Споделена история от Други

Заплашват ме в интернет, как да постъпя ???
Здравейте на всички читатели на този прекрасен сайт :))))

Пиша тук поради една много гадна причина и ако може помогнете и ми кажете как да постъпя че положението си е доста сложничко :(

Та така писах една историйка в един анонимен сайт , за животът ми се отнасяше, писал съм и много други историйки относно моите разбирания, за любовта, за приятелството, абе общо взето съм писал няколко историйки ! и естествено то като напишеш нещо, половината хора са съгласни с теб, другата част пък те критикуват и т.н.

Но се появи един много кофти проблем, някакъв човек започна системно да коментира всяка моя историйка която напиша, дори незнам от къде разбира коя история е моя и коя не е ;х

И продалжи да ми пише ужасни коментари, че съм долен, жалък, че съм заслужавал жив да ме одере и такива всякакви темподобни неща се съдържаха в коментарите му ..

Много ме депресираха тези коментари щото постоянно в тях той ме искарваше всякакъв, и аз не издържах и започнах и аз да го псувам и да го нареждам, и мн пъти му казах да спре да спами на историйките ми, но тоя не само че не спря ами и незнайно как е разбрал градът кадето живея, знае цвета на очите ми, теглото ми, образованието ми, абе много лична информалция ми публикува за мене самият и аз бях като шокиран , и сега в последните коментари в които ми писа тоя човек, ме заплашва че щял да ме убие с голи ръце и че ще ме изправел пред справедливостта , много скоро щял да ми вгорчи жалкият животец , и всякакви други темподобни работи , писах му да се спре защото ще се обърна към полицията , все пак това е един вид интернет издевателство над човека според мен .. та той заплашва сигурността ми, разбрал е почти всичко за мен и дори не го знам що за човек е тоя но едно е сигурно - тоя е някакъв абсолютен психопат ;х просто нямам думи, и сега се чудя какво да направя щото дори незнам какво да очаквам и какъв е тоя , ако вие сте на мое място как бихте постъпили , към полиция ли да се обърна и какво точно да кажа ? , или просто трябва да взема някакви други защитни мерки спрямо тоя ненормалник .. ако може помогнете по някакъв начин, направо нямам думи какво да кажа ;х

Благодаря че ми прочетохте историйката :)

Коментари

1.   Първо бих си купил нова ланкарта и бих помолил нет доставчика за ново IP

3.   Случайно да си чувал за полиция ? защото съм чувал от далечни истории че се ходи там в такива случай >_>

4.   Обърни се първо към администраторите на сайта.

5.   Била съм на твоето място и знам какво е.Опитай сe да не му обръщаш никако внимание, обръщай се към администраторите.Значи има едно такова правило, да казваш на родителите си ако някой тe нагрубява или тормози :)Успех!

6.   Така...
Този е някой твой познат, вероятно съученик, който иска да ти направи гадно.
Много е лесно. Примерно само като ти знае IP-то и лесно ще разбере коя история е писана от теб. Вероятно в някоя от историите си си го споменал и той се е обидил. Абе не се притеснявай, лапешка работа. Или наистина е психопат или някое малко дете, защото нормален човек (имам предвид над 14-15 години) никога няма да направи такава глупост.

7.   Ами сега ако ти прочете историята тук???

9.   член 250а от ЗЕС:

Чл. 250а. (1) Предприятията, предоставящи обществени електронни съобщителни мрежи и/или услуги, съхраняват за срок от 12 месеца данни, създадени или обработени в процеса на тяхната дейност, които са необходими за:

1. проследяване и идентифициране на източника на връзката;
2. идентифициране на направлението на връзката;
3. идентифициране на датата, часа и продължителността на връзката;
4. идентифициране на типа на връзката;
5. идентифициране на крайното електронно съобщително устройство на потребителя или на това, което се представя за негово крайно устройство;
6. установяване на идентификатор на ползваните клетки.

(2) Данните по ал. 1 се съхраняват за нуждите на разкриването и разследването на тежки престъпления и престъпления по чл. 319а – 319е от Наказателния кодекс, както и за издирване на лица.

(3) Други данни, включително разкриващи съдържанието на съобщенията, не могат да бъдат съхранявани по този ред.

(4) Предприятията, предоставящи обществени електронни съобщителни мрежи и/или услуги, са длъжни да унищожат данните след изтичането на срока по ал. 1.

(5) За данни, до които е осъществен достъп и са били съхранени, ръководителят на органа, отправил искане за достъп, може да поиска предприятието, което ги е предоставило, да ги запази за срок не по-дълъг от 6 месеца, считано от датата на предоставяне.

(6) Данните по ал. 1 се обработват и съхраняват в съответствие с изискванията на Закона за защита на личните данни.

Ако написаното от теб не е просто кьорфишек (или не си "отшелника") подай жалба в най-близкото районно.

Дядо Торбалан

10.   защо такива Пу.ки не се заяждат с мен , за да се срещнат с справедливостта !

11.   Този човек е някой, когото познаваш. Дори може и за приятел да го смяташ... Отваряй си очите, наблюдавай ги. Обади се в полицията. Да му научат IP-то. Има програми, съвсем достъпни в нета, чрез които можеш да разбереш кое IP на кой адрес е локализирано. Това също ще ти е полезно. Не му отговаряй повече. Прави се на глух и на сляп. А е редно и да се обърнеш към админите. Те би трябвало да отстраняват такива коментари или въобще да не ги допускат за постване. Успех!

Борония

12.   Целия трафик се следи на ниско ниво, тези данни ги има в интернет доставчиците. Полиията във всеки момент може да направи справка единствено трябва да ги накараш

13.   запомни едно нищо от мен.. Кучето, което лае не хапе, така че да не ти пука кой какво казал.. Кажи си майната му и продължи напред...
Мери

14.   Подай сигнал на www.cybercrime.bg !

15.   №13, не си права. Има схема за много наши и чуждестранни непоискани търговски съобщения, в която те кара да се отпишеш по имейл, посещавайки сайтовете на търговците. Те ти източват данните и ги пращат на други администратори за сравнение на IP адресите. След това се източват данните с алгоритми при заподозрян адрес и така институциите заравят томахавката. Електронните мошеници може да са бившите телефонисти-измамници. Сега има много фирми, които например се възползват икономическата криза и публикуват обяви за работа относно една сфера в продажбите, която няма нищо общо с официалния сайт на фирмата, възползвайки се от неспособността за стабилност в икономика и мита за преструктурирането на един частен бизнес. Има и такива лица, които обаче ти пращат примерно електронни писма, които са празни, но не ти посягат на данните. Точно в това се състои успехът на измамата в интернет - по имагинерен начин се развива прогресивно някакво престъпление, което илюзионно не променя нищо, докато после се търси кой е извършител, но е минало примерно даже много време след измамата в немаловажна област, свера.

16.   Ехх, млади и зелени още деца, Вие сами се психясвате с тези компютри. Какво толкова си се вързал на задявката на някой който си няма работа и си търси занимавки в нета. Най голямата ти грешка е, че си се поддал на агресията му и това го прави по нагъл, атакувате с твоя страх от неизвестното. Нали знаеш поговорката-" накажи простака с мълчание, това го убива". Опитай първо с това оръжие, не му обръщай никакво внимание, и ако продължи да те тормози, тогава в полицията-те знаят как да го намерят. Успех!