на финансова издръжка, власт която й носи партньора или друго. Мъже пък прощават лъжи, надебеляване след брака, липса на грижа за домакинство и какво ли още не. Дори доста партньори на "блондинки" прощават простотия заради красота и да води със себе си красива жена, да се сдобие с красиви деца е по важно за него. Хората наричат всичко това компромиси.
Мой познат чиято жена изневеряваше редовно дори пред него докато той е в жилището където правят събиране /купон/ тя се натиска с колегата му на терасата излезли уж на въздух. Та той ми сподели след дълги разговори, че още преди да се ожени е знаел каква е, но тя е много красива, а още като бил осмокласник си е обещал да се ожени и да има деца от много красива жена, защото завидял на свой съученик, че на родителската среща майка му била красива. Този мъж се разведе след 20 години брак и две пораснали деца, които останаха при него, този мъж 20 години се е грижил финансово за тази красавица с всичките й недостатъци, оженил се за нея когато тя била на 18 години, само заради това децата му да са красиви и да имат красива майка на родителските срещи в училище. А жена му си е получила това от което е имала нужда и сега е при друг, на когото роди на 39г дете и той си я трае с изневерите дори си правят семейни тройки, тя с мъжа си и още един мъж, тоест тя намери прилягащ на навиците си мъж.

93.   Браво н92!
Харесвам точно такива хора като теб, които казват истините направо и ясно!

94.   От номер 72
към 92
"Разбира се ако продължи така с времето и много опити ще намери несретник тип послушанко... "
Този тип послушанко, дали изобщо може да се нарече мъж? Дали изобщо ще става за нещо? Той дори и за леглото няма да става!
Е, вярно, жената ще го върти на пръста си както си поиска, но до там. После ще ни се оплаква и ще ни реве тук, как и двете ръце на мъжа и са леви, как са му пъхнати не знам къде си, как от него нищо не става, колко е нещастна, как и в леглото нещата не вървят, и че си търси любов навън. Познавам такива семейства! Положението там е комично, че чак трагично.
Ама такива жени с големи претенции, които искат да играят ролята на глава на семейството това заслужават! Какъвто послушанко са си избрали, такъв ще си го и гледат.

Мъжът е главата на семейството, а жената е душата на семейството!!! Само тогава нещата са в пълна хармония!!! Така че, жени, покорете се на мъжете си, обичайте ги и ще видите колко е по-добре за Вас и за всички около Вас!!! Мъжът си е мъж!!!

95.   Номер 92, добре си се постарал/а във разсъжденията си но това което си написал/а за мен не е точно така! Не нямам срам или страх от родителите си защото те вече нямат никакъв контрол над решенията които ще взимам в живота си и ще трябва да приемат човека които съм си избрала а пък ако ще да е най големият тулуп. Имах предвид че може би не ми се иска близките ми да ме виждат примерно... нещастна или пребита както и аз тях!? ! Нямам изградена защитна реакция да крещя по принцип, понякога така се държа със хората които имам или съм имала някакъв по чест контакт ако ми се крещи на среща, държат се зле с мен и тн. но съм изпадала и в ситуации където съм си премълчавала. Не мисля че със "агресивното" си поведение съм привличала подобен на мен тип мъже, привличала съм всякакъв тип мъже. По скоро когато се натъкна на точно такъв определен тип обикновено предпочитам да го избягвам няма да обяснявам защо тъй като е твърде лично, но разбира се винаги ще има някакво изключение относно това какво предпочитам и какво ми харесва. За теб да викаш и да се караш със някого може би не е нормално но за мен това е моето нормално ядосано състояние което не ме прави агресор защото аз не съм се налагала чрез думи или действия с цел да подчиня някого, а чисто и просто съм се защитавала. Което не казвам че действа като най правилен подход към всеки, но е някакъв..!

96.   Авторката:
92, не се опитвам да ги променям, опитвам се да им покажа, че колкото аз имам задължения в домакинството, толкова и те! И към 94-спри вече с тези "покорете се на мъжете си/и ще видите колко е по-добре за вас". Как пък този път си пропуснал "иначе ще съжалявате"? ! Ти винаги можеш да си намериш някоя заблудена, която да си мисли, че още отношенията между мъжа и жената в семейството са като преди 100 години, тя ще ти чисти, готви, ще ти пере дрехите, щото, видиш ли, ти дори веднъж сам не можеш да си ги сложиш в пералнята, а ти се чувствай като цар, блажено гледайки как жена му си знае мястото и му се покорява.
Аз не съм от тези жени и никога няма да бъда!

97.   От номер 72
Авторке, ясно разбрахме, че си търсиш някой послушко, когото да яхнеш и да го командваш наляво и надясно, както на тебе ти е кеф. Да се правиш на кисела и на много важна. Ха-ха-ха!!!
Е, нали знаеш, който каквото търси, намира! Само че, след това да не вземеш да ни се оплакваш, и да ни ревеш, че от мъжът ти нищо не става? Всъщност, ти още от сега се оплакваш, че не си случила с мъже.
Не искам да бъда лош пророк, но ми се струва, че ти цял живот ще си ходиш така сама и няма да имаш мъж до себе си. Пък за какво ли ти е мъж на теб? Карай си така сама!
Ние мъжете сме замесени от малко по-друго тесто, това трябва да ти е ясно! И при нас тези женски фантазии и номера просто не вървят!!!

