Споделена история от Други

Връща ли се всичко?
От известно време насам ме измъчва мисълта дали всичко се връща на тези, които са ти причинили зло, живеейки си живота.
В моя живот така се получи......
Няма да навлизам в подробности..Да отмъстявам не мога, нито пък искам
Само споделете опита си, защото мен още и още ме боли....

Коментари

1.   Вярвам, че все някога всичко се връща. Аз допуснах грешка и ми се върна тъпкано. Дори повече отколкото заслужавах..сега се надявам на човека причинил ми го да се случи същото - да му се върне всичко което ми причини..защото беше жестоко... Вярвам че ще му се върне някога!

2.   Да бъди сигурен/а че всичко се връща и то по такъв начин, че ако тръгнеш да отмъщаваш сам никога няма да се сетиш за такива отмъщение.Живота си знае работата и всеки си получава заслуженото.Лично съм била свидетел как на всеки всичко ми се връща по най-гадния начин.То може и да не разбереш,защото ако не си близо до хората,които са ти причинили зло и не знаеш отвътре живота им няма как да видиш , какво им се случва.А и е вярно че може да мислиш, че за момента си живеят живота , но рано или късно ще им се върне.И то се връща най-вече , когато са най-уязвими и нищо не могат да направят.Говоря от лични мои наблюдения на много хора и напълно съм се убедила в това.Преди и аз не вярвах , че всичко се връща но сега съм напълно убедена.Така че не се занимавай с отмъщения.Твоето няма да е нищо в сравнение с това , което ги чака за всичко , което са причинили.Имах една позната , което се мислеше за голямата работа и се държеше надменно и унизително с приятелки,които наистина държаха на нея .Тя си мислеше, че може да ги мачка и унижава както и падне и да прави това , което само на нея и изнася.Е по-късно остана без една приятелка и това което и беше най-важно да има връзка се провали , защото всички с които се опита да създаде таква я унижаваха и не им пукаше за нея.Тогава тя ходеше и се унижаваше пред тях като едва ли не им се молеше да и обърнат внимание.И досега си е сама , и без връзка , но вече и без приятели.Това е само един от малкото примери,които мога да ти дам.

3.   Винаги се връща :-) Никога не пропуска.

4.   Сигурна съм че всичко се връща.Може да се забави,но се връща.

5.   Знам , че всичко се враща... Много примери бих дала и най големият пример е мойта лична драма. Но това е факт поне от мой наблюдения.:)

6.   Моят опит не е особено оптимистичен, понеже възмездие почти никога не настъпва за никого. Дори напротив - тези злобните си живуркат най-спокойно и необезпокоявано. Но вярвам, че един ден ще си получат заслуженото. Каквото повикало - такова се обадило! Дано...

7.   При мен сякаш ги поразява мигновено нещо лошо хората, които ме нараняват. Не знам как се случва. Не съм си отмъщавала никога, но сякаш проблемите им идват, когато ми причинят болка. Едно време баба ми ми казваше, че имам някакви дарби, но тогава не й повярвах. Започнах да вярвам преди около месец, когато моя приятел отбеляза, че винаги когато се скараме и на него му се случва нещо лошо на следващия ден, а през другото време всичко си е наред. Може и да е съвпадение, но се замислих и си спомних за доста "съвпадения" от преди с различни хора.
Според мен възмездие има. Съвестта също си казва своето. Но ти не трябва да живееш с тази мисъл. Гледай си твоя живот и не мисли за минали неща. Каквото било - било. То не съществува вече. Няма смисъл да се натоварваш с такива мисли за мъст и злоба. Може да ти навредят на теб. Пък и съм чувала, че най-добрия начин да направиш гадно на някой българин е като му кажеш, че си добре. Нещо такова беше. Все едно. Гледай си себе си и не се занимавай да наказваш хората. Тях има кой да ги съди.

8.   Убедена съм, че рано или късно животът им го връща на такива хора. Аз също не съм отмъстителна. Гледам да не доставям това удоволствие на някого да може да ме нарани. Както има една приказка: Никой не заслужава да лееш сълзи за него, а този който заслужава това, никога няма да те разплаче. Така че, опитай се съзнателно да си забраняваш да мислиш за хората, които са те наранили, просто ги изключвай от ума си всеки път, когато мислите ти полетят в тази посока. Малко по малко ще започнеш да се оттърсваш от болката и ще можеш да гледаш смело напред към един по-щастлив живот.

