Споделена история от Други

Как да накарам мама да ми купи телефон?
Здравейте! Знам, че за някои от вас историята ми не много важна, но за мен е. Ето какво се случи преди време ми купиха нов телефон. Аз много се зарадвах, защото дотогава не бях имала толкова готин телефон. Но ето, че телефона започва да забива. Постоянно повтарях на мама да ми купи нов телефон.
Един ден мама ми подари телефо, но когато отворих кутията видях, че телефона е с копчета и не е много хубав. Но за да не обидя мама ѝ казах, че много ми харесва. След известно време се замислих, че като почна училище всички, ще ми се подиграват. Потърсих в Интернет телефони и си харесах един. Започнах да пестя пари и събрах сума по-голяма дори от цената на телефона. Но сега не знам как да кажа на мама да ми купи телефона, защото когато ѝ кажа да ми купи нещо тя казва че има хора които няма какво да ядат, а аз капризнича. Познавам мама и знам, че тя няма да ми го купи, моля ви кажете ми какво да направя!

Коментари

1.   Имаш парите, излез и си го купи с баба си или баща си или пък сама, а после й кажи за опасенията си. Дори и да се разсърди, ти все пак ще си имаш телефона, а тя няма да се цупи вечно

2.   Е щом си събрала парите не можеш ли сама да си го купиш?

Просто не го купувай от някое забутано, безизвестно място.

3.   Карай си със стария телефон. Не бива да те притеснява какво говорят съучениците ти. Ако ти се подиграват, това говори зле за тях, а не за теб. Това е просто една вещ и ако удовлетворява нуждите ти, не трябва да се съобразяваш с хорското мнение. Все пак ти си ползваш телефона, а не те. Майка ти е права. Освен това, не е добре от малка да свикваш с консуматорското мислене, т. е. да купуваш отново и отново неща, от които не се нуждаеш реално.

4.   Така... ами какво да ти кажа... майка ти е права и трябва да разбереш, че винаги ще е права за теб като майка. Замисли се, че родителите ти не късат парите от дърветата и че колкото и да искат не е толкова лесно да изпълняват всички желания на малката им принцеса. Осъзнай, че материалното не е най - важно, а това, което идва от сърцето. Бъди благодарна на майка си за всичко, което прави за теб с цялата си любов и я обичай много. За проблема ти - кажи първо на колко си години и кой клас, за да е по - ясно. От личен опит аз съм на 14 (осми клас ще бъда сега) и съм сменила три телефона до сега. Първият ми беше най - обикновен Нокия с копчета и го ползвах от първи до пети клас включително. Вторият ми също Нокия, но вече смартфон, имах го от края на пети клас до края на седми клас и сега съм с нов Lenovo A 6000, който най - вероятно ще го ползвам около две или три години. Доволна съм и то много, най - вече защото знам, че всичко направено за мен от моите родители е било направено с много любов. Ако все пак толкова много държиш на нов модерен телефон, поговори с родителите си и им кажи, че имаш твои спестявания, с които желаеш да закупиш нов телефон.
Успех и искрено се надявам да си ме разбрала правилно и да не си приела коментара ми са за хейтърски!!! :)))

5.   Какво му има на телефона с копчета??? В моя клас има 4 деца с обикновени телефони с копчета. Никой не им се е подигравал. Аз съящо съм с Nokia и какво от това? Никой не ми се присмива, не ме обиждат, на никой не му пука с какъв телефон си и какво изобщо значи готин телефон? Той ти служи да се обаждаш на приятели и роднини и изобщо не е създаден да висиш във Фейсбук, да си играеш игрички, да си правиш селфита, да си чатиш, за такива работи има лаптопи и таблети. Да имаш телефон с копчета има и много предимства. Аз моя съм го изпускал от втория етаж и нищо му няма, а смартфона да падне от някоя масичка и край! Ремонта ще струва толкова колкото да си купиш нов понякога е и по-скъп. Няма да си купуваш нищо! По-добре с парите си купи нещо, което наистина ти трябва. Дори не смея да питам на колко години си - 8, 9, 10