98.   До авторката от 92
Да показваш, да го научиш или да му промениш навиците не е ли все едно и също? Няма как да стане това което ти си мислиш, ако един човек е възпитан от родителите си, че мъж домакинство не пипа, ти каквото и да се стараеш да показваш може и да успееш веднъж два пъти да го накараш да пусне пералня в началото на връзка, но до там. Той от малък до 20 и няколко е свикнал да е господаря/царя, и знай теб ще смени, но престола си никога.
След като твърдо държиш на мъж които да помага си търси такъв, чиято майка от малък го е приучила да помага. От 25 нататък да го учиш от къде се включва котлона, какви програми има пералнята, няма да го приучиш да помага, той ще направи това няколко пъти по принуда за да си щастлива в точния момент и никога няма да посегне сам, и отделно когато има възможност ще се измъква и ще чака на теб да свършиш "женската работа".

99.   Хей, авторке, ти като ги говориш тези неща сама вярваш ли си? Темата ти е реторична, както и провокативните ти въпроси. Все едно да питаш защо вълкът изяжда агнето, лъвът антилопата, или защо огънят се гаси с вода!

"Защо жената трябва да се подчинява? "

Ами много е просто! Защото ако не го направи, мъжът ще я бие, ще я пребие и дори ще я убие, както се случва в модерния 21 век, понеже е по-силен физически и е по-умен от нея! Наричат го феномена на 21 век! Не ти ли прави впечатление, колко процента насилие има днес над жените, благодарение на феминизма, и продължава да се увеличава прогресивно. Някъде заляли жена с киселина, друг път с боя. Мъж заклал жена си, друг я гръмнал с пистолет, трети я очистил, като я удушил с голи ръце. И това го показват в новините! Как ти се струва? Дали в миналото мъжете са трепали жените по този начин през патриархата, или днес благодарение на феминизма и самоизтъкването на жените като теб в стремежа им за равенство с мъжете, предизвиква мъжкото насилие и раздаване на мъжко правосъдие??? Няма такова нещо като равенство между половете! Никога не са били равни, няма и да бъдат. Не може с граждански закон да стане равно, туй що Господ (природата) е създал неравно! Докато не ви стане ясно, че мъжът е не само повече, а много по-вече от жената, нещата няма да се оправят, а за това е виновен феминизмът! Утопична идеология, доктрина за унищожаването на Християнския свят! Жената е на по-ниско стъпало (по-нисша е) не защото мъжът я е поставил там, а защото природата така повелява! Двуглави семейства, или жена-глава на семейство не просъществуват дълго, а днес вече не се говори за семейство, а за съвместно съжителство между разнополови или еднополови двойки, тройки, а може би и четворки, ако демокрацията просъществува още, понеже началото на края и е вече факт! Модерни сме, какво да се прави? Светът където жените нямат права като мъжете и не смеят да гъкнат, расте и завзема територии с голяма скорост. Там женският пол си знае задълженията, и знае какво ще последва, от женското безобразие, което при нас е наложено като мода.

"Защо например все още в Югозападна България, като се роди дете, питат:"Дете ли е или е женско? "? "

Ти как мислиш? Защо ли е така? Трябва да се запиташ преди това обаче, защо по цял свят е така? Никъде по света не се радват толкова на женско бебе, колкото на мъжко. Дори на черния пазар, където бездетни семейства купуват деца, мъжкото бебе струва два-три пъти повече. И не си мисли, че само в югозападна България е така. Аз живея в североизточна България и при нас много държим на мъжки наследници, а не на женски. Тук патриархата си го има още, и никога няма да си отиде, за да се смени с феминизъм! Имам комшия, на който преди години му се роди син. Голяма радост беше за фамилията. Вдигнаха банкети, смях и глъч три дни. А комшията най-щастлив и пиян. Черпи де кого срещне, и не изтрезня цяла седмица. Канеше всички приятели на гости, и им показваше какви големи тестиси имал синът му. След три години му се роди и дъщеря. Направо "гемиите му потънаха". Не искаше да се показва пред другите от срам. И пак се напи, и ходи пиян цяла седмица, само че от мъка! Аз го успокоявах и му говорех за себе си. Казвах му: - Комши, кажи ми аз какво да правя, като съм с две женски деца? Това е положението авторке! От зората на човечеството, та до наши дни, жената винаги е била, и винаги ще бъде подчинена на мъжа, а феминизмът свърши мръсотията си, и в скоро време ще бъде забравен, и нещата ще дойдат на мястото си. Хр. свят ще трябва да си вземе поука, да отнеме правото на глас на жените, и никога да не допуска женско овластяване, ако изобщо оцелее до тогава. В противен случай това ще направи друга религия, но тогава ще слугуваме на други традиции и обичаи!

100.   Виж номер99, тука просто няма как да ти обърнат внимание достатъчно хора.
Въпреки че съм от онези независимите жени аз искам да ти дам съвет, който ще ти е в голям плюс.

Обади се на някоя телевизия като новатв или бтв (не някоя кабеларска) да ги обясниш тези неща в национален ефир, да чуят хората мъдростта ти, защото повечето от твоите съмишленици не си падат толкова по ровичкането из интернет, а предпочитат просто да пият по някоя и друга ракия пред телевизора.

Засичала съм ти проповедите и в други теми, някои от тях вече изтрити за твое нещастие и по някаква необяснима причина просто ми става жал за тебе - ти си като едно малко детенце, на което не му се обръща достатъчно внимание. Но след като си голям човек трябва да осъзнаеш, че ти е напълно в силата да получиш нужното ти внимание. Просто няма да стане в анонимни сайтове. Съжалявам.
И успех.

