Споделена история от Други

Какво ми е?!!
Здравейте! Първо искам да помоля историята ми да бъде публикувана, защото наистина съм отчаяна и не знам какво да мисля и да правя вече :(
Момиче на 20 години съм, имам приятел от 2г. много се обичаме и разбираме. Но проблемите и тревогите ми де допират до това. Работата е там, че от както съм с него преживях какво ли не през тези 2 години в здравословен план.
Като започнем от счупен крайник, операция, катастрофи, здравословни проблеми, болници и вобще голям карък съм през тези 2 години и имам чувството, че някой ме е урочасал. Изобщо не ми върви.
Просто не знам какво да си мисля вече. Ходя на църква често! Не съм лош човек, не съм направила на никой нищо лошо :( Моля ви посъветвайте ме какво да направя или къде да отида, за да се изчисти тази лоша енергия от мен и да не ми се случват повече такива лоши неща! Благодаря!

Коментари

1.   Казвам ти го от сърце и дано да ти помогне! Отиди на психолог! На теб ще ти помогне!

2.   С подобен песимизъм, сама си я генерираш тази отрицателна енергия. Насила може да се взема, но не и да се дава. Никой не може да вкара нещо в главата ти, ако ти не го приемаш. Сама се определяш за карък и затова са неудачите ти. Мисли по оптимистично, от всеки неуспех си вади уроци, които да те усъвършенстват и ще станеш успешен човек. Не вярвай в бабини-деветини!

3.   По младежки казано.. Вкарала си се във филма.. Всъщност ние самите проектираме съдбата си. Опитай се да спреш да гледаш или четеш негативни неща. Гледай филма " какво си мислим, че знаем ".

4.   Колкото повече се самонавиваш, че не ти върви, толкова повече лоши и неприятни неща ще ти се случват! И аз като теб обичам да си мрънкам, че това не ми е ок и онова не е както трябва, че животът ми не се развива както искам и това е скапано и онова е кофти и... накрая на мъжът ми му писна и ми каза следното: "Ами ти като непрекъснато повтаряш, че това е кофти и онова е кофти, накрая Господ и Вселената решават, че искаш точно това и ти го изпращат! " Концентрирай се върху хубавите неща в живота си, бъди благодарна за това, което имаш, повтаряй какво искаш (а не какво не ти е наред) и ще видиш как късметът ти ще се обърне. Докато наистина вярваш, че си карък и вечно не ти върви, ами наистина няма да ти върви. Сега мисля да последвам съвета му, пък да видим какво ще стане. В крайна сметка няма как да изгубя, но мога да спечеля. Съветвам те и ти да пробваш. Вместо да мислиш за всички гадни и неприятни неща, които ти са се случили (на всеки се случват гадни неща и всеки има проблеми) мисли за всички хубави неща, пък да видим какво ще стане. И следващият път като идеш на църква вместо да си тъжна простичко благодари на Господ за всичко хубаво в живота ти. Пък да видим какво ще стане. Казах ти, аз поне се опитвам да го правя, да благодаря за всяко малко нещо, което ме е накарало да се усмихна и е направило денят ми една идея по-добър. А колкото до проблемите, ами те няма да изчезнат, ама защо пък непрекъснато да мисля за тях и да си вгорчавам деня?

5.   От авторката:
Благодаря на всички за съветите. Наистина се опитвам да си променя мисленето в положителна посока, но нещата все се стичат обратно.