9.   И моя опит е такъв, всичко се връща.
Изцяло съм съгласна с № 8, така стоят нещата. В момента се сещам за 2 случки, при които бях свидетел как лошото, което ми причиниха, им се върна. И за още една се сещам, имахме един началник, веднъж се скара с един колега, който не си беше свършил работата както трябва, и нещо сбъркал. И шефа взе много грубо да му вика, и даже го удари. След 2 дена шефа оставил включен мотокара, и мотокара го затисна до стената, счупи му крака, и го откараха в болница. Бях там и съм свидетел.
Злото не бива да се мисли, защото като го мислиш го привличаш.

10.   Връща се всичко да, била съм от двете страни- когато са ме наранявали или използвали и много боли, особено ако си малко по-незрял и не можеш да го преодолееш казвайки си "всяко зло ще е за добро", а се питаш защо, само се раздавах а колко гадно се държа той с мен и т.н.
Но преди година аз бях тази която постъпи грубо е колко грубо....., не дадох шанс да се опознаем с човек който искрено ми каза че много ме харесва, аз бях просто уплашена и реагирах с откази, многократни и категорични.
Вече година и нещо аз искам да съм с него но...не знам какво има в неговата глава, иска ли ме още, още ли е обиден, или просто си мисли че не го харесвам, но..сме като непознати. Да много е болезнено, но не е важно да се върне повярвай. Сега го искаш, защото те боли и искаш преди да те бяха наранили да се бяха замислили защо го правят или просто да ти го спестят. Който наранява или е неосъзнат в дадената ситуация или не разбира какви може да са последиците- че срещу теб стои нормален човек, всеки от който е раним, чувствителен, ...не търси отмъщение. Ще се чувстваш силна само в началото, но ще дойде момент в който ще ти се покаже че...щом са били гадни, ок тяхна работа, твоята работа е да излекуваш това което са наранили, не да ги съдиш, има кой и той е един. ще се оплетеш в желанието си да го върнеш и нещата ще се върнат при теб. Това е поуката- не всеки си заслужава обичта ти или там заради което са те наранили, но значи трябва да продължиш, другаде ще има нещо по-хубаво което ще те чака да ти се случи. отмъщението е безсмислено.

11.   Може да не съм много голяма - на почти 19 съм, но нещото, което със сигурност съм научила в този живот е, че всичко се връща! Няма две мнения по този въпрос.

В началото не вярвах, чудех се дали някога този, който ме съсипа ще си получи заслуженото. Искаше ми се много пъти да му отмъстя, да го унищожа, но не успях. Не успях и не съжалявам. Не бях аз тази, която трябва да раздава правосъдие.

Връща се всичко. Дори да е късно. Не се съмнявай в това. И не се измъчвай с мисли за мъст - те не помагат. Само излишно се озлобяваш. Живей си живота, радвай му се, остави онези, които са те наранили намира. На тях тъпкано ще им се върне точно, когато най-малко очакват. Убедена съм в това.
А и не си заслужава да правиш зло някому (дори той да си го заслужава), защото по-късно ще ти се върне и на теб.

Както има една приказка - "Животът го начуква на всички".. точно така си е.
Желая ти успех и не се измъчвай със спомени от миналото ;)

13.   никога нищо не се връща! Всъщност този, който си страда си се измъчва и това е... А тези, които се гаврят с неговия живот им върви повече от акъла, ето това е... И мога да ви кажа, че е самата истина. Сякаш, колкото си по-гаден по-ти върви. И да знаете, че е истина. Не мисля, че някога на някого се връща, поне в моя живот е така и съм сто процентово сигурна за това, не си мислете, че някоге ще им се върне, на сто процентна, че няма, гаранция, ама е така...

14.   ами само ще ви дам пример:
преди приятелят ми живееше с майка си. правеше ме на две стотинки и ме имаше за слугиня. минаха години.. тя се махна.
живее в семейството на един мъж. държат се с нея точно по този начин..
може би има някакво възмездие, или баланс по-скоро.

15.   Мдааа, връща се. Нарича се ефектът на бумеранга, подбирайте си мислите и действията, защото рано или късно под някаква форма се връщат. Не мразете и не отмъщавайте. Ако не можете да простите, което много трудно нещо, заемете неутрална позиция сякаш ''това не се отнася за мен''.

Ягода

16.   Здравейте и от мен! АБСОЛЮТНО съм сигурна че всичко се връща! Днес станах хиляда процента сигурна след като приятелят ми се скара с мен отново унижи ме, и днес се събужда с кола която не може да запали без видима причина., след като вчера е работила перфектно. Това става не за първи път, случвало се е отново с колата, загуба на портфейл с документи и пари, и още много много неприятности след като ме е накарал да се чувствам зле. Освен че всичко се връща, в моя случай е и заплашително защото наистина му се случват много кофти работи. Според мен не трябва да насочваме лошите си мисли към този човек-защото е възможно в яда си сами да предизвикваме нещо такова. Сами знаете за силата на мисълта!