101.   Номер 99 чудесно описва ситуацията в момента, не обяснява обаче причините за нея: "Защо например все още в Югозападна България, като се роди дете, питат:"Дете ли е или е женско? "? "
Обяснението е следното: Като се изключат последните 70 години от историята на човечеството, през всички тези хиляди години преди народи, племена и подобни групи са воювали непрекъснато с други такива. Поради факта, че мъжете са воините а жените домакините, именно мъжете са отивали в битка/на война, докато жените не. Съответно голяма част от мъжете са загивали и не са се връщали обратно. Това винаги е пораждало един недостиг на мъже в съответните общества. Затова всички са се радвали на мъжко дете. Това вече не е така, но традициите, колкото и да са нелогични, остават доста по-дълго от 70 години. Това сега води до обратното, в Китай например абортираха женско редовно през миналите години и сега има бол мъже и малко жени.

102.   №99,
Натиснах ти една звезда, но ти давам още десет звезди с десетте си пръста.
Женското царство е обречено, без мъжете ще загине света.
Само с червило и токчета не се живее.

103.   До авторката
Прочетох коментара ти под №84 и ми стана много болно за теб, че всъщност ти си използвана от трима различни мъже.
Пишеш за някакви стереотипи, но замисли се, че ти сама си създаваш усложнения в живота.
Мъжа е по-силната страна, не случайно мъжа е мотора в семейството и върши тежката работа. В случая ти си се впрегнала да вършиш мъжката работа, плюс женската и трима готованци(това не са мъже), точно готованци само се възползват хем от тежкия ти труд, хем от женското ти тяло, хем от доходите ти, хем от наивността ти(защото ти искаш да си глава)...
Не можеш да втълпиш на целия мъжки свят, че ти си му глава, а мъжкия свят ти е роб, не става. Ще те хванат и ще те разпардушинат, разбираш ли какво е това?
Затова си намери мъж, който да те защитава, А НЕ ДА ТЕ ИЗПОЛЗВА. Ти самата се набутваш в някакви шамари и ще дойде време, когато нито ще си работоспособна, нито млада, нито хубава, нито ще си глава а само ще чуваш хули и обиди.
Замисли се и си цени достойнството.
Като искаш да си глава, не ти трябва мъж - БЪДИ СИ ГЛАВА.
Иначе си само една подлога(извинявай за израза).
---
Колкото мъже познавам, като хора казват, че е под тяхното достойнство жена да ги храни и никога не биха позволили, жената да се нагърбва с подобни работи.
Ако един мъж не разсъждава така, ТОВА НЕ Е МЪЖ И НЕ ТИ ТРЯБВА-изгони го!

104.   № 100, ти да не мислиш че само този сайт съществува за изказване на мнения и възгледи? Аз не разполагам с много свободно време, но когато намеря такова, влизам в такива сайтове само за развлечение. Не е назрял още моментът за изява в някоя телевизия или "властна" медия, но както е тръгнало и това може да стане след време. Просто не се е изчерпало още мъжкото търпение, относно женската наглост. За сега е само насилието от 33% над жените, което медиите са определили като феномена на 21 век. Явно не е достатъчно и може да се наложат и други мерки от мъжка страна, за възпиране на женската наглост, в стремежа да се присвояват права от жените, които не им се полагат. Радостното е, че има прогноза за разпад на Еврогейския съюз и Брюксел няма да може да налага наказания (големи глоби) на страните които не спазват директивите, относно овластяването на жените и не налагат анти-мъжки пристрастия, с промиването на мозъци още в детските градини! Правителствени организации и медии правят всичко възможно да поддържат кампанията за опетняване имиджа на мъжете, индоктринирайки жените, че нуждите им не могат да бъдат задоволени от противоположния пол. При това положение няма как да ходя по медии, а и не съм чак толкова известен. Няма нужда да ме съжаляваш, а и аз съм семеен с много добро материално състояние. По добре помисли за себе си. На феминизма му е изпята песента, и ще дойде ден за разплата, относно женското безчинство, спрямо мъжкия облик. За изтрити теми в които съм писал се сещам само за една. И не знам защо мислиш, че съжалявам за това? Дори мисля, че не заради мен, а заради друг я изтриха, който не правеше разлика между IP адрес и hashtag. Пък този някой може и да си ти! Не се ядосвай на коментарите (проповедите) ми. Виждам (сама го казваш) че редовно ги четеш! Или само така ми се струва? Точно в анонимни сайтове се разбира за истинското отношение на хората към тези неща. Статистиката сочи че мъжете ненавиждащи феминизма са вече над 68%! Останалите са мъЖЕНСТВЕНИТЕ мъже, дето величаят женското. Заедно с хомосексуалисти, педофили, зоофили, геронтофили и всякакъв вид парафили, представляващи женския електорат при гласуване, благодарение на който, днес Християнският свят загива! Хайде всичко добро №100, и по-весело гледай на нещата, защото 100 е щастливо число!

105.   102, 99 съм! Не се притеснявай, женско царство не е имало и никога няма да има! Чрез феминизма архитектите на новия световен ред манипулират света, само че жените нямат достатъчно ум за да разберат това, и манията им за власт над мъжете ги прави винаги губещи. От еманципацията спечелиха повече мъжете. Сега мъжете-търтеи ще принуждават жените си да работят, а парите пак ще са на тяхно разположение. Де за пиене, и за мъжки удоволствия. Жените ще "опъват" каиша, и отново ще са послушни, ако не искат да "играе каишът"! Мъжете стават лоши, заради женското безразсъдство. Мъжът винаги е бил основен носител на доходи, а жената е само за да ражда деца, и да се грижи за тяхното възпитание до 7 годишна възраст. Това вече не било модерно, и за това днес е модерно мъжете да стават крадци, убийци и големи финансови престъпници, а жените (над 33%) да ядат бой заради глупава утопична идеология!

