Споделена история от Други

Най-добрият приятел на мъжа ми - пълен простак!
Преди да ме помислите за поредната нервна съпруга, която не харесва приятелите на своя мъж и иска цялото му внимание, ще ви кажа, че това далеч не е така. Аз се разбирам с всички негови приятели и приятелки, уважавам ги и уважавам личното му пространство, но има един човек, всъщност най-близкият му приятел, с който колкото и да се насилвах да общувам - така и не успях да го харесам, а все повече ми пада в очите с типичното за него просташко разхайтено поведение и огромното самочувствие.
Ще нарека човека Кристиян, защото ще се наложи да го споменавам често. Мъжът ми и Кристиян се познават още от първи клас, докато и двамата са учели още в техния малък роден град. Били са най-добри приятели до постъпването на мъжа ми в университета в София, където двамата се запознахме всъщност. Кристиян е отишъл да учи в Стара Загора и след това са се отдалечили. Но миналата година този Кристиян се премести в София, при това с помощта на мъжа ми - в Лозенец, нашия квартал. От тогава двамата не са спрели да излизат, да общуват и подновиха приятелството си напълно. Мъжът ми често казва, че това е вторият човек, който го разбира най-добре, след мен. Когато ме запозна обаче бях шокирана. Това е човек, който се държи доста разкрепостено, дори слободно. Хвали се как забивал всичко от 15 до 55 години и с подробности описва как е мамил жени да легнат с него, докато имал връзки с други такива. Това го разказва на мъжа ми, а той се смее на всичко това сякаш е за похвала. При други наши общи срещи, той дори ме е хващал за гърдите да прецени "истински" ли са. Това лично ми беше много обидно, но се засмях и аз, че да не развалям на мъжа си настроението. Чудя се как мъжа ми, който е много чувствителен, интелигентен, романтичен и мечтател по душа да бъде приятел с такъв простак и да му се кефи? Прочетох от любопитство техни чатове, за което може да ме обвините, но в тях това, което е писано е направо без коментар... Сега определено вече не искам да излизам с този човек повече и мъжът ми знае, но в същото време не искам да оставям мъжа сам, защото откъде да знам, че този няма да му повлияе нещо. Не мога да му забраня да общува с Кристиян, но като излязат, направо отвътре изгарям, искам да го убия и не го понасям. Какво да направя, за да спра да се ядосвам? Имам чувството, че ще избухна. Трябва ли да излизам и аз с мъжа си или да го оставям насаме с приятеля му?

Коментари

1.   „Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си“
С две думи сигурна ли си, че мъжът ти е по-стока от приятеля си?

2.   Мъжът ти определено не е добре и ти го виждаш в друга светлина, което е за тебе изненада, следователно не познаваш добре съпруга си. Ако той е чувствителен, интелигентен и романтичен просто няма да други с токъв човек. А пък неговия приятел да ти хване гърдите пред съпруга ти, за да провери дали са истински и той да си трае.. направи си сама извода. Утре може да реши и да те сваля... И друго не разбрах как мъжът ти след като е толкова възпитан твърди, че един простак може да го разбира най - добре, след теб.
Не ходи на срещите им, но говори със съпруга си сериозно в прав текст и му обясни притесненията, които имаш за това приятелство, не му спестявай нищо. Ако е толкова културен и интелигентен ще те разбере и ще сведе контактите си до минимум с него, а после полека лека ще ги прекрати изцяло, ако не бъдещето ще покаже какво ще се случи..

3.   Моят мъж не би допуснал да има приятел (подчертавам - приятел), който ей така да хваща гърдите ми и то в негово присъствие. А ако се случи някой идиот да ми посегне по този начин, определено няма да му е забавно и няма аз да му разваля настроението със забележкатзабележката си. И аз да мълча в унижение, за да им е кеф на двама пръчове? Не! Изобщо - мъжът ми не дава вид и поведение на човек, за когото жена му е добиче, с което може да се хвали, след като качествата и са били проверени чрез палпация. И кой мъж би бил О. К. с това?

4.   Мен яко някой приятел на мъжа ми ме хване за циците или тупне по дупето, такъв ще му отвъртя, че и двамата сериозно ще се замислят. С простаците не се действа възпитано, запомни добре!

5.   Абсолютно съм съгласна с номер едно, за съжаление. Щяд да пиша нещо подобно, но ето че е казано много добре.
Сори, ама наистина проблемът май е мъжът ти.

6.   Виждaш мъжът си кaкто ти се искa дa го видиш. Обичaш обрaзa който е в глaвaтa/ предстaвaтa ти, a не реaлният. Знaеш, сляпaтa неделя...
Aко мъжът до мен не сaмо позволи, a се и хили нa подобно поведение от приятел към мен, със сигурност ще го нaтиря дa си се обичкaт двaмaтa по между си. Дaли при тях не е тaкa? ! Отвори си очите.