6.   Аз ще ти разкрия причината. В Християнството има няколко духовни закона. Един от тях е, че всичко което се случва с човек става с допускането и промисълът на Бог. Тоест това е най-доброто средство с помощта на което ако човека е достатъчно разумен може да избегне много по-голямо зло. С теб се случва точно това, за да си затънала в такива тежки неприятности това е показател, че има нещо в духовното ти състояние което е много болно и което се нуждае от спешно лечение. Не става въпрос за наказание, а за лечение. Нищо с човек не се случва без да бъде допуснато от Бог. А това допускане Божие зависи от вътрешното духовно състояние на човека, което за съжаление човек не вижда в себе си. Ти казваш, че не си направила на никого лошо. Тук влизаш в противоречие с друг духовен закон. А той е че колкото по-грешен е човек толкова по-праведен се вижда. И колкото повече човек се установява праведен тоест очиства се от своите страсти особено от гордостта която е най-ужасната страст, мнението за себе си, толкова повече вижда в себе си неразумия, глупост, грехове. Следиш ли за своите мисли, чувства и желания? Следиш ли за своята съвест, сравняваш ли ги с Евангелието? Бориш ли се със завистта, похотта, сребролюбието, лукавството, лицемерието, чревоугодието, гнева, злобата, омразата, надменността, осъждането на другите, самолюбието и т. н., мразиш ли тези неща, молиш ли се на Христос да те очиства от тях-това е истинска вяра. Да се изчисти човек от ужаса на страстите, ето това е спасението. Не само какво си направила, какво е духовното ти състояние е най-важното. А, че си направила направила си, ти сама го споменаваш в темата. Направила си греха на блуда - един от смъртните грехове. Просто не е имало човек до тебе, който да ти покаже, колко пагубен е той. За съжаление живеем в сатанинско общество внесено от Запад и хората не само не знаят, но дори и не подозират, че влизането в интимен контакт извън църковният брак носи едни от най-горчивите плодове в живота им. Целят да ни превърнат в животни и този грях е един от основните които използват за целта, вкаран е навсякъде около нас - интернет, вестници, телевизия, мода, възпитание, ценности, и така събужда спящата в човека змия. Доста сложен е механизма на този грях, и хората лесно се заблуждават, че не е нещо грешно, че няма разлика дали са в църковен брак или не, смятат, че блуда е нещо биологично естествено. Да такъв е но само за животинският свят, не за човешката духовна природа която е създадена по образ и подобие на Бога. А се нарича смъртен грях защото причинява не нещо друго в човека, а духовно умъртвяване. И друго, самият факт, че вярваш, че си урочасана, също е грях. Това е признак на неверие в Бога, а и човек е роб на това от което се бои. Сигурно и тежка музика слушаш, вярваш в суеверия, в сънища, ходила си да ти предсказват бъдещето, а и по астрология и лунни дни се водиш, а и носиш амулет, а и пушиш и се напиваш по дискотеки. Просто възможни примери които може би не виждаш и които също те вкарват във филма на ужаса. И през ум да не ти е минало да търсиш "изчистване на негативната ти енергия" при "специалисти в тази област". В такава беля ще се вкараш, че ти е бедна фантазията. Има само едно единствено лечение-да видиш греховността си, да се покаеш за нея, след което да я чистиш с тайнствата на църквата. Борбата с падналото ни естество е цял живот. Не се заблуждавай, че си в някакъв лош период от живота си който ще отмине. Неприятностите като видове ще се повтарят в живота ти в приблизително равни интервали. Примерно веднъж на седем години ще имаш травма и операция, веднъж на пет години ще бъдеш предавана и изоставяна и така нататък. Това е заради съединението на душата ти с демони чрез греха, и колкото повече се съединяваш толкова интервалите ще се скъсяват и гадостите ще зачестяват и ще стават все по-тежки. Те се редуват в живота ти, един демон отговяра само за конкретен вид страдание друг за друго. Бих те посъветвал да прочетеш Евангелието то е основата, но не е достатъчно, трябват ти задължително трудовете на Игнатий Брянчанинов, а също препоръчвам Исаак Сирин и Теофан Затворник. Повярвай ще избегнеш ужасно много заблуди и страдание за в бъдеще. И внимавай да не отидеш на изповед в църквата без искренно покаяние, демек за да отчетеш списък с греховете си, защото тогава не само, че няма да се избавиш от тях, но и ще си навлечеш още неприятности. Покаяние е нужно, а не отчет. Бог е личностно същество и той гледа с какво човек отива при него, а свещеникът е просто свидетел. И запомни това: Гордостта това е Сатана. Степента на гордост е степен на изкушение от дяволът. Колкото повече се превъзнася човек толкова повече ще страда. Ще страда от дяволът, като той чрез даденият му вход до душата усилва страстите до безобразно високи нива, а често ще страда и от всякакви външни обстоятелства. Затова доколкото е възможно не му подавай ръка-следи за съвестта си. Има още един духовен закон-ако съгрешиш тогава когато имаш пълната сила и свобода да не съгрешиш, тогава ще станеш роб на греха. Затова внимавай в малкото, то е решаващото. Любовта към Бога и към ближният е най-важното но то е възможно само чрез изчистването от страстите, което е възможно само чрез силата на светият дух, а светият дух се привлича само със смирение-противоположното на городостта. Спасява се тоест способен е да приеме Бога в себе си и Бог е готов да приеме него, е този който даже не е успял да изкорени страстите докрай, това са редки хора, а този който искренно иска да ги няма в него, кае се за тези нарушения, съзнава че той съвсем не е такъв какъвто трябва да бъде. Именно първото и много важно е човек да види кой е той в действителност. И оказва се този, който искренно поиска да бъде човек, тоест да не бъде напълнен с всички тези срамни неща и се постарае да живее в това направление, и се кае, тогава на него ще бъде открит вход за царството Божие, което е вътре в самият него.