Споделена история от Други

Изчезвaт или се рaзмествaт нещa
От известно време ми се рaзмествaт мaлки нещa в спaлнятa. Пия едни хaпчетa и винaги слaгaм флaконa нa едно и също място. Няколко пъти кaто излязa и се върнa, зaбелязвaм че, флaконa е изместен с няколко см. Вчерa вече го снимaх с телефонa след кaто го остaвих притиснaт м/ у пaрфюм и крем. След около 15 м. кaто се върнaх в стaятa, беше изместен нaпред, пред пaрфюмa.
Пушa по няколко цигaри нa ден. Пушa половинaтa обикновено и другaтa половинa остaвa в пепелникa до следвaщият път кaто ми се прище. Изчезвaт. Зaпочнaх дa си мисля вече, че съседa нещо се бъзикa. Току- що обaче излязох нa терaсaтa дa си допушa половинкaтa и я нямaше пaк. Ок, изсипaх мaлкото пепел от пепелникa в кошчето, зaпaлих си цигaрa и седнaх нa столчето. Когaто се протегнaх дa си изтръскaм пепелтa... половинкaтa от преднaтa цигaрa беше тaм.
Нaстръхнaх вече. Нямa кaк дa стaне, тaм бях през цялото време и изсипaх пепелтa от пепелникa, нямaше нищо друго вътре, a и дa имaше щеше дa е пaднaло с другото в кошчето. Освен тези нещa обaче, изключвa се и се включвa телевизорa понякогa сaм. Няколко пъти чувствaм "побутвaне" по глaвaтa, не отдaвaх знaчение докaто не се нaтрупaхa много нещa вече. Понякогa ми се "рaзбутвaт" и ключовете. Винaги ги остaвям нa едно и също място, обикновено ги нaмирaм тaм или поне нaблизо. Скоро обaче бяхa нa земятa, достaтъчно дaлеч от шкaфa върху който стоят.
Тa зaтовa и снимaх вече. Дa се убедя, че се рaзмествaт нещa.
Някaкви предположения?

Коментари

1.   Ако е истина това, въобще не ми звучи добре!

2.   Извикай свещеник да освети стаята.

6.   Какви свещеници, някой ЧОВЕК ти пипа нещата. А ако имаш психически проблеми (не ти знам хапчетата, какви са) със сигурност е от това.

7.   Отговорът се съдържа в самата ти история.;)
Спри цигарите и хапчетата,и почукванията и разместванията ще спрат.

8.   Ходи да ти сканират мозъка. Мое да те е ударил някой инсулт.

9.   Сложи камера (скрита някъде), за да видиш какво се случва със сигурност. Нека още някой види видеото и да потвърди. Възможно е да е нещо с твоето съзнание, може някой да си прави базик, а може и да е нещо друго.. отхвърли по-"очевидните" причини първо.

10.   обърни се към невролог и психиатър да ти назначат изследвания. може да е неврологично, може да е ранна деменция, важното е да се хване навреме, защото само няма да мине. както го описваш, прилича на алцхаймер, а може и странично действие да е на твоите лекарства. непременно отиди на лекар, не отлагай.

11.   Н 7, хaпчетaтa сa витaмини, които ми липсвaт. A цигaри пушa по 4-5 нa ден.

12.   Номер 2, 7, 8 и други, още не писали - моля не се бъзикайте с очевидно болна от шизофрения жена(струва ми се заради парфюмите и между редовете) или мъж. Роднините ще преценят дали да сменят психиатъра, увеличат или сменят лекарствата. На жегата в лятно време се изострят такива състояния.

Стана ми гадно докато чета:
"Изчезвaт. Зaпочнaх дa си мисля вече, че съседa нещо се бъзикa. "
"Когaто се протегнaх дa си изтръскaм пепелтa... половинкaтa от преднaтa цигaрa беше тaм. Нaстръхнaх вече. "
"изключвa се и се включвa телевизорa понякогa сaм"

Типични симптоми, интересувал съм се по тази тема и много други като любител-психолог - не се гаврете с оригиналност плийс за вътрешно успокоение, че у вас или семейството ви няма такива случаи. Респект и приятно изкарване лятото.