17.   Да връща се и то по-някога двойно. Аз съм убедена в това

18.   Да, връща се. При някои рано, при други по-късно, когато са забравили за това. При всеки е различно, но бъди убедена, че всичко се връща :]

19.   да, за това казват хората направи добро за да видиш добро. Дора

20.   Наистина всичко се връща. Лошото е, че понякога злото се връща и страдат тези, които не заслужават.
Моята история е като един роман. Обичах един човек, с когото имах дългогодишна връзка. Забременях, бяхме толкова щастливи. Но, изведнъж всичко се срина. Повлиян от брат си, когото слушаше за всичко започна да ми прави намеци, че в случай, че детето не е момче, което по възможност трябва да се установи най - рано, ще трябва да направя аборт. Дори брат му веднъж ми каза, че видиш ли трябвало да се направи ДНК тест, за да са сигурни, да не би да се окаже на някой друг. Господ ми е свидетел никога не съм изневерявала на този човек, когото така обичах. Както и да е.... Историята е дълга... По средата на бременността, осъзнавайки, че с този човек нещата не биха се получили, бях принудена сама да си тръгна. Това беше най -тежкият период в живота ми. Не искам да се връщам. Родих детенцето си и до днес не съжалявам, че го запазих, защото то придава смисъл на всичко... Детето ми вече е на 6 години, но и до ден днешен нито аз съм го потърсила, нито пък той се е обадил най -малктото, което е, за да ме попита как е детето.
И така същият този да го наречем биологичен баща обаче не чака дълго. Няма и месец, след като родих и той вече имаше нова жена. А само след 11 месеца и второ дете. След още три години му се роди следващо дете. Както се казва, явно ги създава, за да се отчете пред обществото. Това обаче трето поред дете се оказва, че има някакво заболяване. Разбира се, че съжалявам, защото съдбата го връща на този, който най-малко заслужава. Детето не е виновно за грешките на баща си. Същевременно същият онзи негов брат и съпругата му вече 5 години не могат да си имат дете. Чувам, че ходели непрекъснато по лекари. Не се радвам за нещастието и на двамата, напротив дано всичко да се оправи...

22.   Да, убеден съм, че всичко се връща. Във всяко едно отношение също и в любовта... Днес се молиш на някоя, унижаваш се, но те отхвърля. След време е обратното и тя/той страда по теб. Винаги е така няма спор.

23.   Връща се в следващият живот, не в този.

24.   Кой може да ти каже, дали се връща? Човек може да намери доказателства за това, което иска да повярва.

25.   "Човек може да намери доказателства за това, което иска да повярва. " Аз вярвам в много неща, но не намрирам доказателства за тяхното съществуване. Е защо така??

26.   О да напълно съгласна съм, че всичко се връща...

27.   Всичко се връща, даже тройно :)

28.   Според мен всичко се връща. Не знам как се случи, но 10 години след трагедия в живота ми, хората които тогава се подиграха с нас, сега са в много лошо здравословно състояние.
Мисля че има някакво възмездие.

29.   Аз примерно никога лошо не съм правил, поне не и с умисъл, иначе не знам ако съм засегнал някой. Помагам на всеки както мога, и старци през улицата съм превеждал, и безвъзмездно на колко хора съм помагал, и какво ли не. И какво? Нито пари имам да живея нормално, нито връзка, нито нищо. Връщало се всичко, връща се ама май обратнопропорционално. В един на 100 случая някой ми се е обадил ела да излезем някъде, ама ела да боядисаме, ела да пренесем нещо, на заем ще може ли еди си колко.... мен поне само лошо ми се случва, започвам да си мисля че и аз трябва лошо да направя, че дано нещо хубаво стане.

30.   Връща се в следващият живот, ако в този правиш лошо в следващият на теб ще ти се случва същото лошо нещо което си причинил.

