Споделена история от Други

Какъв лаптоп да си взема (около 800 лв.)
Искам лаптоп, който да ползвам спокойно за youtube, facebook и други такива по-тежки места /всъщност на сегашния ми лаптот всеки сайт му е тежък/.
В момента съм с HP Pavilion dv6 - видео картата се отлепи миналата седмица, казаха ми, че вече е прегряла и няма гаранция колко време ще ми издържи лаптопа; процесорът е AMD Athlon II Dual-Core N330 2. 3 GHz;
забива ми постоянно, едва гледам клипчета в youtube, редовно ми забива във facebook и ме изхвърля...
Важно ми е да не прегрява много. Бюджет - до 800 - 850 лв.

Коментари

1.   Всичко лаптопи в момента са боклуци. Каквато и марка да купиш няма да си доволен.

2.   Не си взимай лаптоп с нещо от AMD, много греят и при лаптопите имат проблеми с температурите

3.   Занеси да ти го преинсталират и си виж и рутера. Не мога да си представя че имаш проблени с ютуб и феисбук. Ако игеш игри добре, ама тука става дума за един прост флаш плеър.
Между другото компютрите и лаптопите се чистят и от прахоляк от време на време.

4.   вземи си някой за около 400-500 лева с вградено видео. в никакъв случай с отделна видео карта. ще спестиш пари, ще е е пъти по-стабилен и ще работи толкова дълго, колкото и един за 800 лева. е, ще е тежичък и батерията няма да струва много, но и за 800 лева трудно ще намериш лек с добра батерия.

5.   Ако няма да играеп игри, или да създаваш 3д контент, то Acer Aspire ES1 e твоя човек.
Дори и да не го харесаш, то търси три неща в съвременния лаптоп.
Търси лаптоп с
Full HD резолюция (1920x1080). Все пак не сме 2012!
SSD памет - скоростта е невероятна. Никога няма да искаш да ползваш компютър със стар хардсиск след това
Над поне 8 гб рам - 8 е стандарта, но и с 6 ще минеш, макар че са рядкост.
Ок, няколко не чак толкова важни неща.
13. 3 инча е добър размер за лаптоп. Лесно преносим и батерията държи повече. Ако избираш между 15. 6 и 13. 3 инча, вземи малкия. Гърба ти ще ми благодари след това.
DVD записвачките са безмислена отживелица. Хубавото е, че на тяхно място можеш да поставиш екстра памет.
Видео картите са или много скъпи, или много неефективни, но и в двата случая, батерията на устройстовото ти ще е много по-малотрайана.
Ами това е.

6.   Имай предвид, че настолният компютър предлага по-добро съотношение цена/производителност. Ако не го мъкнеш постоянно се замисли кое си струва.
До номер 2: Не, че има вече лаптопи с процесори на АМД, но замисли ли се изобщо дали автора/авторката му е правил профилактика на този лаптоп.

7.   Давам го в сервиз два пъти в годината, за да го почистят. Имам лаптопа вече 5 години.

4, казаха ми, че ако си взема с вградено видео, ще е най-голямата грешка, която мога да направя.

Препоръчаха ми този:

http://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-100-s-8gb-pamet-s-dvujadren-intel-core-i3-5005u-2-ghz-3-mb-cache-8-gb-1-tb-sata-5400-rpm-nvidia-geforce-gt-920m-2-gb-ddr3-free-dos-cheren-77156/pd/DQWG53BBM/

Как ви се струва?

8.   Посочения от теб компютър има GT 920м. x20 са винаги най-слабия клас видео карти. - картите са много бавни. Не очаквай да може да играеш нови игри, дори и на минимални изисквания. Тази карта не може да подкара дори и игри като Witcher 2, която е от 2011 (фактически, играта ще тръгне, но няма ще е накъсана)
Хардискът е с 5400 оборота - Възможно най-бавния съвременен вариант.
i3 5005u е един от най-слабите процесори от последните две години. Хубавот е, че консумира по-малко ток и ще имаш по-голям живот на батерията. Равнява се на нетолкова добър процесор от 2012.
8гб рам е добре.
Дисплея е с най-ниска резолюция, а леново не се славят с добрите си дисплеи от нисък клас.
За 700 лева, можеш да си вземеш много добър лкаптоп втора ръка.

9.   С вградената видео карта нито игри ще можеш да играеш, нито да гледаш клиповре на Full HD

10.   Авторът:

8, не играя игри; страх ме е да рискувам за втора употреба.

11.   Ами тва е AMD какво очакваш. Ако питаш мен по-добре си сглоби един стабилен компютър за около 1500
Intel core i5
Nvidia gtx
Земи си някъв motherboard
Монитор може всякакъв (ако играеш fps игри си земи 144ghz)
8 GB ram
И останалите части като охладители и т. н. има избор.
А колкото до лаптоп недей си взима че ще го ползваш 2 год и ще издаде багажа, a да кажем е комп. ако ти се развали нещо не сменяш всичко ами само една част. Можеш да си го upgrade-ваш и т. н

12.   За този какво ще кажете?

http://shop.aitech-bg.com/acer-aspire-timelinex-as5830g-2334g75mnbb-i3-2330m-156-4gb-750gb

Авторът

13.   Аз бих ти препоръчал Лаптоп HP 250 G4. В момента е доста намален в Ardes. bg, може да се възползваш от промоциите. Също така може да отидеш и да го видиш на живо, защото имат магазини в доста градове. Успех и дано съм успял да ти помогна.

14.   13, за тези пари е перфектен.