15.   Сложи икона в стаята, яж чесън и окачи чесън в стаята, поръси със сол пода, напръскай със светена вода, извикай екзорсист.

16.   Ако, имаш проблеми с мозъка може би на това се дължи... иначе не вярвам внезапно да ти се е появил дух в стаята, който да ти краде цигарите... Евентуално, ако цигарите които пушиш са, , по-специални"... тогава е напълно обяснимо.

18.   Всички предмети трептят с определена вибрация...в момента се намираме в определен времеви период, в който хората ще се запознаят с интересни истини, които умишлено са крити от нас . :) Ако в упътването на лекарствата ти няма подобен страничен ефект, просто се отпусни...квото дойде :):):)

19.   Вярвам ти, че казваш истината. При мен около една година се наблюдаваше феномена с включване на телевизора. Случваше се винаги когато бях в стаята, не когато ме няма. Освен това веднъж ми изчезна хляб. Предишния ден бях купила и вечерях от него. Бях разстроена и притеснена. Помислих, че несъзнателно може да съм го изхвърлила или оставила на необичайно място. Три пъти рових кофата и претърсих навсякъде, но не го открих. Дори да допуснем, че е бил някъде, след време щеше да мухляса и да замирише. Никога не го открих. Имаш ли наскоро починал близък?

20.   Здравей, ако правилно си описал събитията вероятно става въпрос за присъствие на нечист дух. В християнското предание тези духове се наричат поднебесни духове на злобата. Целта на този тип контакт, при който нечистия показва присъствието си е най-вече да те накара да изпиташ страх. Не се страхувай, тези духове всъщност са немощни и силно ограничени от Бога. За да има възможност нечистия да ти оказва влияние трябва да има някаква причина която му дава тази възможност това се нарича "отворена врата", това могат да бъдат лоши неща с които ти или твоите родители или предци са се забъркали и чрез които попадат в сферата на действие на сатаната. Това могат да бъдат, но не се изчерпват с: разврат включително посещение при проститутки, окултизъм и магьосничество включително консултиране с врачки, кражби, алкохолизъм, убийства, злодейства, наркомания, езичество и мистични религии, сатанизъм, слушане на сатанинска музика като метъл, рок, популярна музика със сатанински послание в нея изпълнявана от певци агенти на сатаната като кати пери, бионсе, джей зи и др., масонство и други тайни езотерични общества, сатанински изображения и знаци в къщата ти и т. н. За да се отървеш от духа на злобата, трябва да се обърнеш към Бога и да се молиш с Господнята молитва - Отче наш, също така чети Псалом 90 и Откровение особено частта: " а дяволът който ги лъстеше биде хвърлен в огненото и жупелно езеро дето са звярът и лъжепророка, те ще бъдат мъчени денем и нощем вовеки век". Ако не можеш да се справиш намери опитен, силно вярващ християнин или пастор който да изгони злия дух и в никакъв случай не се обръщай към екстрасенси, окултисти, врачки, спиритуалисти и подобни за помощ защото нещата само ще се влошат. Гледай да се покаеш и да се обърнеш към Бога след този случай, защото това което ти се случа е за твое вразумяване и както казва Господа Иисуса Христа: "ето ти оздравя, иди си и недей греши вече за да не те сполети нещо по-лошо".

21.   Пак има хора които пишат глупости. Хайде по-сериозно.

22.   Прочети книгата на Ян Ван Хелзинг "Не пипай тази книга" и всичко ще ти стане ясно, както и "Децата на новото хилядолетие". Ще ти се изяснят много неща за живота и ще разбереш от къде идва това местене. Само да знаеш няма страшно, никой няма да ти навреди.

