Споделена история от Други

Преходен апартамент
Харесала съм апартамент, който ме удовлетворява от гледна точка на местоположение, квадратура и цена. Има си обаче и един недостатък-преходен е, влиза се от хола в спалнята. Предвид, че в апартамента ще живея аз, съпруга ми и дай боже нашите деца, а не чужди хора, мосля, че този недостатък мога да го пренебрегна. Но все пак преди да се реша на покупка бих искала да чуя и вашето мнение за това.

Коментари

1.   Имаш проблем ако от спалнята се влиза в хола, но така? Просто най-вероятно са си спестили коридори, а се използва цялото пространство. Не виждам проблем. В днешно време апартаментите са с отворена архитектура - тоест помещенията преминават едно в друго без загуба на площ за коридори и други преходни помещения, но ако планираш семейство е важно апартаментът да има поне 2 спални - 1 за родителите, 1 детска стая. По-добре е да има 2 детски стаи дори, а през къде ще се минава не е толкова важно!
Холът е все пак за общо ползване и не виждам какъв ти е проблемът - минаваш от общо помещение в спалня, но ако искате да ползвате хола за детска стая или нещо такова - забрави!

2.   И аз смятам, че не е проблем, че е преходен, а че е малък... ако ще имате дете или две няма как да се гъчкате и да си навлизате в личното пространство, повярвай ми за децата е добре да са самостоятелни.

3.   Много зависи колко стаи е апартамента и точно какъв тип е преходната стая. Огледайте дали няма вариант да затворите прехода и да отворите врата откъм коридора. Ако е 3-стаен апартамент може да разбиете и да направите всекидневната там, а да изместите спалнята в друга стая.
Ако апартамента ви е двустаен с преходна стая лично аз не бих инвестирала в покупката му. Никак не е удобно, ако няма вариант да се рабие и преправи. Ще искате да си почивате и тези, които са в хола ще ви пречат, ако имате гости също не е никак удобно. Да не говорим, че всичко се чува.
Яко някой ден имате дете ще е още по-неудобно. Хубаво си помислете и огледайте.

4.   Добре е към спалнята да има баня, вместо да се минава между двете през общи части, като хол или коридор. Според мен най-добро разпределение е входна врата - хол със или без отделно антре - от хола или антрето разклонения към бани, спални и всичко останало. 2 квадрата са достатъчни за малка баня с тоалетна към спалнята. Естествено няма да има вана, джакузи и място за хоро, но то целта и е друга.