Споделена история от Други

Мнение за htc one a9
Здравейте! Обмислям скоро да си сменя телефона и съм се спряла като цяло на марката htc, тъй като използвам htc one mini от две години и половина и съм доволна. Ако някой има htc one a9 може ли да изкаже мнение за него, какви са плюсовте и минусите? Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Ок, плюсове
- има сравнително добра камера, но определено, не е нещо страхотно
- Красив корпус
- Доста силен откъм светлина и цветове дисплей.
- Тъй като е HTC, се представя значително добре, спрямо други телефони със подобни характеристики.
А сега минусите.
- За разлика от другите модели, има само един високоговорител.
- Прекалено скъп за класа си.
- Прилича на iPhone. Само го загледай. Просто е пълно копие, с разликата, че камерата е по средата. Смешно е.
- Батерията е незадоволителна. Да, има бързо зареждане и прочие, но пак си остава телефон с малка батерия.
- Не е толкова мощен, колкото очаквах, за цената му и леееко загрява.
- Базовата версия е само с 16 гб рам
- А НАЙ-ГОЛЕМИЯ минус е, че HTC 826 им по-голям дисплей, по-лек е, същата камера, същите процесор, рам и операционна система, двата говорителя и струва два пъти по-малко. Разликата е, че е пластмасов и няма скенер за пръсто отпечатък.

Хубав телефон е, но същото ти предлага и модел, който струва два пъти по-малко.
За по-малко пари можеш да си вземеш LG Nexus 5x, а за същите, можеш да си вземеш LG G4. И двата са страхотни телефона и просто забиват в земята HTCто.
За по-малко пари, можеш да си вземеш Huwawei P8 или P9 lite, както и горепспоменатия HTC 826.
A Samsung Galaxy A3 (2016) е дори още по-евтин от тези, но вече не предлага същата производителност, макар, да има сравнително добри показатели за цената си.

Аз съм със LG Nexus 5x, защото намерих добра сделка, но също така, често си сменям и телефона. Бих се вхърлил на Galaxy Edge s7, но просто не мисля, че пъвоначалната цена от 1500 лева, бе прекалено висока.

2.   От авторката: благодаря за изчерпателния коментар, ще си помисля преди да си взема нов телефон :)

3.   Аз съм с galaxy s6 edge... прилично телефонче, препоръчвам го. За htc нямам лични наблюдения, но покрай предишната ми работа наблюденията и отзивите като цяло за марката са добри, сполучливи са.