23.   Типичен полтергайст. Сега се сещам за два варианта да действаш: да го разкараш, което ще изисква да видиш към какъв предмет е прикрепена "същността" (най-вероятно много стар предмет, принадлежал дълго време на един единствен човек; другият вариант е да е предмет, в който е вложена физическа част от човек - например ако някой се пореже докато прави скултпура и влее капки от кръвта си в скулптурата) или втори вариант - да му кажеш да не ти бара нещата ясно и категорично, но не прекалено нахално или насилнически. Полтергайстите са си нещо като програма - остатък от личността и като бивши хора разбират като им се говори.

25.   Какви психиатри бе... като не разбирате, по-добре мълчете. Наскоро някой близък или съсед умирал ли е? Може да е дух, може и полтъргайст да е. Извикай свещеник да освети дома и се успокой малко.

26.   Щом не се проявява агресия срещу теб, същността може да е на починал близък, който ти показва, че съществува - може да усещаш парфюма му(който е използвал най-често), или на телевизора да се появи "обичам те", неща от този сорт. Такива същности не плашат, няма да ги видиш, както искаш с очи(те знаят, че ако се покажат ще изпаднат хората в ужас). Другият вариант е в сградата, в която живееш или апартамента/къщата, или ако преди това е имало постройка и е срутена, да е починал човек, който не е преминал. Когато не преминават, те не са нито тук, нито там... мисленето им е каквото е било и приживе - характерът остава, привичките остават - някои ги е страх да преминат, защото чувстват, че делата им ще се осветят и ще страдат, други не преминават, защото още не съзнават, че са умрели. Той си мисли, че щом мисли, е жив - не може да мисли и да е умрял, как сатва това. И се въртят, искат от вас, говорят и щом никой не ги чува се сърдят, някои може да хвърлят и предмети. Има насилствено умрели или млади, които са гневни за това, че не са си изживели живота пълноценно и са сърдити на всичко и всеки - искат да нараняват. За религията всичко е демон, а може просто да е зла човешка същност. И викат отци, къдят, обаче съществото не си отива... само го дразнят. Затова и тези, които виждат неща нехарактерни за човека, знаят че само с нежност и разбиране могат да ги пращат в отвъдната страна, защото и зло, и добро са проявления на едно и също нещо. Има и чисто зло, и както и злите човешки същности могат да се явяват(да ги виждате) и да се "хранят" от страха ви, така и могат да ви нараняват - най-често драскат( с 3 черти) или изписват неща, като(666), да плашат... целта им е човека да живее в пълен страх и сам да си посегне или да надделеят над волята му и да извърши злини.
Общо-взето каквато е същността на земята, такава си отива и оттатък, после пак така, докато не придобие съвършенство и пълни добродетели.
В крайна сметка, колкото и да е бродеща същността, все някога трябва да премине. Преминавайки, някои директно се поемат от "светлината", или първо са в мрак а после виждат кълбото от светлина, като края на тунел. Някои отначало биват в мрак, за да видят какво е в безлюбие и самота, страх... а после ги поема светлината, но те още не могат да се слеят с цялото(с царството), защото не са придобили добродетелите, които да ги превърнат в красивите същества, които по начало са.
По примитивните пък, живели за собствени егоистични наслади, нямащи представа, че такива неща са възможни... не знаят, че са мъртви... търсят удоволствията, които са имали и приживе, но без тяло това е невъзможно и страдат, както наркомана страда в абстиненция.
Другите примитивни попадат в мрак, а после изживяват най-големите си страхове усещайки безвремието, като вечност... и понеже всичко е едно, а едното не може да бъде в два цвята, то може да е само Светлина, се въплъщават наново да трупат добродетели или да изпадат в още по-големи заблуди - изборът според осъзнаването и още куп фактори... процесът може да е много дълъг.
Обикновените хора се поемат от светлината, която за религията, националността и според вярванията на човека придобива различно значение - Буда, Христос, Мохамед, всеки разпознава това, в което вярва. Светлината е любов, чиста и по-голяма(казват) от тази, която човек може да изпита на земята. След, като бъдат поети от Светлината, "виждат" смисъла, радват се, съвестта се събужда - гледа се в обективност не понятна за човека, някои виждат живота си, като на лента - какво си казал, ако си обидил някого изживяваш обидата му(защото всичко е едно), ако си удрял и гаврил, изживяваш преживяното(защото всичко е едно), ако си убил, излъгал, насилил и прочие и прочие, това е голямо мъчение за осъзнатата душа - подобно е, когато направите нещо, за което после много съжалявате, но със 100кратно пъти по-голяма интензивност на чувствата и емоциите се изживява всичко, и това е вид "ад". После обратно на бойното поле, и ако същността познае себе си, както се е познавала отвъд, почва да разбира, че всичко е едно и също - гъсеницата и пеперудата са едно, оттам пеперудата престава да е горделива, заради синята си кръв и не се сърди на гъсеницата, знаейки, че някога и тя е била гъсеница, както и че гъсеницата ще мине през пашкула, а след това ще дойдат и други гъсеници. А защо всичко дойде тук и се отказа от състоянието на постоянно щастие - защото без да знаеш нещастие, ти не можеш да определиш щастието, така както без да знаеш зло, ти не можеш да видиш красотата на доброто, както без студ не можеш да осъзнаеш приятността на топлината, само когато видиш контраста, тогава разбираш. В една форма всичко е еднообразно, а ако можеш да преживееш себе си в други форми, това е творба, така както, когато човека създаде самолета и изпита удоволствието да лети, само тялом можеш да се радваш на формите - трева, небе, къщи, животни... каквото си поискаш. Но, когато човека се отъждестви със своя ум и мисли, характер и емоции, дойде падението, защото човека почна да се държи за формите, вместо да ги преживява, оттам дойде агонията, а оттам нуждата на егото да пази "собственото" от чуждите(без да разбира, че всичко е създадено едно), така се появи разделението.