6.   Майка ти е напълно права момиченце, взела ти е нарочно обикновен телефон, за да не те е яд, а и нея, че е давала толкова пари за него. Айфоните например едно падане им трябва и са дотам, освен това и батерията на сматрфона държи не повече от един ден и то ако не цъкаш нонстоп на него, докато обикновения телефон държи цяла седмица. И за другото е права някои деца нямат какво да ядат и умират всеки ден от глад и болести, а ти тук си седнала да се оплакваш, че нямаш смартфон! И на мен в гимназията ми беше мъчно, че нямам модерен телефон смартфоните тепърва навлизаха, а аз ходех с обикновен с капаче, но не съм тръгнала да рева по форумите просто приемах нещата такива каквито са, защото знаех възможностите на нашите. Скъпи джаджи ще си купуваш, когато пораснеш и започнеш да цениш стойността на парите, а не сега да харчиш парите на майка си изкарани с пот на челото!

7.   Дай парите на пълнолетен приятел той да ти го купи.

8.   Ами майка ти е права - капризна си! Мрънкаш за глупости! Да видим, като почнеш сама да си изкарваш парите, дали ще ти е така лесно да ги пръскаш наляво и надясно за ненужни глезотии. Мама ѝ купила телефон с копчета и щели да ѝ се смеят в даскало! Колко трогателно само! Ей т'ва е днешната младеж (с малки изключения) - хленчещи материални задници... Направо нямам думи! -_-
Тези пари дето си ги спестила, вземи ги изхарчи за нещо по-смислено. И би трябвало на телефона да имаш опция "нулиране до фабрични настройки" или нещо подобно. Така телефона ще ти се изчисти изцяло и ще е като нов, но си прехвърли снимките и другите важни работи, за да не ти се загубят. Успех с това тежко житейско премеждие!

9.   Направо й покажи парите. Няма нищо лошо в това да си ги събираш сама за да си купиш нещо. Не е глезене според мен. Винаги ще има и по-бедни, и по-богати от теб. Простирай си се според чергата.

10.   Отиди, купи си телефона, да не те бърка, аз така бях направила, в крайна сметка, няма да ти се сърди вечно!

11.   Поздравявам те за това, че зачиташ чувствата на майка си! Щом е отговорила на молбите ти и ти е взела нещо ново, което да смени старото, значи положението не е толкова зле. Може би просто в момента няма възможност да отдели повече, а и без това не е разумно да се купуват редовно скъпи телефони на деца. Няма да те поучавам сега а ще ти дам един кратък съвет - не я огорчавай, защото ще те помисли за неблагодарна лигла. Потрай до Коледа, колкото и ужасно далеч във времето да ти се струва, и тогава започни да намекваш за по-хубава играчка. А пък може и да те изненада още преди да отвориш дума за това :) Колкото до другите деца, не се тревожи за това. Тъкмо ще разбереш кой колко акъл има. Само простите, ограничени хора без ценности съдят по такива предмети.

12.   Имашюпарите - отиди в магазина и си го купи. Лесно е. Все едмо си взимаш вафла, само че вместо лев, даваш стотина.

13.   И аз това казвам, номер12.
Номер2 съм и смятам, че повечето коментиращи излишно се вкараха в нравствени философИи, защото щом малката й се дават такива пари за лично ползване, от които чак е успяла да СПЕСТИ за желания предмет, то семейството й едва ли е от тези с чак толкова оскъдните финанси.

А поведението/оношнието на майка й относно желанието на момичето се дължи по - скоро на това, че тази жена може би не се е отърсила от своето детство, когато нейните родители наистина са били хора с оскъдни финансови възможности.

