Споделена история от Други

На най-добрата ми приятелка!
Обичам те! Обичам те, но знам, че ти ме обичаш в пъти повече. Наричам те"моя свят", но знам, че аз съм "твоя свят" наистина. Не се интересуваш дали съм красива или грозна, не се интересуваш от парите ми... просто се наслаждаваш искрено на времето прекарано с мен. Нямаш претенции към това, което готвя- харесваш всичко. Същото е и с музиката. Винаги ме изслушваш. Не можеш да ми помогнеш, ако имам проблем, но идваш и ме подкрепяш с прегръдка. Винаги заспиваш, когато и аз и се събуждаш, когато и аз. Винаги ме изпращаш с най-голямата тъга и ме посрещаш с най-голямата радост. И знаеш ли- ти ми даде най-хубавото чувство на света- да бързаш да се прибереш, защото знаеш, че някой те чака и няма търпение да те види. Обичам те, но знам, че ти мен повече!
ПОСВЕТЕНО ОТ СЪРЦЕ НА МОЕТО КУЧЕ!

Коментари

1.   Това е за категория "Проза, литература".
Иначе е добро.

2.   Така е, кучетата са прекрасни. Аз обаче имам котка... Таа... не разбирам, защо го пишеш това тук?

3.   И аз искам да благодаря, благодаря на най-добрите ми приятели, защото не беше само един. С първия пораснахме заедно, той ме научи на обич и любов, а после си тръгна. После прибрах от улицата едно проскъбано, мърляво, болно, гладно кученце и се погрижих за него, а той в замяна ме научи на благодарност, и после и той си тръгна.
А сега имам цели двама най-добри приятели, които са част от семейството ми. Винаги ме чакат да се върна удома, и когато видя искрената им радост и любов, и ги прегърна се чувствам като най-щастливото дете на света, нищо, че вече съм голямо момче. И знам, че когато ги загубя ще ме боли и ще ми адски мъчно точно толкова колкото и за първите две кучета. Но никога, никога няма да съжалявам, че съм ги имал в живота си, и винаги ще искам да имам по един такъв приятел до края на живота си.
Някои сигурно ще си кажат - тея откачалки пишат поезии за кучета, но само човек, който е обичал и е бил обичан от куче ще ни разбере. Те са много по-човешки от нас хората.
Хора, помагайте, грижете се, ако имате възможност за каквото и да е било животно, техните съдби често зависят от нас, какво по-хубаво от това, да промениш нечий живот към по-добро?

4.   Номер 2 - Гледах нашумялото видео с влаченото от кола куче и в някакъв емоционален изблик, реших да напиша послание към моето куче, пред всички читатели на сайта. Дано да не се причиняват повече такива неща на бедните животинки, обичайте ги, нямате представа какви душици са :) Номер 3, благодаря за хубавия коментар!