Споделена история от Други

Страх от тъмното
На 23 години съм , а имам необясним страх от тъмното. Бих казала смешен на моменти. Например сега, когато се стъмнява по-късно, излизам към 7-8 вечерта и умирам от страх..не мога да си го обясня, все съм под стрес, а не е нормално...исках да споделя-не зная как да се преборя.
Всеки ми се струва съмнителен и страшен.

Коментари

1.   Консултирай се с психотерапевт. Или излизай по-често,но да кажем с някого. Постепенно ще го преодолееш.

2.   Нормално е!Живеем в страна с никакви закони и престъпниците си живуркат на воля!Никакъв психотерапевт не ти трябва,а защитен спрей!

3.   Имах АБСОЛЮТНО същия проблем от 10 до 12 годишен (сега съм на 14)... Страх ме беше, когато се прибирах от училище в 7 часа и карах майка ми да ме чака на спирката... Всеки ми изглеждаше съмнителен, постоянно слизах от тролеите заради това, че някой ме плаши, постоянно преминавах от тротоар на тротоар за да избегна хора... Но просто и аз не знам как се оправих.. изведнъж спря да ме е страх и започнах да си ходя.. Баща ми ми казваше, че никой нищо няма да ми направи, постоянно излизах с брат ми и т.н... Няма нищо страшно повярвай ми, знам какво ти е!!!

4.   Аз съм на 17 и съм същата, ако няма човек до мен и лампата не свети полудявам. Имах много лошо детство от от 4 до 9 год. всички измираха пред очите ми. Едва ли нещо ще ти помогне!

5.   Спокс най много някои психопат да те убие,разчлени и да зарови останките ти в цяла България.Не е толкова страшно.

6.   Имам същи проблем от няколко месеца. На 21 години съм а просто пощурявам щом се стъмни. В последните месеци се засили и вече е непоносимо. Мисля си само за гадни неща, колкото и да се опитвам да мисля за друго-няма спасение. Не е нормално, а страхът е ужасен. А приятелятми спи до мен!

7.   Е а тия които са сами какво да кажат като имаш мъж до себе си от какво се плашиш

9.   Спри наркотиците.

10.   Аз нямах такъв проблем до онзи ден, когато намериха в реката човешки ръце. От тогава не мога да спя като хората викам майка ми да спи при мен, защото умирам от страх и не знам просто какво да правя.

11.   Преди и аз бях така като теб. Понякога вървях в коридора през нощта без да светвам лампите и имах чувството че някой ще ме нападне отнякъде. Вече не съм така, ако си на тъмно навън може просто да взимаш някой с теб да те придружава или ако през нощта се прибираш отнякъде и трябва да вървиш хвани си такси и недей да ходиш по плашещите тъмни улици. Опитай се да превъзмогнеш страха си за всичко има решение! Успех!

12.   Знам този проблем много мъчително е нещеш да идва нощта направо мразиш тъмното всяка вечер си лягам със мъчение или ме варват в леглото на сила или заспивам да дивана не ми харесва тъмното но пък си гледам филми всякакви разлчленяват хора

13.   Не се вкаравайте толкова във филми. Беше ме страх и мен... когато бях на 8 обаче. Който иска, може да преодолее страха си. Нормално е хората да се чувстват по-уязвими вечер, тъй като зрението е ограничено, няма нищо страшно. Като за начало не гледайте страшни филми, че ще се психирате повече :D Но логично като погледнеш на нещата, вечер в заключения апартамент на не знам кой етаж високо как по дяволите някой ще се материализира вътре??? Най-страшното е някой комар, който да ти пийне малко от кръвта и толкова.

14.   Първо, много ми харесва това че сайта не толерира неграмотни думи и изречения. Така... Аз пък съм момче, на 27 и приятелката ми живее в близост до ромски (цигански) квартал. Тя е млада и ме обвинява че убивам романтиката като не искам да се прибираме пеша до дома й (за да я изпратя и после да се прибера вкъщи по обратния път) след дванайсе часа (най-късно). А там ромите (циганите) се разхождат на групички и често безчинстват. И аз викам на приятелката ми че не ми пука за мен, не че съм безстрашен но ми пука най-много за нея - питам я какво да направя ако ни нападнат трима четирима? Ако е един или максимално двама ще я защитя все някак, но ако са повече... Та аз сега по тъмно имам страх от тази улица, и мъничко бих се зарадвал ако и тя споделя не повече микро грам от вашия страх от недоброжелателни хора в тъмното, и не ме обвинява че скапвам романтиката като настоявам да не излизаме по нощите ако не я изпращам с такси...

Наистина, до авторката на текста - страха ти е нормален до някъде. Вземи си спрей и електрошок!!! Не се шегувам, лошите неща се случват наистина РЯДКО но ВИНАГИ има възможност да се случат - така че едно спрейче в чантичката и един зареден електрошок (а за момче бокс, защото никой не е достатъчно силен че да се защити от повече от двама-трима) са доста полезни неща, особено ако човек се налага да минава по опасни улици вечер и нощем (и не дай си боже в малките часове).

15.   Номер 9 много смешно ки ти се струва!?

16.   Номер десет как така си намерила човешки ръце в реката? :((((

17.   Ти нямаш страх от тъмното, тъмното не може да те нарани. ти се страхуваш от неизвесното в тъмнината. Всичко това е в твоят мозък, не в реалноста. за да го преодолееш в тъмното когато изпитваш най много страх и те е страх да станеш от леглото, ти направи точно това, стани от леглото и след 5, 6 секунди всичко отминава срахът го няма

18.   Аз и в момента съм така,например: тази вечер ходих до магазина да купя вино на баща си и навсякъде в квартала наркомани , до магазина имаше една жена много съмнитела , понеже беше пълнолуние и беше малко светло в сянката си мисля че някой ме следи.Че някой ще излезе и ще ме нападне.Като малък и аз имах лошо детство, Виждах всички хора мъртви. Смисъл с черни очи бели лица бели дрехи като филм от ужасите.Моля помогнете ми.Другата седмица съм нощтна смяна и ме е страх понеже работя на един портал и Трябва да пускам хората ( да излизам от къбинката и да ходя до колата , като се връщам до къбинката имам чуството че някой ме наблюдава и ще ме нападне. Моля помогнете ми

20.   Спокойто ето го моя съвет да заспиваш. Ако твоят телевизор има таймер го нагласи за 30 минути или за 1 час, загаси лампата и гледай телевизия докато заспиш. При мен винаги работи успешно