Споделена история от Други

Живот след живота? Илюзия или реалност?
Здравейте, драги човешки същества. Реших, да използвам нестандартното обръщение, но не сме ли именно такива? Та, да мина направо към въпроса или по-точно да ви кажа какво мисля аз по него, за да може да се изкажете и вие. Винаги съм се интересува от езотерика, макар по-скоро аз да го наричам: смисълът на живота. Има мнооого вярвания за живота и преражданията - има ли, няма ли... Всеки вярва в нещо различно, но въпросът е кое е истината? Иска ми се да вярвам, че действително има такова нещо, защото в противен случай всичко би било толкова безсмислено. Какво са някакви си 100 +/- години след което просто да изчезнем безследно все едно не сме били. Трябва да има нещо повече. Казват, че кармата е всъщност това, което си заслужим, но може би е това, което сами правим. Самонаказваме се за грешки, които в действителност не са дори грешки, а опит. Дали е така? Душата - има ли я дейсвително или това е просто илюзия на ума, който е способен да си създава собствена реалност, за да се справи по-лесно с истината (че друг живот няма? ). Може да се каже, че аз вярвам в преражданията, но защо не ги помним и защо всичко е толкова трудно? Вярно, че има регресивна хипноза и т. н., но това не са ли твърде дълбоки води, в които определено е страшно да нагазим? А освен всичко е и сложно и опасно. Казват, че да мислиш вече за тези неща, както го правя аз и вероятно някои от вас, е признак, че вече си имал доста живота преди настоящия и растеш духовно все повече и повече. Ако това е вярно, то тогава какво става когато се извисиш напълно? Тази енергия/душа или каквото е там, което казват, че представляваме, какво се случва когато достигне своя предел? Откъде и защо изобщо е създадено цялото необятно нещо и какво се случва с него след много време съществуване? Малки сме и не можем да си представим какво е "безкрая", ако го има. Всеки вижда това, което е способен да възприеме, но случвало ли ви се е да изпитвате такъв дълбок и необясним, невъзможен за описване страх от това, че след като умрете (физически) в този, конкретен живот просто ще изчезнете в тъмнина и няма дори да знаете, че някога сте били нещо? Има ли начин, с доказателства поне лично за себе си да разбера, че преди съм била нещо/някой, което ще означава, че и в бъдеще ще бъда (в един друг живот може би)? Страхът всъщност интуиция ли е, че сме на правилния път в този си живот и уроците, които трябва да научим този път или страхът е просто обективно възприемане на действителността, която би била безкрайно страшна ако е вярно, че наистина имаме САМО един единствен живот и след него нищо. Много се надявам да вземете участие по тази тема. Как можем да продължим да живеем тук и сега, без да знаем изобщо има ли после и другаде? Текстът ми е малко хаотичен и объркан, но повярвайте, такива са и мислите ми. На кръстопът съм в който хем вярвам във всички тези хубави неща, хем се страхувам да не би това да е просто илюзия и "там" да няма нищо....

Коментари

1.   Кой да ти каже?
Винаги, когато съм търсел информация за най-правилния начин на хранене - статии много, начини много, доказателства още повече - всеки казваше, приблизително така: "това е най-правилното и здравословно хранене, другите са в неведение - глупаци! ". Нямаше нито един начин на хранене, с когото всички да бъдат в съгласие. Няма и да има...