7.   Точно като №1 и аз ще те попитам, не мислиш ли, че и мъжа ти е като приятеля си! Знаеш ли кои стават най-добри приятели? Ами себеподобните по начин на мислене, поглед върху живота и морал. И като цяло с еднаква интелигентност и култура. Така както описваш мъжа си-чувствителен, интелигентен, романтичен и мечтател по душа не виждам какво сходно намира в приятеля си. Не казваш колко време сте женени с мъжа ти и сигурна ли си, че си му разбрала /преценила /добре характера. А пък и пред други хора да ти пипа гърдите и мъжа ти да си мълчи, някак си не го разбирам. Той няма ли мъжко, съпружеско достоинство и да реагира както подобава. Странни съпрузи имало в новото време и няма да се изненадам ако неговия приятел покаже и по-интимна бизост с теб. Как ли ще реагира съпруга ти тагава.
Ако въпроса е само как да не се ядосваш, ами слагаш перде на очите си и ги пущаш да ходят когато и където си искат. Само, че това рано или късно ще се отрази на връзката ви с мъжът ти. Защо не споделиш всички твои тревоги от тази ситуация със съпруга си и виж какво той ще каже и как ще реагира. Дали ще се съобрази с твоите възражения относно поведението на приятеля му. Ако не, очакват те трудни времена напред.

8.   Не общувай повече с Кристиян, остави мъжа ти да си излиза сам с него. Хем е по-добре за мъжа ти да си има лично пространство и време насаме с приятелите си, хем ти няма да се ядосваш покрай този. Не питай за него, не го споменавай у вас, освен ако мъжът ти не сподели/разкаже нещо. Не го мисли, гледай да не се засичаш с него и ще спреш да си късаш нервите.

9.   В отговор на 2 ще добавя, че ако на мен мъж ми постави ултиматум да избирам между него и някой от най-близките ми приятели, няма дори да се замисля. Ако някой се опитва чрез манипулации да изхвърли важен за мен човек от живота ми, той е този, който няма място в него.
Авторке, съветвам те да помислиш малко, преди да послушаш съвета на 2, защото ако мъжа ти има темперамент като моя, ще изхвърчиш преди да си се усетила.

10.   Директно кажи на мъжа си, че не ти допада онзи човек, нито присъствието му близо до теб и ако иска да се вижда с него да си се виждат насаме!

11.   Явно мъжлето ти е комплексар и е "чувствителен, интелигентен, романтичен и мечтател по душа" само от шубе да покаже себе си. Ако забогатее повечко ще има да гледаш сеир от първи ред. Явно не се познавате истински.

12.   Ето, ще ви разкажа за днешния разговор със съпруга си. Седнахме на масата и му казах в прав текст, че поведението на този е възмутително и е странно какво намират да си говорят, като този е един себичен маниак. Реших, че трябва да спра с компромисите от моя страна. И мъжът ми каза, че не било вярно, бил малко "екстремен", но иначе добър човек и го е подкрепял много пъти. Спори с мен, за да защити този идиот. Най-много това ме наранява. Аргументите са му, че повечето му приятели и колеги били двулични и фалшиви, а Кристиян какъвто и да е - поне бил искрен човек. Ами нека всички станем простаци, поне ще сме искрени... И не знам дали споменах, но това е човек на 33 години, не на 23! (Ние с мъжа ми сме на 32) Но разговорите между нас винаги са много зрели и изпълнени с уважение, като за вече "големи хора". Този се държи като тийн, после защо се чудя, че мъжът общува с него? !

13.   Мъжа ти ако мога да го нарека такъв, си е тотален женчо. Как може да позволи други да пипат жена му за циците. Що моята никой не я докосва даже, макар че има сумати приятели и знаят що за стока съм. Бой наред и дисциплина до дупка. Баси вие сте толкова разкрепостени, че не трябва да сте заедно.

14.   Мила бий шута и на мъжа си, и на този приятел! Според мен не са стока...

15.   Ако някой(без значение кой) хване жена ми за гърдите да прецени "истински" ли са, ще последва шут в топките за да преценя аз истински ли са му, доколко надалеч могат да хвръкнат или му е малко мозъка. С няколко думи - ще го смеля от бой.
Говори с мъжа си и в прав текст му кажи какво мислиш, как се чувстваш и каква трябва да е реакцията на мъж, чиято съпруга е опипвана пред очите му. И не на последно място - уважение дължи преди всички на теб самата. В противен случай що за семейство сте? Да си поема ролята на мъж!!! Пффф...

16.   Авторке, след като прочетох описаното от теб, силно се съмнявам дали определението "простак" не е комплимент към този, след като така се държи. Определено щом е такъв има за какво да се притесняваш. С времето този ще въведе мъжа ти в някоя ситуация, не че е задължително, но е възможно и мъжа ти сам ще прецени и ще го отсвири. Явно с твоите думи не става. Този определено внася смут в живота ви и може да попречи на нормалното ви съществуване като двойка. Отдели време и бъди искрена с нахалника и му кажи в очите, че държанието му е детинско и няма да има вашето семейство или семейно щастие, докато се хвали колко ученички или лелки е забил. Ти си длъжна морално да пазиш семейното огнище, докато простака, не е подкокоросал мъжа ти да върши същите неща. Дръж го настрана от вас, колкото се може повече и не се притеснявай, че си чела нещо, в твоята ситуация си абсолютно права.