П. п. Ето ти накратко какво пише в езотеричните книги или разкази на хора преживели досег с паранормалното - ясновидци; хора след клинична смърт или хора борили се с натрапчива паранормална активност и други.

27.   Много се интересувам от тези неща. Изгледал съм стотици филми и предавания относно това, което ти твърдиш, че се случва с теб.

Колкото и странно да ти звучи, работя от 12 години като полицай, виждал съм какво ли не, но тези неща никога не съм могъл да си ги обясня.

Давам ти пример - на мой мой близък приятел майка му почива на леглото си, съпругата му оправя леглото пред мен до изпънато, след като са я взели и са я откарали, връщаме се в спалнята и мирише на парфюма й, а леглото е, все едно е лежал човек в него.

Това ми е с очите и носа. Никога не съм си го обяснил, никога и няма да го направя.

Продадоха си апартамента след 4 месеца. То, и аз да бях, и аз щях да го направя.

Доста съм чел за тези неща, но това е строго индивидуално. Може да имаш връзка с 4-то измерение, може да има дупка около теб, може да има присъствие....

Много е относително. Тези лица, които те обвиняват за лекарствата и цигарите, не им обръщай внимание. По-скоро, вземи, пък отиди на някой голям християнски празник на църква с едно шишенце, напълни го със светена вода, помоли се, отиди си в къщи, ръси светената вода, кажи три пъти Отче Наш, заключи, излез за няколко часа и се върни.

Това би следвало да ти помогне!

28.   Да, в България няма ментални проблеми - има врачки, магии и Капсър, гадното духче, което си няма друга работа, освен да ви тормози.

29.   Явно има такива случаи на изчезващи предмети без рационално обяснение. А вие пратихте веднага жената в лудницата.

30.   27 - Ако можеше душите на починалите да се връщат и да комуникираме с тях, то смъртта нямаше да е страшна.

31.   Както казва 28, почти няма шанс да се помогне на хора с ментални проблеми и заболявания, понеже е срамно и табу. Как пък не ви се чупят краката от духове и не ви е срам после да ходите с гипса?

32.   Абе хора, вие като се разболеете, свещеник ли викате? Представям си само как твърдо казвате на възпаления апендикс да се самоизлекува и разкара. Да живее Дарвин.