106.   До 105
За съжаление е така, както казваш, но повече от 90% от жените искат да са и глава и шия и работодател и някой да им тича подир задника и... и... и...
до безкрай.
Ако майките и изобщо жените не възпитават това в женските си чеда, то така и ще продължава.
---
А всъщност, колко му трябва на човек, за да е щастлив?
Нека всеки, който се съмнява, колко му трябва на човек да направи опит със себе си(както авторката) и да разбере, че може би "доброто старо и изпитано средство" си остава и единственото за живеене на живота мъдро, достойно и с всичките позитивни и негативни последици от това.
Иначе е само негативизъм.
--
Отделно искам да кажа, че мъжете пък от своя страна да възпитават мъжките си наследници, не да гледат на момичетата, като пушечно месо, а като я видят безпътна да й кажат, защото масово чета в този сайт как млади момчета/мъже са разочаровани от жените, но същевременно ги използват.
--
Ми мъже, имайте достойнство и не се възползвайте от женската глупост.
Мога и още да пиша.

107.   Чакал да назрее момента... абе ти си като някой девственик бе, чиче :)
Чакал специалния момент...
Нещо те е срам май да се покажеш на светло, нямаш достатъчно увереност в себе си и за това тука плякаш речите си, тайничко, тайничко...

108.   106, те жените днес искат да са център на вселената! Много неща искат, нищо не дават, а и нищо не могат. Феминизмът ги учи на всички простотии, и за това съществува насилието върху тях. Едно е да искаш, друго е да можеш, а пък трето и четвърто е да го направиш. Жена глава на семейство рядко има, и ако има то това не ще да е семейство, а пародия на такова. Едновременно глава, шия, че и нещо друго :))) Ако мъжете се консолидират и ликвидират феминизма, връщайки патриархалния начин на живот, тогава насилието над жени ще изчезне (според мен), и жените ще бъдат приземени, за да мислят по реално. Сега "летят" в облаците, но понеже не могат да усвоят "летенето", често падат и си трошат главите. За това говорят все за нещастията си по сайтове и форуми. По лесно ще им е, да се научат да плуват, и да знаят, че срещу течението по някога е по-добре да се плува! А, сега искам да те питам (понеже говориш за щастието на хората)! Кога според теб жените са били по-щастливи? Днес, или преди 70-100 години?

107, много добре знаеш кой съм, а и аз знам ти коя си! Ако аз съм "чиче", то ти си "лелче"! За разлика от теб, аз имам вече нещо зад гърба си, Е, не е каквото го исках, но все е нещо, и е по-добре от нищо! Не ме ме е срам да се покажа на светло. И това ще стане, само че не е дошъл още моментът. Сега ти, и такива като теб имат наглостта да ме заплашват със "службите", като ме обвинявате в дискриминация и нарушаване на законите защитаващи жените. При това положение няма как да съм на показ, а анонимността предполага искреност! В реалността мъжкото вежливо отношение към жените е само от куртоазия! Аз също не правя изключение. Ще дойде момент в който скъпо ще се плаща за безумието феминизъм!

109.   "107, много добре знаеш кой съм, а и аз знам ти коя си! Ако аз съм "чиче", то ти си "лелче"! За разлика от теб, аз имам вече нещо зад гърба си, Е, не е каквото го исках, но все е нещо, и е по-добре от нищо! Не ме ме е срам да се покажа на светло. И това ще стане, само че не е дошъл още моментът. Сега ти, и такива като теб имат наглостта да ме заплашват със "службите", като ме обвинявате в дискриминация и нарушаване на законите защитаващи жените. При това положение няма как да съм на показ, а анонимността предполага искреност! В реалността мъжкото вежливо отношение към жените е само от куртоазия! Аз също не правя изключение. Ще дойде момент в който скъпо ще се плаща за безумието феминизъм! "

ЧИЧЕ, много си филмиран, сериозно :))

Ще ти кажа, че съм доста далече от лелската възраст, дори може да се каже, че съм още малка ;Рр
Както казах в коментара си под номер100, по някаква супер невероятна причина ме хваща жал за тебе.

Като толкова не искаш да опиташ в телевизията то тогава ще ти предложа едно може би много по - подходящо място за теб - vbox7. com - разгледай добре и ще видиш колко много хора качват клипчета на какви ли не теми - от такива, каквито може би изобщо не би одобрил до такива, какви страшно много ще ти харесат. Влизат хора на всякаква възраст.

Започни да си правиш видеота самичък у вас със своите речи (няма нужда да е с професионална камера). Хубавото е, че всяко видео можеш да си го правиш N-брой пъти както ще се усетиш де може би - ДОКАТО НЕ СЕ ХАРЕСАШ КАК ИЗГЛЕЖДАШ И КАК ЗВУЧИШ :))

И там, като в анонимните сайтове, има възможност за кометиране и лайкване, само че не е анонимно :)
Също така контрола върху това, което качваш е в тебе - ако качиш някаква реч и след определен период от време решиш, че не се харесваш, то спокойно можеш да изтриеш клипчето си :)

Бъди смел и повярвай в себе си - от теб ще стане чудесен влогър!

