Споделена история от Други

Сериозен вирус във facebook
Здравейте! Тук съм не да искам съвети, а за да споделя какво ми се случи през последните 10-15 дни! Всичкото лошо започна на 17 юни, когато започнаха да се пращат линкове от името на мой познат на чата ни, а после започнаха да се споделят на страницата ми. Аз внимателно изтривах линковете, за да не се заразя и за да не видят други, но за съжаление профилът ми се зарази и започнаха да се качват линкове от мое име. Но това се оказа малък проблем в сравнение с напредващия "стадий" на този ужасен вирус, който се лепна на профила ми без да кликвам на никакви зловредни файлове. 5 пъти си сменях паролата, сменях имейл, закривах си профила, свалях прочистваща програма(CCleaner), както и уж по-силна антивирусна програма (avast). За съжаление никоя от тези опции не успяха да се преборят с проблема. Започнаха да се трият част от снимките, данните и почти всичките потребители в списъка ми. Но с времето преглътнах това и се отказах от профила си. Реших, че с това проблемът ще утихне. Да ама не! Вирусът започна да праща покани на потребители и споделя мои снимки и тези на приятели в страницата ми, а на линка пише "по**ография". Но най-лошото е, че започна да качва неприятни снимки на страницата ми от мое име! Почувствах се ужасно и се ядосах защо и на мене трябваше да се случи това по дяволите! Този профил съм го използвала 4, 5 години и не съм се сблъсквала с такъв ужас!
Обмислям варианта за нов профил и искрено се надявам всичко да е наред и да възстановя поне част от съсипаното! Трябва да разубеждавам някои, че профилът ми е буквално унищожен от тоз проклет вирус и така вреди и на други потребители.
Ако някой се е сблъсквал с такъв кошмар, бих желала да ми сподели.

Коментари

1.   Леле, човек абсолютно същото се случи и на мен и на двама мои приятели.

2.   Това е ужасно, този вирус цели да те скара с приятели и всичко, това е най-ужасният вирус с който и аз се сблъсках

4.   Аз, преди 4 дни си купих нов компютър заради този вирус, с течение на времето така и компютъра ще ти се съсипе, вярвай аз го преживях и вече нямам фейсбук!!!

5.   Ужас човек, преинсталирай си веднага компютъра преди това да е проникнало в компютърната ти система ама веднага!!!

6.   И аз имах до преди 2 дни, същия проблем като твоя. Лошо наистина, но няма какво да се направи освен да чакаме!!

7.   Мила, ще ти кажа че това нещо е ужасно, бъди готова на всичко, занеси компютъра на преинсталация и не използвай фейсбука, преди проблема да са го отстранили. Бъди готова за най-лошото лично аз съм преживяла по-лошо нещо и от това за съжаление това е само началото мила, преинсталирай си компютъра и не влизай във фесбука докато не бъде отстранен проблема.

8.   Лошо!!! Много лошо, и аз съм със същия проблем, при това по-зле!

11.   Оф, съчувствам ти!

12.   Очаквай, по-лошо, това е едва началото още нищо, не си видяла аз съм по-зле в пъти повече!

13.   Ужас, някой знае ли как се получава такъв вирус и какво трябва да направим, за да го избегнем???

14.   Мислила ли си, че може да не е вирус, а някой хакер който те е набелязал. Може някой враг или някое бивше гадже да му плаща и така. А може даже да не е хакер вече има всякакви програми, но аз мисля, че не можеш да направиш нищо за профила си. Знам, че не искаш съвети, но продължи напред с нов профил и предупреди приятелите ти и близките, че това не си ти.
Коментара е от момче на 14 години на, което му се е случвало нещо подобно.

15.   Най-вероятно нямаш вирус на компютъра, а като си цъкала на някой сподел линк не си погледнала и си оторизирала Facebook app, който върши тези поразии. Прегледйа какво имаш в Settings -> Apps. Можеш да го достъпиш директно от тук: https://www.facebook.com/settings?tab=applications

16.   Пиши във форума на Kaldata. Там ще ти помогнат.