33.   Смъртта не е страшна, но за неуките и предубедени хора е. Вие явно не разбирате. Не всичко се обяснява с тъпата наука, има неща, които са "отвъд", само духовните ще го разберат. Да, духове съществуват, полтъргайсти също, така че мълчете. Това, че не разбирате, не значи, че го няма. :)

34.   Лелее... Половината от коментиращите сте дрогирани откачалки.

35.   Aвтор
Н 23 и 26, прaвилно предположихте.
Н 27, достaтъчно години бях сред криминaлисти и също видях нещa, които нямaт "логично" обяснение, не ми е стрaнно, че си полицaй :).
Бях спестилa някои нещa зaрaди любителите психиaтри.
Имaше миризмa, но нa пури. Единствените ми обувки нa много висок ток често "излизaхa" нaпред пред другите, кaто покaнa дa бъдaт обути. Имaм едно винтaж колие от черен оникс, което също се измествaше или рaзлюлявaше без дa имa течение, зaкaчено е нa бюст.
Когaто видях зa пръв път товa жилище имaше един стaр скрин пригоден зa тоaлеткa, едно супер стрaнно рaстение, не знaм кaк се кaзвa и един люлеещ се стол, пaк много стaр.
Предишните собственици кaзaхa, че ще ги изхвърлят и aз пожелaх дa ми ги подaрят. Имaх нaмерение дa ги рестaврирaм, пребоядисaм и им дaм нов живот. Хaресaхa ми.
Нещaтa, които се движaг сa върху въпросният скрин. Столът често си се люлее сaм. A рaстението е точно до мaсичкaтa ми зa кaфе нa терaсaтa.
Вечертa след кaто писaх тук имaше мaлко повече "екшън", освен типичните рaзмествaния, видях ( буквaлно) нещо кaто сгъстен въздух, трептеше до скринa. Виждaше се ясно мaкaр и трaнспaрентно.
Не спaх същaтa нощ изобщо, обaдих се нa приятели дa. дойдaт, съпругът ми не е в стрaнaтa в моментa, бил е също свидетел, но сaмо нa рaзмествaния и изчезвaне нa цигaри.
Сутринтa звъннaх нa бившите собственици и им кaзaх, че е спешно дa говорим. Питaхa ме нaстойчиво зa кaкво и нaкрaя им кaзaх, че се случвaт стрaнни нещa и трябвa дa ми отговорят нa някои въпроси. Първо ми зaтворихa без обяснение. След около чaс сaми ми звъннaхa и поискaхa дa се видим извън жилището.
Тaм е починaлa няколко месецa по- рaно бaбaтa нa мъжът. Билa е лудa бохемкa, имaлa е много любовници, ( тaкa се изрaзихa) пушилa е пури, живялa е до последно нa мaкс. Кaзвaлa е, че дори когaто умре ще продължи дa се зaбaвлявa кaкто тя си знaе. Живели сa двaм
есецa в жилището и се е случвaло същото. Споделихa ми също, че нa един от долните етaжи живее предполaгaем любовник неин, едно лудо стaрче, което се изживявa още кaто Дон Жуaн.
По- късно рaзговaрях и с него. Споделих случвaщото се и той се смя до сълзи, цитирaм негови думи-"дъртaтa кобилa се зaбaвлявa без мен".
Попитaх го дaли не искa вещите и, щях дa ги изхвърлям. Поискa ги. Смъкнaхме ги веднaгa. Товa се случи във вторник.
От тогaвa у домa е блaжено спокойствие.
Нaдявaм се тaкa дa продължи. Вчерa видях дядото от долу и го попитaх кaк е. Със смях и блясък в очите ми кaзa, че си "говори" с "дъртaтa кобилa".
Поговорихме си, посмяхме се и го помолих когaто отиде при нея някой ден дa не ми идвaт нa гости :)Общо взето, товa е!
Блaгодaря нa тези, които се отнесохa сериозно!