31.   Да всичко се връща рано или късно :)

32.   Аз мисля, че всичко се връща. Съдя по себе си. Ще разкажа на кратко. Имаше едно момиче, на което всички се подиграваха включително и аз я тормозех понякога, защото тя говореше против мен и ме лъжеше. Но след една година приблизително нещата се обърнаха. Тя започна да има приятели и стана силна. А аз останах без приятели. Всички се настроиха срещу мен. Сега на мен ми се връща тройно. Имало е и други случаи, в които нещата се връщат. Но недей ти да отмъщаваш, защото и на теб ще ти се върне това отмъщение. Иначе казано животът ще го върне много по-гадно от колкото можеш ти да си представиш. Просто трябва да имаш търпение. Може след години да се върне, но ще стане. Надявам се да съм помогнала :)

33.   До момента,не съм разбрала,че всичко се връща.Най-добрите хора,страдат най-много.А боклуците,стоят отстрани и се кефят на нещастието на хората.Отвратила съм се от подмолни и двулични хора.Които зад гърбът ти те оплюват и те изкарват черната овца пред хората.Само защото те са коври и не струват.

34.   Не,никога не се връща.Сигурна съм.Ако се връщаше,хората нямаше да правят зло,нали?Пък и защо да искаш на някого да му се върне?О това дали той някога ще бъде на твоето място,няма да се почувстваш по-добре.А даже по-зле.Поне при мен е така.

39.   Нищо на този свят не се само

40.   Връща се. И доброто и лошото. Просто не винаги е видно на пръв поглед, а и много рядко става веднага.

41.   Хора, не мислете по този начин дали всичко се връща. Мислете, да не правите на другите неща, които ги дразнят или пък неща, които вас самите ви дразнят.
Например медиите поголовно се занимават с живота на този или онзи "вижте как и къде живее едикой си, вижте му задника, вижте му скъсаните чорапи и т. н. " - няма да цитирам повече, но всичко е в този дух.
Е добре де, този дето сочи с пръст "вижте", "чуйте", "да ви кажа" и... откъде знае, дали утре няма да е същото с него самия?
Да не говорим, че тези дето все знаят и викат "вижте" са все известни хора с имена и лица, и утре ако стане с тях същото ще чакат народа да им съчувства. Ама народа и той не ще да съчувства, иска да си го върне, и какво се получава?
А бе, замислете се?
Трябва толерантност, не да си гледаме в паниците и заплатите, а кой с каквото може да помогне на другия в нужда, без да вика и да дига шумотевица.
Много е грозно.

42.   И според мен всичко се връща рано или късно... всеки някой ден получава заслуженото си и му се връща тройно това, което е причинил на другите! Господ забавя, но в никакъв случай не забравя.

44.   Връща се винаги в повече. Ще се опитам да го обясня така:
Засяваш на пролет един картоф,а от него вадиш повече на есен или от семка на диня ще оберем няколко дини.

Това е принцип в сеенето и жъненето и ако посадиш картоф няма как да ожънеш диня, т.е ако сееш лошо това и ще пожънеш, но в по-голям размер, т. н. “ тъпкано”, за доброто принципа е същия, видно от този принцип е фактора ВРЕМЕ, а доброто и злото можем да оприличим на СЕМЕ. От деянието до въздеянието на семето му трябва време.

И да, мога да свидетелствам, че хората причинили ми зло тъпкано им се е върнало, но не от мен, а от хора които те много обичат; за да ги боли.

45.   Всичко се връща. И хубавото, и лошото. Колкото по-късно, толкова по-голяма сила има това, което се връща. Няма смисъл да отмъщава, по-добре се бори за своето щастие.

46.   Всичко се връща, но не веднага, и не е задължително да се върне на този, който ви е напакостил, понякога даденият човек го изплаща чрез страданието на хора, които най-много обича например децата му.

47.   Напълно съм убедена, че всичко се връща. Майка ми и сестра й са били малки, когато съседката ги кълняла да умрат, затова, че били откъснали по 1 круша от нейното дърво. Не знам какъв човек трябва да си, за да съдиш толкова остро едни деца. При условие, че на същата тази съседка баба й е правила много услуги. За щастие обаче и майка ми и сестра й вече са около 50г и са живи и здрави. Какво се случи обаче в нейното семейство, нейната дъщеря с години не можеше да износи дете. Забременяваше и после правеше спонтанни аборти на няколко пъти, измъчи се, накрая успя да роди дете, но то почина на 3-тия месец. След това изобщо не можа да има дете, мъжът й я изостави. Точно както кълнеше моите близки, като малки да умрат, на нея й се върна почти същото, което е пожелала.

48.   Донякъде се връща, до някъде - не. До сега каквото съм видяла от хора или близки в обкръжението ми от малка как някой, когато се смее и подиграва на други това, за което са се смяли и съм била свидетел на някаква ситуация на грозни думи примерно и осъждане, всичко на мен след години се случва. Не знам защо се получава това, а точно тези, които са се подигравали си живеят много добре. Не, че някой има идеален живот без проблеми. Лошото е когато, който не трябва той да обира.