110.   Към 99, 104, 105, с една дума- b69e3058c5:
Говньо, стига си се правил, от години търсиш трибуна за самоизява в този сайт, и в някои други, защото знаеш, че никъде другаде няма да можеш, и вероятно ще те натупат хората яко, или като най-малкото, ще изядеш по един и друг пердах, заради глупостите, които ръсиш.
И, кефиш ли се на тия случки:
"Някъде заляли жена с киселина, друг път с боя. Мъж заклал жена си, друг я гръмнал с пистолет, трети я очистил, като я удушил с голи ръце. " - Ами, ако това се случи с теб днес, утре, някой ден, приятно ли ще ти е? Ще ти е кеф ли тогава? ! Сега вече напълно убеди всички, че си патологичен случай. Ми, тръгни и ти да колиш, бесиш жени и да раздаваш навсякъде от своенравната си "мъжка справедливост"-да видим докъде ще го стигнеш. Давай, де! Аха, ама не ти стиска! Ха, ха, ха! Защото знаеш, че местенцето ти в панделата ти е в кърпа вързано!!! С една дума-ти си един жалък страхливец и бъзльо, който се опитва да подражава на някакви герои от филмите, но като излезеш от филма, бързо-бързо спираш да се вживяваш и се окопитваш насред реалността. Но, ти продължавай да си караш на чекиите и на садо-мазо порното, това поне не е углавно престъпление. :)
И недей разчитай винаги на "анонимността" на сайта-с едно проследяване на IP адреса от Модераторите, и ще ти приключат евтиното фиаско тук.

111.   Много ми е интересно защо си мислите че щом една жена не е покорна и подчинена това означавало че искала да се налага, да бъде глава на семейството, че нямала да готви и чисти, че е мързелива и тн.. пълни глупости. Какво ви привлича във поркорната жена, найстина ли такива по се харесват? Какво ви харесва в жената която да ви е като майчица или във някоя която постоянно да се съгласява с вас, да се страхува да изкаже по различно мнение, ако жената се притеснява от това да ви споделя то такава връзка няма как да се нарече здрава. А може и по лошо-да ви говори това което искате да чуете а всъщност друго да мисли или да ви манипулира. Значи искате да живеете в лъжа, защото няма жена на която да й харесва да бъде унижавана без значение какво показва, не е ли по добре да бъде искрена с вас и да ви казва какво не й харесва така както го правите вие. Ако не правите малки компромиси наистина няма как да бъдете във нормален тип отношения. Не знам какво ви харесва но е хубаво понякога да има и малко тръпка, спорове по различни въпроси, ехх голяма работа че сте се скарали примерно днес или утре такива са нормалните взаимоотношения между хората.

112.   О-о, прекрасно 109! Интересно! Как не съм разбрал до сега, че съм филмиран? Аз си мислех други неща, а пък то какво било!? Е, няма лошо! По добре филмиран, от колкото заблуден като повечето глупаци, възхваляващи феминизма, и издигащи в култ несъвършения женски пол.

"Ще ти кажа, че съм доста далече от лелската възраст, дори може да се каже, че съм още малка ;Рр"

На 48 някой може да е чичо за едни, батко за други, а дори и дядо за трети. Въпрос на съпоставяне е. По важно е, кой как се чувства! А, ти си толкова малка ;Рр, колкото аз съм снежният човек Йети. Същият начин на изразяване, същото крещене с главни букви и същият характер с особено поведение. Позната върла феминистка, на която съм и трън в очите. Лелче!!! Не можеш да ме излъжеш. На мен не са ми нужни продажни медии, за да изразявам възгледи и убеждения. Във vbox7 положението е хаотично, а и на мен не ми е страст, това което ми препоръчваш. Нямам нужда да галя егото си. В анонимни сайтове се разбира истинското настроение на обществото, макар цензурата да остракира неудобни истини, които са очевадни, и са под възбрана от либерастите, на които медиите най-любезно предлагат услугите си. Някога имаше вицове за Тодор Живков, израз на народното недоволство. Смееше ли някой да говори открито по някоя медия, макар и с метафори? И сега е същото. Разликата обаче е, че днес наказват обикновения човечец, а истинските престъпници остават ненаказани и сами раздават правосъдие, като измислят закони с които да тормозят хората, и да ги държат в подчинение. А, феминизмът е главното оръжие на престъпната система, чрез което тя съществува, използвайки римското правило: - "Разделяй и владей! " в съчетание с еврейския принцип: - "Тоз който има, ще му се даде още, а тоз който няма, ще му се вземе и това, което има! " Няма империя, която да съществува вечно, а на днешната, началото на края е вече е факт. Каквито и нови промени и въведения да се направят в гражданските закони, предоставяйки цялата юридическа власт на жените, с цел узурпиране на властта, тя жената като пол, винаги ще стои по-ниско от мъжа. Простотията с равенството между половете носи повече вреди за жените, а природата винаги възстановява хармонията съществуваща благодарение на природните закони. По- силният винаги ще определя правилата, а по-слабият пол, няма как да упражнява власт, без репресивен апарат. Днешното овластяване на жените, е извращение с природата. И, няма нужда да ти е жал за мен, защото аз си се чувствам перфектно и съм в отлична спортна форма за годините си. Доста мъже на 30 биха ми завидели на фигурата. Надявам се да доживея до смъртта на феминизма и връщането на патриархалния начин на живот, доказал се като най-добър от всички неуспешни експерименти за равенството на жените с мъжете, и овластяването им без да притежават нужните качества за това. Хайде до скоро, и дано този път съм съм се изразил по-ясно и разбираемо.

