Споделена история от Други

Прекратяване на договор с мтел
Здравейте! Искам да попитам, понеже миналата година септември месец, подписах договор за мобилен интернет с мтел, но вече не ми е нужен. Ще изчакам края на срока на договора, който е този септември, но какви са процедурите. Не съм спирал договор до сега, до колкото знам, трябва да се подаде молба, 30 дни преди края на договора, но все пак да се допитам до Вас, защото ако питам в офис на мтел, ще ме излъжат, само и само договора до продължи.

Коментари

1.   Договора като си изтече, става безсрочен и можеш да го прекратиш по всяко време, нямат право да го удължават без твоето съгласие.

2.   След изтичането на тази година (ако е за една година) договора става безсрочен и се прекратява с едномесечно предизвестие. Можеш да пуснеш предизвестието и един месец преди изтичане на срока като пишеш "не желая срока на договор номер ХХХ валиден до дата ХХ септември 2016 и искам съшия да бъде прекратен на опоменатата дата". И задължително искай входящ номер на предизвестието.

3.   Ако са ти дали някое устройство да ползваш по време на договора и трябва да я върнеш след края на договора, пази си протокола, че си я върнал. Често "загубват" информацията, че си го направил и искат да я платиш.

4.   Здравей! Нямат право да ти го удължат договора, така че става безсрочен

5.   Ами, ако имаш парите, можеш да си го спреш веднага, стига да платиш всички такси на куп, аз съм си спирала договор, точно за емтел по този начин. Н е знам, как е при теб, но аз съм доволна от фирмата, прехвърлих се на Виваком, защото ми е по-удобно да плащам всичко заедно, а и само телефон нямах към тях-не знам, вие какви проблеми имате, но за сега съм доволна от всички без Теленор, когато беше Глобул, заради обслужването в магазина... бяха мега зле!

6.   От Автора:
Номер 3: Не, не съм взимал устройство към договора, но благодаря!
Номер 5: Просто вече не ми е нужен мобилен интернет, затова го спирам.