Споделена история от Други

Манипулаторите...?
Здравейте!

Поводът да пиша тук е нещо, което ми се случи съвсем скоро. Много бих искала да ви разясня всичко, цялата ситуация, но просто няма как да стане, защото ще трябва да ви кажа и кой е човека, а това не е препоръчително.
На кратко...влюбих се в мъж, който само за 1 ден успя да ми втълпи, че той е ВЕЛИК, че е мъж, който преди всичко иска АЗ да съм ок...

Първата ни среща мина в ужасно много диалог, при него разговорите са преди всичко останало. Вече няколко дена след тази среща, най-често изричаните думи от мен са: "ТОЙ КАЗА!"

Знам, че ме манипулира, но знам, че не го прави с лоши чувства. Знам, че този човек много би ми помогнал в живота за напред. Знам, че всяка, която е била с него се превъръща абсолютно и тотално в негов клониг. Като цяло аз нямам нищо против да се превърна в една самостоятелна, борбена и силна жена, която е способна да мине през всичко с високо вдигната глава... Но! Но! Не се ли губи индивидуалността по този начин?!?
Искам да разбера мнението на повече хора, да разбера, какво мислите за манипулаторите? Не е нужно да се водите от моята изповед, а просто това да е повод да дискутираме темата за манипулаторите:)

Коментари

1.   С такъв човек няма да бъдеш себе си никога!Ако е и насилник и тиранин-животът ти ще бъде ад!

2.   Всеки е такъв, в какъвто хората са го превърнали. Личния опит те променя. Направи си извода.

3.   Странно, все съм си мислела, че да манипулираш означава да накараш някой да направил или каже нещо,което да помогне да постигнеш ТВОИТЕ цели. Не виждам как превръщането ти в силнаи бирбена жена е манипулация,освен ако след това не му послужиш за нещо,но тогава няма да си непременно силна...

4.   И аз имам един подобен на главата ми, знаеш ли кво еби му майката и го зарежи. Аз също мисля да сложа край на връзката си в момента съм в процес на обмисляне. Знам че винаги е трудно, но докато е време трябва да се действа докато не ти е изпил още мозъка.Не е последния мъж на земята а пък една жена винаги може да си намери мъж и никога няма да остане сама.

5.   Здравей ...да познавам много добре този тип хора ..някога имах връзка с такъв човек ..така ме беше обсебил че още малко дет не си промених името заради него ...и точно това се повтаря винаги искам ти да си добре ..казваше ми как да се обличам ,как да се държа ..как да говоря ..нямах право сама да си поръча в заведение ..всичко зависеше от него ..и когато се разделихме ..осъзнах че нито са ми останали приятели с които да излизам ..и че трябва да изграждам отначало самоличноста си защото от старата нищо не беше останало ..така че съвета ми е ...бягай ..колкото може по надалеч ...отстоявай себе си ,принципите си и възгледите си ..никой няма право да те проектира ...

6.   Може би точната дума не е "манипулатор". По-скоро това са по-силни хора, или поне на нас ни се струва така, защото често зад тази маска се крият комплекси. Но погледни нещата от хубавата им страна. Ако ти успяваш/та макар и под негово въздействие/ да ставаш по-силна, по-независима, по-борбена, то и ти така в един даден момент ще спреш да си зависима както от другите, така и от него. И тогава ти ще определяш правилата, т.е живота ти ще се развива така както ти го виждаш и искаш. Не говоря за борба и сили на характера, а просто за човешката индивидуалност, за собственото "АЗ".