2.   Нямаме достатъчно информация за правилен отговор. Затова е логично да кажа различни и противоречиви неща. Няма от какво да се страхуваш - преди да се родиш милиарди, а може би е по-точно да се каже "безброй", години си "била" в нищото, в смисъл че имаш пребогат опит с това състояние. Ако за милиард години някой не може да приеме нещата такива - каквито са, тогава не мога да си представя какво е нужно, за да ги приеме. :) Не виждам никакъв смисъл в живота. Да си представим, че сме творение на по-висш разум. Например, както един програмист създават игра, като "Sims", съществата в нея си живеят според установените правила, нямат възможност да се материализират извън дигиталната среда, която за тях е вселената. Лесно може да се направи аналогия с нас, хората, но загрижеността ми е за висшия разум, който ни е създал. Сигурен съм, че и той търси смисъла на живота, и него някой по-висш го е създал, който също се чуди за къф чеп се е родил в неговата вселена, и така до безкрай. И те са като нас, само, че на друго ниво, с други способности. Аз лично не виждам никакъв смисъл и логика в съществуването на вселената и в частност живота. Тръпки ме побиват като си представя, че някъде там съществуват всички възможни вариации на всичко, което знаем и незнаем, включително от приказките и фантастиките, и то даже и абсолютни копия и по едно и също време. И ти в момента си някъде в някоя друга галактика, или друго ниво на съществуване, и пак пишеш в тамошния spodeli net същата история. Пълна лудница... :D Човек си подменя по-голяма част от състава на няколко месеца (вещества, клетки, атоми). Даже матрицата ни - нашата същност, търпи промяна, не сме едни и същи днес, утре, след година и повече. Друг акъл - друга личност, колкото и малки да са разликите. "Аз" сега, не съм "Аз" утре, а друго същество, което даже може би не хомо сапиенс. :D Явно така сме програмирани, че да не разберем смисъла на битието, защото аз през досегашния си живот не съм разбрал някой да го е намерил, освен някакъв личен смисъл на собствения си живот. Но това е най-лесното, обаче не е удовлетворяващо за всеки.

3.   Ами едно от доказателствата за съществуването на прераждането, са децата, които си спомнят, че са били някой друг и са живеели в друго време и на друго място. Има описани случаи, които са били проучени и доказани. Казват, че децата докато са много малки, си спомнят, както и че виждат аурите на хората, но след това малко по малко, им избледняват тези способности. А на въпроса ти- защо не си спомняме, чела съм, че е така, защото идеята е да започнем всеки живот, на чисто. Защото бихме били прекалено обременени. А и защото не бихме изпълнили задачите си, за които сме дошли. ..

4.   Здравей, нека неясния път по който ходиш бъде осветен от светлината на Богопознанието и ти познаеш истината, защото истината прави човека свободен. Неясния страх който изпитваш и "изчезването в тъмнината" е интуитивен, вътрешно знание и основателен. Ти се боиш от края на живота си, ако ти нямаш душа от какво да се боиш? , но ти вътрешно интуитивно знаеш, че имаш и се боиш от мрака който чака да те погълне. Причината за този страх е липсата на вяра в Бога, Който е източника на живота и светлината която просиява всеки човек раждащ се на този свят. Без вяра и упование в Бога, без Богопознание, без човек да приема Господа Иисуса Христа Когото Бог е проводил за спасение на човеците от смъртта, от наказанието, от гибелта човек е обречен. Прераждането е дяволска доктрина основна в езическите религии на мрака които са основани на пантеон от зли духове начело със сатаната и чиято цел е да приспи човека, да го успокои, че има безброй прераждания в които да изчисти кармата си, че няма нужда да се притеснява за греховете си, че всичко е наред. Истината е, че нищо не е наред, че ако човек не се обърне искрено и от сърце към спасението което Бог е проводил на този свят - разпънатия заради греховете на човечеството и възкресен от Бога - Господ Иисус Христос, човек ще загине в греховете си. Ако не се обърне към Бога и не вярва в Господа Иисуса Христа чрез чието ръзпъване на кръста се опрощават греховете на вярващите в Него, то човек ще бъде свален в Ада където ще бъде мъчен заради греховете си. Това е и този страх от тъмнината която ще го погълне който изпитва невярващия човек когато мисли за смъртта си, неговият дух му подсказва какъв ще бъде краят му ако продължи по-същия път по който живее.

5.   Има ли значение всичко това като дори не можеш да знаеш за утрешния ден. Просто си живей живота с някаква цел която си поставиш и не ги мислете тези неща, защото няма да намерите отговорите пък и живота си е достстъчно тъп за да го живееш пак.

