Споделена история от Други

Незнам какво да правя
Здравейте ! Искам да ви споделя моята история... Ще започна направо ! На 16 години съм. Майками и баща ми са разведени имам много лоши спомени от детството си...!

Баща ми я биеше после заминахме с майками в друг град те се разведаха и да не навлизаме в подробности..! Напоследък съм много затворено момче..не обичам да съм заедно с приятели затворен съм в себе си,обичам да съм сам,агресивен съм понякога ,карам се с нашите с баба ми ... не се смея когато съм на даскало не общувам много с приятелите си! Стоя сам..искам да съм като другите мой приятели! Да общувам с тях както те помежду си но просто немога !

Майками е в чужбина , живея при баба си и татко си ! Татко ми е с друга жена вкъщи която се държи добре с мен но е голяма интригантка между мен и бабами.. Имам много натрапчиви мисли, все си мисля глупости, че някой от приятелите ми са обратни, че ме използват за някой неща иии т.н Искам мнението ви: как да се променя? да не съм толкова затворен в себе си да съм общителен да се смея ! понякога се опитвам да го правя но немога..непрекъснато си мисля, че ако кажа нещо всички ще ми се смят ще ме помислят за тъп за луд и т.н! Напоследък не ми пука за нищо каквото се случва но все пак съм си необщителен Моля ви помогнете ми дайте ми 1 съвет :(

Коментари

1.   здравей ..и моите родители се разделиха преди 3 г ..и аз много се затворих в себе си ..и колкото и да го обяснявам на другите няма как да ме разберат защото си имат своите стабилни семейства и подкрепа ..нещо се пречупи в мен ..и аз не мога да се зарадвам на нищо ..или пък се правя на много щастлива пък вътрешно направо ми се плаче ..не мога да намеря подкрепа и разбиране от никого ..обикновенно хората се страхуват от някакви драми и сълзливи истории ..всеки иска да бъдеш клоуна в компанията и всичко да е розово ..няма съвет който да ти дам ..да ти кажа излизай с приятелите си няма гаранция че ще се чувстваш добре с тях ..да ти кажа намери си приятелка ..не се знае и там какво да се очаква ..просто времето е твоя лек ..

3.   Просто се променяш! Никой не може да ти каже какво да направиш. Прави нещата както ги чувстваш.
Да ти дам съвет .. ами започни да общуваш повече със съучениците си, вмествай се в общи разговори без да се натрапваш много и да налагаш до край свое мнение, отпусни се, помагай и околните ще те приемат. Не може да стоиш и нищо да не правиш и да си обгърнат с внимание! Трябва малко инициатива и от твоя страна. Успех! : )

4.   Здравей:) Това,което ти се е случило,наистина не е приятно,но не си единствен,спокойно.Трябва да намериш сили да продължиш и да не се затваряш в себе си,защото това ще те съсипе.Излизай,опитай се на пук на всичко,което ти се е случило да бъдеш един по-добър човек,дай шанс и на хората около теб да го разберат,да ти помогнат и да бъдат твой приятели:) Смей се,забавлявай се,радвай се на живота,дай си шанс сам на себе си да бъдеш щастлив:)Не се дръж лошо с хората,заради това,което ти се е случило,това е голяма грешка и ще навредиш най-много на себе си! Успех и смело напред:)

5.   Здравей, мило момче, доста песимистично си погледнал на живота си, а точно сега трябва да се веселиш, да си безгрижен, да имаш приятели. Винаги обаче на думи звучи по-лесно отколкото да го приложиш. Знай, че в живота на всеки има нещо тъжно понякога и че може би и твоите приятели и връстници имат притеснения, но пред другите се правят че всичко им е наред, че са уверени и нахакани. Дори в много случай когато човек се държи грубо, недружелюбно, студено, агресивно е защото е по-раним, и търси внимание, обич, а иска да прикрие това. Не иска да знаят останалите че му е трудно, не иска да бъде съжаляван. Според мен се опитай да се радваш на всичко наоколо- имаш много познати, може да говорите за спорт, за любими игри, за това което те вълнува или впечатлява, за любими животни, за даскалите, да карате изжън училище колело ..всички имате общи интереси и грижи, просто трябва да преодолееш мисълта че някой ще ти се изсмее, или какво си мислят всички. Няма всеки да те харесва, но човек намира хора с които се вълнуват от общи теми. За да не мислиш за кофти неща, може да се запишеш на спорт-там ще се запознаеш с много нови хора, или на някакъв курс, или да си вземеш домашен любимец, или да рисуваш...просто опитай когато ти идват песимистични мисли, да правиш нещо от което се чувстваш по-добре или по-полезен. Ей, всички сме били неуверени в дадени периоди от живота си, но знай, че всеки човек е уникален и е обичан! Ти също! Вярвам че ще се справиш и че хубавите приятелства и моменти тепърва ти предстоят. Успех!