116.   "110. Към 99, 104, 105, с една дума- b69e3058c5:
Говньо, стига си се правил, от години търсиш трибуна за самоизява в този сайт, и в някои други, защото знаеш, че никъде другаде няма да можеш, и вероятно ще те натупат хората яко, или като най-малкото, ще изядеш по един и друг пердах, заради глупостите, които ръсиш. "

Хайде и ти сега!? ! Защо използваш толкова грозна дума? Говньо!!? И, не разбрах на какво съм се правел? ако търся трибуна за самоизява, то тогава ще трябва да се представя официално, кой в същност съм! Анонимните сайтове не са трибуна, а място където всеки казва какво в действителност мисли и какви са възгледите му. Обсъждат се противоречиви мнения. Всеки защитава тезата си, като се аргументира както намери за добре. И, защо мислиш, че не съм писал в сайтове, като съм се представял с истинското си име? Кой в същност ръси глупости тук? Защото и аз мога да кажа същото за теб! Как виждаш да изям пердаха? Словесно или физически? И кой ще ме набие, ако да речем, че не съм съгласен с равноправието между половете, и го кажа на обществено място? Група жени каратистки, или мъже здравеняци, защитаващи женската кауза? Да допуснем че това се случи. Защо мислиш, че аз ще отнеса боя, без да имаш представа за физическите ми възможности?

"И, кефиш ли се на тия случки:"

Ако това ще те успокои, ДА! Кефя се. Е, не на всички неща, но общо казано, кефя се на нещастието на феминистките. Защото ако им се случват разни неприятни неща, означава че са си ги заслужили. Изкефих се на това, че всички в ЕС оплюха Меркел, и възхваляваха Орбан! Изкефих се на един импийчмънт за един президент макар и с български корен, но все пак жена! Най-много се изкефих обаче на това, че брадатите мъже-бежанци съдраха феминистките в западна Европа навсякъде! За кратко време им показаха колко струват и къде им е мястото, а ония от страх ги приветстваха с "Добре Дошли" и сами предложиха да бъдат изнасилвани от клетите бежанци, защото бягали от ужаса на войната. :)))

" Ми, тръгни и ти да колиш, бесиш жени и да раздаваш навсякъде от своенравната си "мъжка справедливост"-да видим докъде ще го стигнеш. Давай, де! Аха, ама не ти стиска! Ха, ха, ха! Защото знаеш, че местенцето ти в панделата ти е в кърпа вързано!!! "

Пак дрънкаш глупости! Помисли дали ти и други като теб, дето се надувате с буквата на закона защитаваща безобразията ви, не сте патологичен случай. Кое според теб е патологичен случай? Хетеросексуалната връзка, или хомосексуалната? Няма нужда аз да тръгна да коля и беся жени. Други мъже достатъчно добре го правят и раздават справедливост, когато законът постъпва несправедливо с тях. Аз само ще гледам отстрани безучастно и няма да се намесвам, защото жените не го заслужават, а и те постоянно заявяват, че и сами можели да се справят. Филми не гледам никакви от преди повече от 15 години, защото всички са безинтересни и са с феминистична насоченост. Задължително жена е главно-действащо лице! Я командир на космически флот, я световен президент, командващ всички на планетата! :)))

"И недей разчитай винаги на "анонимността" на сайта-с едно проследяване на IP адреса от Модераторите, и ще ти приключат евтиното фиаско тук. "

И какво от това като проследят IP адреса? От къде знаеш, че ще е моят? Знаеш ли колко IP адреса имам в момента? За Wi-fi интернет връзка не си ли чувала... при това безплатна? Ами ако с един IP адрес през рутер излязат над 5 компютъра в мрежата как ще се разбере, кой в същност пише с презрение към женското равноправие? Може ли да обясниш, какво престъпно виждаш в коментарите ми, че да отправяш такива заплахи към мен, и на какво основание? Аз не се крия. Ако исках никой да не ме открие мога да го направя, като мина през няколко сървъра извън страната, и тогава няма да може да се проследи IP адреса. Не мисля че върша нещо нередно, а просто си споря защитавайки тезата си, като останалите потребители. Я се замисли, относно твоя начин на изразяване? Мислиш ли, че не мога да ти отговоря по твоят гаден начин? Или ти се кефиш, когато трият теми от тоя род и за това ме предизвикваш? Няма страшно! В интернет е пълно с такива, а spodeli. net не е единственият анонимен сайт. Хайде сега си вземи успокоително и внимавай с грозния език, защото и ти можеш да попаднеш в панделата, и то не без основание. Има и женски затвори, ако не знаеш!

117.   116, това безумно тролене нещо бие на травма психическа, на не дооценения луд, който ще покаже на останалите колко "голяма" подкрепа получава за безумните си тези! Сигурно и полюции получаваш след това!
Според закона Дискриминация (пряка или непряка) по пол, раса, сексуална ориентация и т. н. е ПОДСЪДИМА! Съответните служби могат да те издирят много лесно, аз също съм униформен, готов ли си да отговаряш в съда за нарушаване на чл. 4, ал. 1 от ЗЗДискр?

118.   Без да се намесвам в спора ви, искам да отговоря на Н. 111

"Какво ви привлича във поркорната жена, найстина ли такива по се харесват? "

Такива жени се харесват само от определен тип индивиди. Това може да са мъже с комплекси, които ги избиват върху жените. В работата, в социалния живот, винаги някой друг ги командва. И те слугуват винаги на някой друг. Не могат, или се страхуват да изразят публично мнение, да изразят недоволство или позиция. За това вкъщи, се обръщат ролите и започват те да командват и да се мислят за велики. Но мъж, който се мисли за велик пред жена си, а се оставя пред другите велики мъже да му нареждат е нищожество.

