Споделена история от Други

Комплекс - нос :(
Здравейте ! Момче на 21г. съм и на моменти се депресирам супер много заради носа си. Понякога си Мисля, че животът ми щеше да е много по-лесен, ако имах нормален нос като всички останали. Поради това, че ме е карало да се затварям в себе си съм развил и много положителни качества. Просто това е нещо, което колкото и да искаш не можеш да промениш. Дори и да си дебела свиня 120кг с разпасани гащи, ако имаш нормален нос пак е по-добре от какъвто ще да е човек с неправилен нос. Поне това е мое мнение. Ако някой знае как мога да премахна това съсипващо ме чувство, ще съм му много благодарен !

Коментари

1.   Комплексите са състояние на духа, а не на ..носа ти... Не е толкова страшно..Огледай хората около теб, виж носовете им, ти ли си единствения с "неправилен" нос?! Знаеш ли колко такива приятели имам, но не им пречи нито на социалния живот, нито на самочувствието. Аз също не си харесвам носа и това понякога много ме дразни, но гледам да не се отразява на самочувствието и духа ми...
Ако пък не..събери си стабилна сума пари и си направи една операция :)

Мег*

2.   Аз мисля, че просто не си намерил жената, която да те обикне - тогава носът ти няма да е проблем. И повярвай, ако си свиня 120 кила с хубав нос никой не би те забелязал. Ти си умно момче - недей да се комплексираш. Всички сме различни. Моят нос пък няма гърбица, но е по широк - и аз не го харесвам, но не му обръщам чак такова внимание. Да не ти пука - когато намериш някоя която да те обикне заради теб самият, носът ще ти е най-малкия проблем. Ако пък е нетърпимо винаги има хирургическа намеса - 21 век сме!
Lovely bones*

3.   Носът е нещо,което веднага се забелязва,но много малко хора имат правилни черти на лицето!Симеон Сакскобурготски има нос с гърбица,но е цар!Всъщност-хората със синя кръв имат такива аристократични носове.Това може да е чарът ти.Учените са разработили скица на идеалното лице с идеални пропорции,но лицето изобщо не е красиво!Малките ни недостатъци ни правят уникални!Нищо в природата не е съвършено,именно за това е красиво,уникално и неповторимо!Избий си комплексите от главата!По-добре с нестандартен нос,отколкото тъп и ограничен!И Алеко Константинов го е казал на времето-"По-добре недоволен човек,отколкото доволна свиня!'

4.   Недей така. Хората се раждат сакати, парализирани или пък стават такива след инцидент, някои са олигофрени, пази Боже, както се казва...
Ако толкова ти пречи, направи си естетическа корекция.

5.   Имам един приятел. Неговият нос е чупен като е бил малък. Носа му е крив и има гърбица. Обаче... Жените го харесват. Харесват го такъв, какъвто е. Имало е случаи, в които жени са го преследвали от любов. И то красиви жени. Звъняха ми на мен, да ме питат за него, къде е. Искаха да им уреждам срещи и т.н. Така че спри да се комплексираш. Кривият нос за някои жени е чаровен :)

6.   Един мой бивш приятел имаше най/огромния нос,който някога съм виждала...и се гордееше с него... Не му пречеше нито да има жени, нито самочувствие,нито пък на успеха в работата си. Сигурна съм, че носа ти не е толкова голям колкото си мислиш, а и какъвто и да е, природата ти го е дала.значи си е знаела работата. Просто го приеми като отличителен знак,колко хора се чудят как да се сдобият с нещо,което да се заппомня и да прави впечатление на околните,а ти си го имаш...и се срамуваш... това е нелепо.
Мила

7.   Решението на твоя проблем струва около 1500 лв. Толкова струваше операцията на една съседка от квартала и ефекта е впечатляшащ. Също така трябшаше да ходи месец с лепенка. А да си дебел нито е по добре нито по лесно за оправяне само аз си знам какво ми костваше свалчнето на 15 излишни килограма и стягането на тялото след това. Да не гошорим, че до края на живота си ще внимавам какво ям. Сто пъти предпочитам да спестя 1500 лв. пред това да се лишавам от храна и изтощителните тренировки в фитнеса.
Живота ме е научил на едно. Няма проблем който не мога да реша, но има цена която не съм готов да платя за проблема!

8.   И аз съм така носа ми е много гриф ,но това не пречи и аз понякога заставам пред огледалото и виждам гърбицата на носа си но си казвам ,че ако трябваше да съм с прав нос щях да се родя с него . Не знам твоя нос дали е гърбав или прекалено голям или е на долу ,но не се притеснявай .Никой не казва няма да съм ти приятел щото имаш такъв нос

9.   И какво толкова ти е на носа? Моя е като камба ама никой не забелязва, не разбирам що си даваш зор за глупости?

10.   Може би сте прави ... не съм намерил, човека, който да ме накара да забравя за всичките си недостатъци. Благодаря ви !