17.   Леле, ужас! Има два варианта. Или мъжът ти излиза с Кристиян заради "доброто старо време", защото наскоро се е преместил в София, не познава никого... , т. е. по сантиментални причини. Или наистина не познаваш мъжа си и всъщност е същия простак като Кристиян и съответно неговата компания му е приятна защото са си лика-прилика, а всичкото това с милото и възпитаното отношение е само поза, защото знае много добре, че ако ти покаже истинското си лице ще го зарежеш.
Честно казано аз доста ще се притесня, ако приятел на мъжа ми си позволи такова отношение спрямо мен, а мъжът ми не само не реагира, но го приеме и като забавно. След такава случва вкъщи определено ще хвърчат искри и дори чинии. Да не говорим, че и ако не съм напълно в шок, което е възможно, въпросният Кристиян също може да отнесе някой шамар, но може и да му се размине, защото едва ли ще очаквам някой да се отнася така с мен и в първия момент няма да реагирам от възмущение. Обаче вечерта мъжът ми доста ще трябва да обяснява...
Ти си решаваш, ама аз на твое място доста щях да си говоря с мъжа си как е редно да се държат приятелите му в мое присъствие. Няма смисъл да го навиваш да остави Кристиян, защото за съжаление няма да те послуша, особено ако наистина държи на него и на приятелството му, но поне докато ти си с тях нека спазват някакво елементарно поведение.

18.   Известно е, че противоположностите се привличат. Мъжът ти явно е по-скромен и тих човек и чрез този негов приятел опознава дивата страна на живота. Всеки мъж си мечтае да спи с много мацки, но не всеки го може. Това с опипването може да се приеме и като по-груб майтап. По-важното в случая е как този Кристиян се държи с мъжа ти. Дали са истински приятели или се опитва да се възползва от него. За това трябва да внимаваш!

19.   Според ном. 9 Кристиян е по значим човек в живота на съпруга ти за разлика от теб и ти трябва да се примириш с това! И какви са измеренията и последиците на тази значимост, твоето унижение като съпруга. Страхотно...

20.   С какъвто се събереш такъв ставаш- има такава пословица. Мъжа ти щом е избрал да е с него да се бяхте разделили ако продължи това нещо.

23.   Много голяма моралистка е авторката, но и коментиращите. В 21-ви век сме, в Европа, малко по-сЛободно го давайте, не се афектирайте толкова от нормалното човешко поведение. Какво толкова е станало? Стига с този фалшив балкански морал от турско време, съвременните хора тройки правят, не знам знаете ли?

24.   Да, номер 23 правим тройки, ама ги правим с хора които харесваме, а не позволяваме на всеки изпаднал боклук да ни опипва. Така, че едното няма нищо с другото. В личния си живот мога да съм разкрепостена колкото си искам, но това не означава, че всеки е свободен да си прави с мен каквото си поиска. Ти как ще се почувстваш ако докато си ходиш по улиците ти се залепи някакъв изпаднал пиян тип и почне да ти се натиска и да те опипва, а? Въпросният Кристиян явно не само не привлича, ами направо отблъсква авторката, така че тя е в пълното си право да се възмущава от такова поведение.

25.   Мъжът ти или е сляп, или няма вкус към хората. Все пак не си прави генерални изводи за приятеля му. Но не позволявай на този приятел да се държи така с теб.

26.   Виждам, че темата не е от днес. Но искам и аз да си кажа. Ние сме двойка малко над двайсетте и сме от няколко години заедно, живеем си заедно и нещата са сериозни. Той има двама подобни приятели като с единият гледа да излиза като ме няма, тъй като веднъж бяхме на ресторант и онзи реши да показва порно снимки на моя там и освен това сменя момичетата като носни кърпи.. Другият е към 30 - те, говорил е преди време какви са цените на стриптизьорките в Англия, където живее, но тогава чашата преля и казах, че не ми е приятна темата и той спря. Наскоро обясняваше как е нормално обвързаните да си изневеряват, как вчера се запознал с някаква и на следвашата вечер се надява на обаждане за секс среща и моят така мазно се усмихваше. Един път бяхме излезли на дискотека /музиката не беше чалга/, онзи цяла вечер се опитваше да свали за една нощ сервитьорката. Сега го подканва за чалготека, там не ми се мисли какво би било. Явно и аз виждам моя човек в друга светлина? А той държи на мен, показва уважение към мен като сме с други хора, и се съобразява до голяма степен. Преди малко му казах по телефона какво мисля, отговорът беше, че съм искала да остане без приятели и ми трясна телефона. Има си и други приятели, разбира се.

27.   И аз имам такива приятели. Лошото при мен е, че работната ми среда е съставена от костюмарчета и снобари. Супер скучно е с тях и имам нужда да разпусна. Като се прибера на село, сядам на масата с местните, пуска се чалгата и се почва с ракиите и салатите.
Жените не трябва да се месите във всичко, някои работи просто не ги разбирате. Остави известна свобода на мъжа си.

28.   Номер 26 пусни си собствена тема, няма нужда да изравяш стари такива.