Споделена история от Други

Щастие или не съвсем
Здравейте,

Не знам и аз защо пиша тук, може би ми тежат някакви неща и просто имам нужда от съвет как да се почувствам отново жив и щастлив.

Млад мъж съм и се определям като амбициозен, образован и възпитан човек.
В професионален план градя успешна кариера която за нашите стандарти ми позволява да съм финансово стабилен.

Проблема при мен е, че въпреки всичко не се чувствам някак щастлив от живота си.
Истинските ми приятели се броят на пръстите на едната ръка, но съм благодарен, че ги имам.

Иначе като типаж съм комуникативен весел и позитивен човек.
Жените в живота ми не са малко, но не мога да задържа жена за повече от година по простата причина, че ми омръзват най-общо казано.
За да се абстрахирам от това, че не съм щастлив живея така всякаш утре може и да не дойде.

Как се излиза от подобно нещо?
Вие чувствали ли сте се някак.. изгубени?

Коментари

1.   Мисля, че май гледаш малко повърхностно на нещата... или се срещаш с повърхностни хора (жени). Истинското щастие не са парите, сексът, излизанията, а духовното. Намери своето признание. Помисли за плановете си в бъдеще и търси жена със сходни, с общи интереси като с теб, намери си хоби - това се отразява добре и отпускащо. Можеш и спорт да запишеш, ако имаш време. Разбирам те иначе, аз също съм се чувствала така, дори понякога пак го изпитвам. Иначе поздавления, че си борещ се и амбициозен човек, малкпо такива останаха! :)

ELSA

2.   Автора:

Благодаря за съвета ELSA :)

3.   Пробвай да излезнеш извън комфортната за теб среда и обичайните хора за общуване. При мен това помага, дава ми храна за размисъл и нови емоции. Не знам за теб, но определено мен темата с любовта ме подтиска. Жена на 26г. не бих казала в цветущо финансово състояние, но си се обгрижвам и издържам сама. Професионално се развивам, но се чувствам самотна. Няма плам и искреност, а ми писна да поемам рискове с връзките. Знам, че ако не опиташ няма как да разбереш дали е за теб, но не искам да се раздавам напразно. Всяка една връзка краде по нещо и те амортизира. Съжалявам, че не съм полезна, но имах нужда да споделя. Поздрави и успех!