Споделена история от Други

Гадни съседи
Живея в къща и съседите постоянно вдигат шум. Вечер пускат музика която аз определям като "цигански кючек". И това в периода от 22 до към 3-4. Сутрин, най-вече събота, неделя и лятото около 6 часа, вдигат невероятен шум печатейки греди и палейки камиони и коли. Опитахме да говорим с тях, не стана. Викахме полиция, пак нищо.
И реших, че започвам с номера. Сега аз ще съм гадна съседка. Само ще помоля да дадете идеи за някое номерче. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Няма оправия с гадни съседи.

Не можеш да промениш хората.
Можеш да изкараш съседите от дома им, но не можеш да изкараш Бай ти Ганя Блакански от съседите си...

Можеш или ти да се промениш или да напуснеш ситуацията, която е непроменяема, като се изнесеш и се преместиш да живееш на друго място...

М. 30г.

2.   slayer по цял ден

4.   Пусни метъл, ама як, че да им разкървави ушите на чалгарчетата. Направи си шумно парти с приятели.

5.   Абе, ти хубаво ще си "гадна съседка", но нали се сещаш, че ако и ти почнеш да вдигаш шум, може и да не впечатлиш точно тези съседи, но със сигурност ще изнервиш допълнително останалите ви съседи и ще стане истинска междусъседска война. За това внимавай какви точно номера правиш, че да не се окаже в един момент, че си настроила цялата улица срещу себе си. По-скоро поговори с всички останали хора в района, със сигурност и те се дразнят и заедно решете какво да правите.

6.   След като слушат чалга им пусни метъл. Пък ако са някакви заспали, купи си трева и семките им ги бучни в градината. Като поотраснат викни полиция и гледай колко набързо ще се кротнат. :D Можеш и да им опръскаш къщата с боя или пък да си изсипеш боклука пред тях или в двора им. Ако имаш домашен любимец пък можеш да му изхвърляш сещаш се кое в двора им. :D Аман от малоумни съседи. И внимавай да не те хванат.

8.   хвърляйте им пиратки в двора, светете с лазерни фенерчета по прозорците, уловете мишки и ги пуснете в двора им, запалете 2 - 3 гуми пред къщата да им мирише на хубаво (гледайте да не ги подпалите :Д) хвърлете в двора им умряло животно или ги целете с развалени яйца (пак да им мирише на хубаво :Д) започнете и вие да пускате музика и да викате гости да правите панаир... Надявам се поне един пример да влезе в действие. Успех!

9.   " като се изнесеш и се преместиш да живееш на друго място... " - да бе да, тя жената се е устроила, дай сега да се мести, и така всеки път да се мести, баси, тука не сме тъпата америка! А и може би мястото е близо до работата й, какво тогава, и работата ли да смени - тва да не са ти носни кърпички.

Авторке, напълни с нещо гадно шишенце с пулверизатор и им напръскай прането, ама да е нещо дето трудно се пере.

Като запалят пак някой камион или кола снимай с телефона и занеси видеото в полицията - предполагам, че такива паления на неща са забранени.

10.   "да бе да, тя жената се е устроила, дай сега да се мести, и така всеки път да се мести, баси, тука не сме тъпата америка! "

Тук не е Америка, но няма как да превъзпиташ възрастни хора, само защото не ти пасват на характера и мирогледа ти... Няма как след направена забележка от твоя страна, те да се променят, да прослушат класическа музика, а не чалга, са станат тихи, сдържани и възпитани.

Хората не се променят (с малки изключения), само ти можеш да се напаснеш към тях или да ги игнорираш... Както приятелите - само с тези, с които си допадате, слушате една и съща музика, имате общи интереси и допирни точки, са ти приятели. Няма как да си приятел с всички хора, както и няма как да моделираш съседите ти по твой вкус и подобие ;)

М. 30г.

11.   Закон - от 14:00 до 16:00 и от 22:00 до 06:00 СЕ ПАЗИ тишина. Ако през този период те ти създават неудобство, си в съвсем законното си право да се обадиш на полицията - все пак те са за това. :)

12.   Пъхни им използвана дъвка в ключалката :D

13.   Етонти един гаден номер. Събери 2000 лева, дай ги на спортно настроени момчета, да се погрижат, за да не могат комшиите ти да ходят цял живот. И едва ли след това ще ти създават проблеми.

14.   Точно така, номер 9! Тук не сме "тъпата" Америка, тук сме тъпата българия! Тук е пълно с простаци точно като теб, няма оправия!

15.   По твоята логика номер10 - дай всички цивилизовани и образовани хора направо да напуснем България и да я оставим на малцинствата...

16.   Не падай на нивото им а викай полиция и така докато не престанат, също говори и с другите съседи, може да пуснете жалба заедно

17.   Аз имам съседи от село Криводол, жалби, полиция, прокуратура, чупиха ми прозорци, пробиха ми тавана- нищо. Сега като се напият и мъж и жената, слагат двете си дъщери да. спят, а ние се пренасяме в кухнята със матрака. Търпим кючеците и нищо не можем да направим. Жалко че се родихме тука. Но няма как.