Има и друг тип мъже, които са свикнали навсякъде да бъде само неговата дума. Това са мъже, които постоянно трябва да са на върха. Винаги те трябва да имат последната дума. Винаги тяхното мнение е правилно, най-важно. Не зачитат чувствата на другите, пък било и то на жената, която го е дарила с деца. Така са възпитани, детството им е минало по сходен начин. Мъжът е най-велик, жената му е слугиня и помощница, която става само да готви чисти и да му роди деца. Всичко това идва от възпитанието, като тези мъже са най-често от едно старо поколение. В днешно време, жените учат (или трябва да учат), че това, че си се родил с един определен полов орган, не означава, че си с нещо по-велик. По закон сме равни половете. Може да не сме еднакво силни физически, може да имаме и някои други разлики във физиката и мисленето, но всички сме се появили на този свят равни. Всеки един от нас ни е раждала жена, имаме ръце, крака, глава и всичко останало. Учим наравно, имаме задължения и права наравно.

Така че, не се чуди, че има такива мъже. Има, но те стават все по-малко. Аз лично почти не познавам такива, които са женомразци. Единствено познавам 2-3, които са над 35 години, така че за тях е нормално. Но, скоро и те ще си отидат. Ако си по-млада и още свободна, недей да правиш грешката да попадаш на такъв индивид. Търси си мъж, който да ти е равен, и да го признава. Живот в тирания и страх от мъжа, не е живот, който си заслужава да го живееш. Съжалявам жените, които живеят с такива мъже. Не знам дали са ги заслужили, защото вероятно и те са възпитавани по същия начин. Знам само, че аз никога не бих била с такъв "мъж". Нито бих възпитала това слугинско и жалко поведение в дъщеря си. Нито бих възпитала сина си да бъде такъв тартор. От нас, и новото поколение зависи какви деца ще възпитаме. Най-добре да се изкорени този фанатизъм от раз, но ще минат няколко поколения, поне, докато стане.

Depravity

119.   "116, това безумно тролене нещо бие на травма психическа, на не дооценения луд, който ще покаже на останалите колко "голяма" подкрепа получава за безумните си тези! Сигурно и полюции получаваш след това! "

117, 116 съм! Ти какво? Обиждаш ли ме? Мен ли имаш предвид, като ме наричаш луд, че и полюции съм получавал след троленето тук? И кой/коя си ти, че да определяш кой е трол, и кой не е? Прочете ли заглавието на темата? Кое според теб е тролене? Личните ти заплахи към мен с нескопосаното тълкуване буквата на закона, или моето несъгласие и изказване на мнения и отговори на въпросите на другите потребители по темата?

"Според закона Дискриминация (пряка или непряка) по пол, раса, сексуална ориентация и т. н. е ПОДСЪДИМА! Съответните служби могат да те издирят много лесно, аз също съм униформен, готов ли си да отговаряш в съда за нарушаване на чл. 4, ал. 1 от ЗЗДискр? "

Е, сега много се уплаших шъ знайш!!! :))) Аз никога не съм се крил. Дори в момента минавайки през офиса видях смешната ти заплаха, и реших пак от същия IP да ти отговоря, та по-лесно да ме издирят съответните служби. И аз преди време работих в системата. Ти като униформен би трябвало да знаеш, че не си по-различен от обикновените хора и също попадаш под ударите на закона, ако въобше си униформен. Знаеш ли поне за кое се отнася този закон, или си решил/а да "плашиш гаргите"? Обясни ми точно къде видя дискриминация от моя страна? Как, и по какъв начин аз мога да дискриминирам някого тук в анонимен сайт, при това модериран? Готов съм да отговарям в съда за измисленото ти нарушение и обвинение! А ти готов/а ли си да отговаряш в съда за клевета, лична обида и явна заплаха към мен, като потребител на този сайт? Знам те коя си! Заплахите ти не са от вчера. Върни се в другия сайт и отново публикувай какво съм написал тук, за да ме засегнеш и изложиш. Явно те привличам по някакъв начин, и все подире ми ходиш. Дискриминиран тук съм точно аз, като не публикуват някои от коментарите ми, а властта за да дискриминират някого с сайта имат единствено модераторите, като действат избирателно. Наричат го "позитивна дискриминация" и не е престъпление по пол, когато дискриминираните са мъже. За това и аз не мога да ги съдя, защото така са решили, за това са модератори. Това е постижение на феминизма и е едно от многото законни извращения на жените спрямо мъжете, които аз не харесвам и съм против феминизма.

120.   119, изобщо не ме познаваш и съм благоволил да ти обърна внимание защото влизам тук по съвсем различна тема, която е писала жена ми, темата е здравословен проблем, от който се интересувам и аз, и ми направи впечетление, че точно ти дискриминираш жени като пишеш сам измислени истории(включително и тази, защото ти си автора) и сам след това провокираш хората да пишат против измислената "жена", по този начин има явна провокация, което според закона е дискриминиране по полова принадлежност и това трябва да ти е напълно ясно. Естествено, че под униформата съм човек, но преди всичко съм служител на реда и в тази държава подтикване към расова или полова дискриминация е наказуемо, прочети члена който съм приложил, другите ти писания не ме интересуват, съобразявай се какво говориш, това, че сайта е анонимен не ти дава гаранция че си анонимен и ти, имаш ли по едни 1000 лева за всяка засегната страна, защото това е първата санкция? ! Няма термин в закона "позитивна дискриминация", но има непряка дискриминация, и Подбуждане към дискриминация, съответно 1. 4 от Допълнителните разпоредби на ЗЗДискр! Ако не ти харесват нашите закони емигрирай!

121.   До номер 71. Ходи се гръмни приятел. Преди Априлското въстание имаш две мощни възстания от Северозападна България (Белоградчишко, Видинско, Кулско, Нишко) през 1841 и 1850 г. Научи историята преди да пишеш с ампломб.

