Споделена история от Други

Не Издържам вече на този шум
Здравейте. Казвам се М на 22 години. Значи моят "проблем" може да ви се стори незначителен, но за мен не е така. Та става вапрос, че живея в блок, на горния етаж над мен живее младо семейство имат бебе вече на 7 месеца. Тяхната стая е над моята. От както се роди детето им в продължение на тези 7 месеца, при тях музиката не се спира, това е 24 часа в денонощито (ако освен не спре тока) . През деня както и да е, но вечер когато всичко е тихо музиката се чува, или по скоро едно неприятно тънтене, думкане (нещо подобно като вибрации) и не може да се спи. Предупреждавал съм ги много пъти, те казват че не спират музиката, заради детето да свиква на шум, и че уж вечер не била силна (което не е така).

Казвам ви досега съм виждал всякакви семейства и деца, но такива при които музиката 24 часа да не се спира според мен е ненормално.Чудя им се не им ли се иска понякога да им е тихо и спокойно поне за час. Нямат ли нерви. Деца не се гледат така. Та както вече обясних казвал съм им много пъти както и семейството над техния етаж, но оправия няма. 7 мецеса няма вечер в която да съм се наспал като хората, после по цял ден ми е криво. Напоследак усещам и някакъв шум в ушите, мисля си, че е от напрекъсната музика, вечер, имам чувството, че барабан ми бият на главата. Опитвам се да не мисля за това, но не успявам. Представете си прибирате се от работа уморени музиката ви гърми, отивате да ядете - същото, пускате си филм пак така, лягате да "спите" отново музика. Ееее вече ми писна...Кажете моля ви какво да правя. Дайте някакъв съвет, не се издържа повярвайте ми.

Коментари

1.   Купи си тапи са уши от аптеката, и се наспи!

2.   Всеки път когато направя купон в нас полицията идва в 22:10. Казват ми, че ако не намаля музиката при второ обаждане от съсед ще ми напишат акт. После ми обесняват, че и те са били млади и ме разбират много добре, но трябва да си вършат работата. Ако ще не дете, а цирков тюлен да имат, нямат право да те безпокоят след 22:00

3.   Хаха, тапи ще си купува, че някой не знае къде е границата! Има правилник за живущите в блокове. Намери го и им покажи. Спомням си, че едно от правилата беше, че може да има шум само от 10 сутринта до 10 вечерта, като изключим времето от 2 до 4! И моите съседи не са света вода ненапита, та съм чела доста. А ако пак не се спре това-има си полиция! Ти да не мислиш, че е законно! И глоба ще платят. Но все пак първо опитай с добро.

А какви са тези родители, които държат бебето си по 24 часа на силна музика!?! То ще получи някакви проблеми това дете...

4.   Май не те, а ти имаш проблем с нервите, замисли се? Отиди на лекар или употребявай нещо, алкохол например?

5.   Понякога, колкото и да се опитваме да бъдем добри съседи, да се съобразяваме с тях, идва един момент в който ти писва...След като си провел няколко добронамерени разговора с тях и е нямало резултат, единствения вариант според мен е да подадеш оплакване в полицията.

6.   Покрай тапите за уши се снабди и с мощни колони и проведи терапия чрез Рамщайн. Аз така излекувах един комшия, почитател на чалгата. Два дена му стигнаха, за да схване, че трябва да се съобразява с околните, за да се съобразяват и те с него.
Може и да внесеш жалба в районното, понякога дава резултат дори в БГ.

Дядо Торбалан

7.   НАРЕДБА № 1 ЗА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД И ОПАЗВАНЕТО НА ОБЩИНСКИТЕ ИМОТИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ГОЛЯМА ОБЩИНА

Чл. 3. (1) Освен забраните по предходния член, в жилищните сгради се забраняват шумни увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели.

(2) За задоволяване на битови потребности, дейностите по предходната алинея могат да се извършват само от 8 до 14 часа и от 16 до 20 часа в дните, обявени за работни, а със съгласието на засегнатите обитатели и в почивни дни.

(3) Промишлена, складова и шумна търговска дейност в жилищните сгради и комплекси се разрешава само след писмено съгласие на обитателите. Разрешението се издава от техническите служби при райони по установения ред.

(4) В случаите, когато не могат да се осигурят ефикасни обезшумителни мерки, за спазване на изискванията на съответните хигиенни норми, ползуването на озвучителни уредби и на шумни апарати и машини (зъболекарски, прахосмукачки, циклещи и др.) може да става само от 09.00 до 14.00 и от 16.00 до 21.00 часа.

(5) Свиренето на музикални инструменти и пеенето за обучение, репетиране, преподаване и музициране може да става само от 08.00 - 14.00 и от 16.00 - 22.00 часа.

Полиция и предупреждение. При повторно нарушение- глоба или имуществена санкция.
Понеже има голяма търпимост, затова има и безредие.

8.   Започвай да им викаш полиция или им подпали колата.

9.   твоята история ме уби :D

10.   На всеки етаж има електромерно табло и безопасен прекъсвач който да спре тока на абоната в случай на авария. Ативаш там дърпаш го вечерта и спиш спокойно. На сутринта го пускаш и готово.

11.   Ами оплачи се на полиция или на някои друг. Има глоби за това.

12.   И аз имах същия проблем!!!Аз ги предопредих,те не ме послушаха и хоп-троп,аз им срязах жичката и е полях с киселина и готово!!!Ако искаш се обади в полицията.

13.   Аз спя с тапи за уши, така шумовете, коио чувам не са толкова остри и някак се абстрахирам по-лесно, но вибрациите се усещат малко или много. Все пак опитай с тапите наистина. Оранжевите си вземи от аптека. Друга идея е да се преместиш в друга стая да спиш, ако е по-тихо. Мисля си, че това все някога ще спре, имай търпение. Дано по-скоро стане :(

14.   От такива съседи се увредих трайно и сега пия по5 вида хапчета вечер за сън и задължителни тапи за уши а се сдобих и със страхова невроза от това думкане.

15.   хахахах ша откача... абе хора, много сте ми смешни, не си ли знаете правата бе???

16.   И при нас съществува същия проблем вече 4 години. Под нас живеят абсолютни селяни, за които правила и наредби не съществуват. Всеки ден от сутрин след като се събудят до към 2-3 през нощта слушат високо музика. Предупредихме ги лично, на което се държаха арогантно и нагло. След като нервите ни не издържаха подадохме устна жалба в полицията. Кротнаха се за седмица може би и пак започнаха с думкането по всяко време. Стново ходихме в полицията и подадохме вече писмена жалба. Повикаха селяните да пишат обяснение. Мислехме, че вече поне вечер ще си починем и поспим. И ето че от няколко дни започнаха да пускат отново високо музика и след 22 h. Наистина не зная какво да правя вече? Дори и предупредени от полицията продължават да своеволничат. Дайте ми съвет, моля ви!

17.   Кажи пак на полицията, работата им е да ни защитават, да не се скътават като мишки! Кажи им че ако те не реагират, ще вземеш нещата в свои ръце и може да има кръвопролития!

18.   Аз пък се чудя как от най-малко 18 човека никой не се сети за...
"те казват че не спират музиката, заради детето да свиква на шум"
??? !!!???

Нели

19.   Ние пък имаме луда баба и луд дядото на по-горният етаж и бабата вика през 1 час, а през нощта поне по 3 пъти ни буди вече повече от месец. Правила съм им забележки, на 112 съм звъняла и вече изгубих надежда. Ако някой е имал такъв проблем и се е справил успешно се надявам да сподели.