Споделена история от Други

Кажете каква е вашата формула за щастие?
Здравейте! Аз съм студентка на 20 г. и обичам разнообразието във всяка една сфера на живота, както и позитивните неща!Доста често посещавам този сайт и забелязах, че има прекалено много негативни истории с еднообразни въпроси, имащи за цел да убият радостта от живота, порива към доброто, любовта, приятелството и вярата. Защо няма дискусия някакви по-интересни теми, смислени и разнообразни. Сякаш сме вглъбили в негативното и сме забравили за позитивното. Напишете нещо наистина вдъхновяващо, да стимулираме всички ония, който се нуждаят от капка вяра в живота. Кажете каква е вашата формула за щастие?

Коментари

1.   Здравей
Аз съм горе-долу на твоите години студент. Щастието е субективно нещо. Лично аз се чувствам най-щастлив с приятелите. Веднъж бях във Велико Търново сам, с 200 лева. Не е важно как попднах там, важното е че имах рожден ден. Трябва да ти кажа, че беше ад. Седях сам на една спирка с 200 лева и не знаех какво да правя. Пробвах в един бар да пия сам- не става. Скитах по улиците. Ужасно е да си сам. С моята компания мога да я карам на... едни семки цяла нощ - смях, интересни теми. Дори мълчанието не конфузно. Това е от мен.
Съвет към всички, които се чувстват самотни- шанса да намерите приятели в интернет е 1 на 100, ако излезете навън шанса е значително по-голям.

2.   Може да имаш формула, но дали ще успееш да я приложиш?!
Много хора ще качат, радвай се на малките неща, за да бъдеш щастлив. И наистина си е така, трябва да ощеняваш всичко в живота, да се научиш да извличаш позитивното и истинското.

"Усмихвай се на живота, за да три се усмихне и той" са казали хората, но много често го осъзнаваме, повтаряме си го, но не го правим, не защото не умеем, а защото нямаме търпение или вяра...малко са хората, които са успели наистина да го приложат. Чесно казано и аз често си го повтарям. Има периоди, в които наистина се чувствам щастлива и виждам, че съм успяла да се отделя от всички глупости, които ме тровят, но разбира се не за дълго...
Просто опитайте и вие :)

Мег*

3.   Моята формула за щастието е Любовта. Съдбата ме дари с много красива любов във сложни обстоятелства, но съм истински щастлива едва сега, едва със нея. Това е моята формула, на мен ми е нужно това. Пожелавам го на всички.

5.   Моята формула за щастие е 2 по 100 (ракиика, водка , уиски , мастика), вечерно време и пепел на всичко!

6.   На последък нямам много Хубави и щастливи мигове, целият ми живот се обърка или по точно казано се преобърна на 360 градуса в отрицателна насока . Много съм нещастна ....

7.   Щастието няма формула-тя е според собствените ни представи за щастие!