Излишно е да обяснявам, но все пак ще го спомена - някои деца просто имат късмета да попаднат в наистина лош клас, където повечто са критични и подигравателни. Мисълта ми е, че има вероятност авторката по тази причина да е принудена да гони социален статус, което изобщо не е толкова забавно, приятно и леко, но ако алтернативата е 5 години под ред да ти се присмиват и подиграват...

Който ме разбрал - разбрал.

14.   Първото което е- не давай на хора дето не разбират да купуват неща за теб. Трябвало е да идеш в магазина с нея.
Влизаш в нета и от там поръчваш с наложен платеж и готово. Какво ще я занимаваш майка ти?

15.   Принципно е похвално, че си си събрала парички за нещо което искаш.
Аз бих похвалил детето. Естествено всеки си знае финансово семейното положение и мотивите на майката може да са били чисто финансови или чисто практични (телефона да не скъп, понеже може да се счупи, да бъде откраднат и т. н. ).
Не мисля, че би било лошо да говориш с майка си и да и кажеш:
- Майко искам да имам нов "по-модерен" телефон, като за целта си събрах пари и бих искала с тях да си го купя.

Вариантите за развитие зависят от много фактори и завършекът може да е от:
Браво! до я ги дай тия пари на мен откъде ги събра ние нямаме пари за вкъщи.

ПС: Коментарите от рода на не занимавай майка си купи го ти или дай на друг да ти го купи - не са много добри според мен, защото какво ще отговориш, когато родителя ти те попита какъв е тоя телефон и от къде е?

17.   Първо, ти си имаш телефон и макар и да не е последен модел сигурно си работи добре и ти върши работа и второ, след като имаш парите за нов, просто отиваш в магазина и си го купуваш. Не е нужно да си на 18 или нещо такова, но ако искаш все пак вземи някой възрастен теб ако примерно се заядат, от къде имаш толкова пари. Обаче майка ти е права, да имаш супер скъп телефон си е просто каприз, особено ако заплатите на родителите ти не са много големи и има доста по-важни неща за купуване/плащане като сметките за тока и водата например. Мислиш ли, че майка ти не би искала да ти купи нещо модерно? Разбира се, че би искала, обаче явно в този момент е можела да си позволи само телефон с копчета. И в това няма нищо срамно! Познавам много сериозни и успели хора, които си ползват такива телефони, просто защото не им трябва смартфон. А и по принцип тези телефони са направени за да си вършат хората работа с тях, а не за да си играят децата игрички. А най-глупавото нещо е да се влияеш от мнението на околните и да правиш какво ли не само и само за да им се харесаш. Всъщност ти защо го искаш този телефон? Защото ти трябва или само за да си като част от тълпата?

18.   Защо не замениш манията си да имаш телефон с любов към книгите? Много повече полза ще имаш от четенето на книги, отколкото "забиващи" телефони.

19.   Аз имам същия проблем, нашите 2014 ми подариха lenovo a680, готино телефонче, но си трае над 2 години и взе да ми прави мизерии. В началото на годината си събрах пари и си взех едно прилично лаптопче и нямам много спестявания. Уговорих се с мама, че. ако изкарам хубави оценки в края а уч година ще ми купят нов тел. Мисълта ми е, че можеш да говориш с нея по този въптос и да се договорите за нещо, което устройва и двете ви - тя е доволна, че имаш добри оценки, а ти имаш нов телефон - чиста работа! Дано съм била полезна!!

20.   Аз искам да ти кажа че майка ти е права. По хубаво чети книги да научиш нови думи а не да стоиш на телефона, да си развалиш очите и да носиш очила до края на живота си. И аз исках готин телефон но като се замислих се отказах. Аз имам сестра а тя получи нов телефон -готин когато стана на 18 а преди това -Nokia-най старата. Така че по добре послушай майка си. ДАНО ДА СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА

22.   Еми кажи, че си събирала пари за този телефон много дълго време и е не честно да не ти го купят.