122.   120, как влизаш в "моята" тема, след като четеш друга, със здравословен проблем, и то писана от жена ти? Има цели форуми за здравни консултации, много по-подходящи от този сайт. И как реши че темата "ми" е измислена? И от къде накъде ти ще определяш несъгласието ми с женската кауза (феминизма), като дискриминация? Провокации има всякакви и навсякъде. Това не значи че закона определя всички провокатори като престъпници. Пропагандата в анонимни сайтове на убеждения и възгледи също не е забранена. Изказването на мнения и гледни точки е най-обективно, когато не се знае кой стои зад него. Тук в темата "ми" има различни мнения и аз не съм единствен, който не е съгласен с женско управление и овластяването на жените!

"Естествено, че под униформата съм човек, но преди всичко съм служител на реда и в тази държава подтикване към расова или полова дискриминация е наказуемо, "

Ти си толкова униформен служител на реда, колкото аз съм кинг конг. И тази държава не е лично твоя, че да раздаваш правосъдие, като заплашваш с буквата на закона, тълкувайки я по женски, както ти изнася, защото само жена би критикувала коментарите ми, в които няма нищо нецензурно, за разлика от някои женски коментари. Позитивна дискриминация има като термин, но не е обвързана законно, и на практика се прилага още при "комунизма у нас. Отнемаха се деца, жилища, спестявания и всичко от мъжете, в полза на жените, докато днес се обезсили брачната институция, и предбрачните договори спряха женското безобразие, а мъжете вече не искат да се женят. Еманципацията освободи и тях от това бреме. За това се съмнявам изобщо че си мъж. Сигурно си мечтаеш да си пола в униформа, и да преследваш такива мъже-женомразци като мен, обладана от войнстващ феминизъм. Предполагам коя си, но хайде да не издребнявам.
Подтикването към расова или полова дискриминация щеше да е действително, ако на организиран митинг аз лично заставайки зад името си призова мъжете да не приемат жени на работа или да забранят въобще женско или циганско присъствие в бизнеса си.

"другите ти писания не ме интересуват, съобразявай се какво говориш, това, че сайта е анонимен не ти дава гаранция че си анонимен и ти, имаш ли по едни 1000 лева за всяка засегната страна, защото това е първата санкция? ! "

Е, сега вече много се уплаших! :):) Направо сън не ме хваща. :):) А, ти лично да не би да си засегната страна? Нали уж беше униформен мъж? Щото ако ще се е засегнал някой, то той ще да е от женска "страна". Представям си ако изведнъж се засегнат над 100 жени (страни), а аз с моят мизерен доход от около 5-6 000 лева месечно няма да мога да изплатя обезщетенията им от засягането. А и счетоводителят ми ме уведоми, че по-лошото при превода на парите (след като ме осъдят, де) банките си удържат над 2 лв. за всяка банкова операция. :) Обаче адвокатът ми ме зарадва (имам си личен). Каза ми, че в съда звукозаписи и видео-материали не са доказателствен материал, и че още никой анонимен потребител на интернет, не може да бъде осъден, и не е осъждан до сега, освен ако не застрашава сигурността на страната. :))) Сигурно аз ще съм първият, и то защото униформен (женозащитник) служител на реда е решил, че проявявам полова или расова дискриминация, и то в модериран анонимен сайт, с антифеминистичното си отношение. Да ти кажа директно! До сега съм имал 5 дела в съда, и дело не съм губил! Едното срещу пътна полиция. Така че давай! Отново пиша от офиса си от същия IP адрес, че по-лесно да ме намериш. Адвокатският хонорар е 2 000 лв. А ти си помисли, ако предположенията ти за вина от моя страна не се окажат верни, колко ще си готов да платиш за обида и нанесени морални и материални щети на лице, злонамерено уронвайки авторитета му!

"Ако не ти харесват нашите закони емигрирай! "

Я гледай ти? !? И кои са вашите закони? Феминистичните относно равенството ли? Няма нужда и аз да емигрирам. Доста емигрираха до сега, несъгласни с тези закони. Да не ти се наложи на теб да емигрираш (ако не си емигрирала и пишеш от там), че събитията днес в Европа са ужасяващи. Това в Мюнхен не е случайно. А, ти се надявай жените да сте равни с мъжете, вървейки срещу природата си. Надеждата крепяла човека.
Дано модераторите не проявят дискриминация, и публикуват коментара ми, за да разбереш отговора ми, иначе губещата ще си ти!

124.   Номер 122, аз съм 111, просто ти казвам малко се филмираш, няма как да си сигурен че номер 120 е жена, от къде може да се установи че тя е жена която познаваш? И чак и в униформа да си я представяш, ех сетих се за един бивш който имаше една такава фантазия със мен. Всъщност съм имала такива приятели/познати който практикуваха подобни професии, то всеки вече иска да се бутне там, но не виждам нищо кой знае какво.. както и да е да не се отплесваме от темата. Просто почти всяка жена, айде да не кажем всяка няма да одобри този твой начин на мислене, на вън в реалността може да се прикрие и да се премълчи обаче тук всичко е анонимно и всеки споделя каквото реши. Това си е твоето лично мнение, казвам всеки човек индивидуален и има индивидуален начин на мислене без значение дали е мъж или жена.

125.   124, аз съм 120 жалко, че не ми публикуваха коментара, явно има дискриминация на нормалните мъже за сметка на изтрещели психопати, не го знам тоя в какъв филм е влязал и мисли всички за някакви негови познати от които явно се стресира, аз съм мъж на 25 и ме дразни, че взема хората за балъци, че не могат да разберат кога сам си пише теми и коментари, а реалните истории остават на заден план заради измислици. Бих казал много повече, но няма да ми публикуват пак коментара, докато неговите тъпизми ги публикуват, аре тва от мене, да се спасява!

51-100 от 123