6.   Вярвам в прераждането въпреки че няма неоспорими доказателства, все пак има достатъчно налична информация. Душата е безсмъртна, да. Духове също съществуват, дори съм имала като малка странни случки с такива. Но моят съвет е да не се интересуваш толкова, а да живееш живота си, един ден така или иначе ще разбереш какво следва след смъртта, но сега имаме живот, който да живеем по максимално приятния за нас начин!

ELSA

7.   Същите мисли и въпроси ме занимават и мен. За повечето хора това е странно, чуждо и далечно и не ги вълнува, мислят само за ежедневието, семейството, децата и т. н. Човек вярва в това, в което иска да вярва. Естествено че много въпроси остават без отговор, но основните езотерични идеи все пак обясняват приемливо смисъла на живота, страданията и изпитанията, дават надежда и успокоение, че нищо не е загубено завинаги. Такова успокоение не мога да получа от религиозните догми, които за мен са неправдоподобни, измислени и неубедителни. Дълбоко се надявам, че това, в което вярвам е истина, но в случай, че не е, никога няма да разбера. Аз по-скоро се притеснявам дали мястото, на което ще попадна после далеч да не съответства на моите надежди и очаквания!

8.   Невролигвистичното програмиране (НЛП) е подход за общуване, личностно развитие и психотерапия създаден през 70-те години на 20-ти век. Заглавието се отнася за предполагаема връзка между неврологичните процеси ("невро"), езика ("лингвистично"), и поведенческите модели, които са изучени чрез преживяване ("програмиране") и могат да бъдат организирани за постигането на специфични цели в живота. [1][2]

Основателите на НЛП, които са Ричард Бандлър и Джон Гриндер казват, че НЛП е в състояние да се справи с проблеми като фобии, депресия, разстройство, поведенческо разстройство, психосоматични заболявания и разстройства в обучението. Тяхната заявена цел е в "намирането на начини да се помогне хората да имат по-добър, по-пълен и по-богат живот. " [3]Бандлер и Гриндер твърдят, че ако може да се моделират ефективните модели на поведение на изключителните хора, тогава тези модели могат да бъдат придобити от други лица. НЛП е приета от частни терапевти, включително хипнотерапевти и при управление на работни срещи и семинари, и е предлагана на бизнеса и правителството. [4][5]

Невролингвистичното програмиране (или НЛП) е модел за междуличностно общуване и подход използван в Психотерапията, създаден от Ричард Бендлър и лингвистът Джон Гриндър през 1970 г. Начинанието се основава на изучаване на езика, общуването и по-специално личностните промени, главно чрез моделиране на трима психотерапевти, доказали се като успели в професията си: Фритц Перлс, Виргиния Сатир, и Милтън Ериксон. Бандлър и Гриндер претендират, че са открили и създали модел, който описва основните черти в поведението и общуването отличаващи тримата професионалисти, подложени на наблюдение от колегите им, които не постигат техните резултати. Според някой, NLP все още е само съвкупност от техники и стратегии за подобряване на комуникацията и личното влияние, отколкото единен модел или теория. НЛП също може да бъде описано като прагматично прилагане на техники за хипноза и вкарване в транс. Бендлър и Гриндър са изследвали множество хипнотисти, преди да систематизират своите теории за навлизането в транса на субекта, преди променянето му.

История на НЛП[редактиране | редактиране на кода]
Възниква в началото на седемдесетте (1970). За основатели се считат Джон Гриндър и Ричард Бендлър. Двамата не възнамеряват да създават нова школа, просто искат да определят шаблоните и последователносттите използвани от водещи психолози и да ги класифицират. Те не се интересуват от теориите, създават успешни модели за терапия, които действат на практика, и които човек може да научи. Започвайки с тези първоначални модели, НЛП започва да се развива в две взаимодопълващи се направления:

като процес за откриване на "умение" в различни човешки дейности.
като ефективен метод на мислене и комуникация, използван от водещите личности.
През 1976 Гриндър и Бендлър кръщават своите изследвания невролингвистично програмиране.

