Споделена история от Други

Не мога да спя на тъмно
Помощ!! Не мога да спя на тъмно. Не ме е страх. (нямам фобия от тъмното) Просто не мога. Нямам нощна лампа и затова винаги пускам телевизора и намалям до край. Мама ми обяснява, че облъчването е вредно и че човек трябва да спи на тъмно защото иначе не било полезно. Една вечер се реших, спрях телевизора... цяла вечер не заспах. След това мама реши след като заспя да го спира проблема е че стане ли тъмно аз просто се събуждам и го включвам, а понякога дори на сутринта не помня да съм ставала. Просто усещам, че е тъмно и ставам.
Взех си нощна лампа, само дето около мен всички лампи гърмят (карък голям) още на първия ден с включването изгоря и то не само крушката и самата лампа ( често ми се случва).
Тъ схванахте не ме е страх, просто не мога. От малка съм така. Не знам какво да правя вече. По едно време се бях примирила с това, обаче попаднах на една статия за спането на светло, че е опасно и че има риск от рак на гърдата (при мен и без това си има). Наистина не знам какво да правя. В стая сме аз и сестра ми не съм сама. Не искам и на нея да преча.
Сериозно помощ!

Коментари

1.   Отиди в един магазин за домашни потреби или лампи и си вземи детска лампа за контакта. Питай за LED лампа, те не горят. По-скъпи са, но не употребяват почти ток.

2.   И аз съм така, с разликата, че ако има някой мога да спя на тъмно, но сама в стаята... просто не мога. Бях на гости у приятелка в чужбина, там живеят няколко човека в една къща и си делят наема... Една вечер се напихме и още щом се пробрах си легнах и съм заспала, при което един от съквартирантите е минал и видял, че спя на отворена врата със пусната лампа. Човека си влязъл, пуснал пердетата, затворил прозореца, загасил лампата и затворил вратата... предполагам, че се събудих около пет минути след това... Не съм плашлива, обичам филми на ужасите и не се боя от това да съм сама или нещо такова, но не мога да спя на тъмно, ако съм будна дори обичам да е тъмно, цяла вечер мога да не пусна лампите, но щом лягам да спя-задължително трябва да свети нещо. Поянкога оставям телевизора или просто пускам една нощна лампа... Нямам представа, защо съм така, но ми е много странно.

3.   Оправи си инсталация, че някой ден да не се събудиш и ти изгоряла.

4.   Стегни се малко. Не може от всяка промяна да се панираш и да ревеш че "не мога". Почваш да си лягаш на тъмно и все някога ще свикнеш. 157

5.   И аз ти препоръчвам малка лампичка за контакт, тип "дежурно осветление"... Има различни видове, по-силни, по-слаби, различни цветове... И аз не мога да спя на тъмно, не мога откакто родих, а свикнах на такава лампичка за да мога постоянно да виждам детето без да светкам лампа ако се събуди...