НЛП произлиза от времето когато Ричард Бандлър, студент в Университета на Калифорния, Санта Крус, слушал и изваждал части от записи на терапевтични сесии на късния Гещалт терапевт Фриц Пърлс. Бандлър повярвал, че е разпознал определена дума и структура на изречение, които подпомагали терапевтичните предположения на Пърлс. Бандлър отишъл с тази идея при един от преподавателите си в университета Джон Гриндер, лингвист. Заедно те изучавали записите на Пърлс, както и наблюдавали друг терапевт Вирджиния Сатир, за да достигнат до така наречения мета модел, модел за събиране на информация и предизвикване на езика на клиента и подсъзнателното мислене.

Мета моделът е представен през 1975 г в два тома "Структурата на магията I: книга за езика и терапията и Структура на магията II: книга за комуникацията и промяната. В тези книги те описват вярването си, че терапевтичната магия, която случвали Пърлс и Сатир, от най-добрите представители във всяка сложна човешка дейност, има структура, която може да бъде научена от другите, ако им се дадат подходящите модели. Те вярвали, че в поведението на Пърлс и Сатир се долавяло умението да предизвикаш изкривяването, генерализацията и изтриването в езика на клиента си. Например:

Клиент: "Чувствам се ужасно. "

Терапевт: "За какво точно се 'чувстваш ужасно'? "
Клиент: "... за представянето ми вчера. "
Терапевт: "Какво представяне, точно? "

Клиент: "... "
Лингвистичните аспекти са базирани на предишна работа на Гриндер, която ползвала трансформационната граматика на Ноам Чомски. Като предизвикваш лингвистичните изкривявания, уточнявайки генерализациите, прихващайки изтритата информация от съобщеното от клиента, повърхностната структура, би трябвало да даде по пълна картина за това какво се случва в дълбочина и това да има терапевтична полза. [21] Те взаимствали идеи от Грегори Бейтсън и Алфред Корзибски, особено за човешкото моделиране и свързването на идеите с тяхното изразяване, "картата не е територията". Сатир и Бейтсън се съгласили да напишат предговори към първата книга на Бандлър и Гриндер. Бейтсън също представил двамата на Милтън Ериксън, който станал третият им модел. Ериксон е написал предговора към двутомната поредица от книги, базирани на наблюденията им върху работата на Ериксон с клиенти, Модели на хипнотичните техники на Милтън Х. Ериксон, том I & II.

Изводът е че чрез различни техники, можем да бъдем програмирани
да възприемаме света по различен начин. Такива техники се използват в маркетинга, продажбите, общуването, книгите, психологията и тн. Може би ще се запитате, защо>? Поради факта, че хората сме лесни за манипулиране. Може да изпробвате, като отидете при някой духовник, за да ви обясни нещо и вижте ефекта!

Източник Уикипедия

9.   Аз си спомням миналия си живот, както и смърта си, виждал съм как съм изглеждал и как съм бил убит, е не съм бил някой император за съжаление или голяма работа, бил съм един зализан дребен дилър, който са застреляли в гърба и последното което съм видял е че падам във вода, басейн или нещо такова след като предавам един пакет. От малък имам страх от вода, което е ясно, когато са ме къпели като малък съм плачел и съм викал Край край, още не съм се научил да плувам и още мразя вода, в смисъл басейни, море и т. н. Сънувам често хора и места, на които знам точното име и които в сегашния си живот не познавам, и така че сегашния ми живот е гаден мисля, че в предишния съм прекалявал с жените и алкохола, затова сега не ми върви с жените, става ми лошо от пиене, имам страх от хора зад гърба ми и вода. Имам бенки на гърба между другото и непрекъснато сънувам, че някой ме гони. Все някак ще изкарам и този живот, обаче следващия искам да е по добър.
Лъчо

10.   Ако искаш да прочетеш за хора, които са се преродили, потърси изследванията на Иън Стивънсън. Явно е, че тук-там се случва някой да се прероди, но и явно няма нищо общо с идеята за карма/самсара от източните религии.